Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 85


243 raspunsuri la acest subiect

#21
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 14:42

Cumintzica, mie asa mi-a zis Albu(i-am dat sms si mi-a raspuns): sa-l pun seara si ca dimineata pot recolta. La Medicover insa (unde sunt abonat si am facut analizele) mi-au zis ca nu sunt relevante daca e pus utrogestan cu 48 ore inainte asa ca am luat oral si am reinceput sa pun intravaginal imediat dupa recoltare. Am vrut eu sa fiu mai sigura pt ca am o senzatie neplacuta jos si am zis sa nu ma risc. Insa sunt convinsa ca dr. Albu stie ce spune. Or fi mai pretentiosi cei de la Synevo...nu stiu.



#22
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 17:42

Fetele, care aveti experienta in lucruri din astea neplacute :(, imi puteti spune cam care e procedura dupa un FIV nereusit? Adica, trebuie sa luam o pauza? Cand am putea incerca din nou?

 

Lucia mi-a spus ca o sa vb cu d-nul dr sa ne intanlim cu el saptamana viitoare sa vorbim, dar eram curioasa asa din principiu...

 

Lavinia, iti tin pumnii sa fie totul bine!

 

Va pup!



#23
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 17:50

Fluturas, iti va recomanda o pauza sa-si revina ovarele si dupa poti incepe tratamentul. Mie mi-a zis ca in caz ca nu reusim trebuie sa fac repaos 3 luni. Poate difera de la pacienta la pacienta. Multa bafta:*



#24
licorice

licorice

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 27 iunie 2013 - 17:59

Fluturash..off.Doamne ..am retrait clipele acelea cu beta...exact asa a fost valoarea si la mine..nu pot sa iti zic decat ca timpul le vindeca pe toate..plangi daca asta simti...sa nu iti pese de cei din jur draga mea!

O sa urmeze discutia cu dr..sa iti faci o lista cu intrebari..probabil ca prima  va fi DE CE?..probabil ca asa se intampla mereu.

Eu eram bulversata ..dar cu lista in fata incet ..incet mi-am pus ordine in ganduri..iar dr a avut o atitudine impecabila...chiar a stiut ce sa spuna si cum sa o spuna.

 

Referitor la pauza..medical probabil ca trei menstre(cel putin asa mi-a zis si mie)..dar, dupa parerea mea...atunci cand de simti tu cu adevarat pregatita ,mai ales sufleteste.

 

Fii tare draga mea!



#25
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 09:50

Buna fetelor

sunt alaturi de voi si sincer parca ma doare sufletul cand citesc aceste vesti urate  [:(]  nu am cuvinte, dar cu multa credinta si putere trebuie sa mergeti mai departe, descarcativa sufletul aici daca puteti poate asa va  fi mai usor

Eu am fost la MMF am dat sange si recoltat secretii, acum astept rezultatul, ma bucuram ca termin AC dar mai am pana pe 06 iulie deci incep o noua folie [starwars]

 

[flor]  [floare3]  [flo2] [floare3] [flor]    [flo]   [pup]  [flor]



#26
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 10:31

Camcris e in focuri :) inca un pic si intri in linie dreapta :) sa fie cu bebeluti :)

#27
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 11:20

Mult succes camcris si sa se lase cu [bb] !!

Weekend placut fete d'albe! [pup]



#28
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 12:05

Rezultatul la al 2-lea beta este 1.2. Deci ... asta este. Nu mai am cuvinte. :(



#29
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 12:42

Lavinia imi pare sincer rău :( . Eu zic sa încerci sa treci peste si sa mergi mai departe atunci cand te vei simți tu pregătită sufleteste :)
Acum știi ca se poate si ca șanse sunt si , cel mai important, sunt oameni care sunt aici pentru a ajuta si vor sa ajute :)

#30
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 12:43

Camcris iti tinem pumnii stransi, sa se lase cu [bib]  [bib] !

Lavinia1982 [grup]

 

NicNic, Lavinia, Fluturas, Qiao si toate fetele d'albe care trec prin dezamagirea unui FIV nereusit [grup] imi cer scuze ca indraznesc... nu am trecut printr-un FIV pana acum, dar stiu cum este sa iti pui toate sperantele luna de luna timp de 6 ani, sa faci tot felul de tratamente si tot ce vezi este un amarat de beta 1.2. Mai stiu cum este sa pierzi si pe cei dragi in timp ce te chinuiesti sa le aduci implinirea, credeti-ma pe cuvant este de 10 ori mai greu. 

Viata nu e intotdeauna roz, dar trebuie sa fim puternice, sa nu ne pierdem speranta si sa luptam pana la capat. Va veni o zi cand inevitabil va fi bine!

[flor]  [flor]  [flor]




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -