Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fiv Cu Dr. Dragos Albu 85


243 raspunsuri la acest subiect

#31
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 13:09

Voua v-a recomandat Dr Albu analize de trombofilie? Mie nu mi-a spus nimic. In ce consta? Sa-i spun ca vreau sa fac si analizele astea? M-am gandit sa mai incerc...



#32
Mimimici

Mimimici

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 13:13

Lavinia, inutil sa-ti spun cat de rau imi pare [grup]

Mie nu mi-a recomandat sa fac analiza asta. Stiu ca l-am intrebat dupa ce auzisem de la Qiao ca ea a facut analizele astea, daca sa fac si eu analize pt mutatiile genetice si a zis nu. Acu insa vreau sa merg sa fac testul pt trombofilie macar ca poate aflu ca sunt ok si nu va mai trebui sa fac Clexanul (nu e vorba de intepatura ci ca se gaseste f greu). E o analiza la sange, asta pt trombofilie si o putem face gratis cu adeverinta de salariat si trimitere de la medicul de familie la un spital de stat(sursa sigura:NicNic:)

Te pup.


Editat de Mimimici, 28 iunie 2013 - 13:15 .


#33
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 13:20

Multumesc Mimimici.



#34
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 13:23

Lavinia imi pare rau. Pupici si mult succes mai departe!



#35
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 14:13

Lavinia cred ca analizele se recomanda in caz de sarcini oprite din evoluție sau avort spontan sau daca se observa unele probleme in dezvoltarea sarcinii. Eu una este a doua sarcina in 7 luni, asa ca trebuie sa mai fac ceva analize. Oricum la FIV ti se da ca si medicatie clexane care sa acopere o problema cauzată de trombofilie . Si eu le-am făcut nu pt ca mi-a zis medicul ci pt ca se găsesc foarte greu si luna de luna umbli prin tot orașul. Oricum o sa ai o discuție cu Dr si iti va indica dansul care sunt pasii urmatori, având in vedere ca fiecare pacienta are trecutul ei si reactioneaza diferit. Cred ca o alta cauza pt a face analizele ar fi daca in familie ai cazuri de boli de circulația sangelui. La mine exista din plin din păcate. Acum vorbește si cu medicul si vezi ce o sa iti spună. Bafta multa si fruntea sus :) si mult optimism si încredere :)
Rlk o sa trecem noi si peste asta :) . Mai devreme, mai tarziu, mai cu ani in spate de lupta cu infertilitatea , sunt sigura ca daca vom fi optimiste, increzatoare, luptatoare, vom reuși :) . Mai ales ca ne susținem una pe alta si ne încurajam , radem si ne veselim pt o procedura reusita, plângem pentru o pierdere, si suntem împreuna mai ceva ca cei trei muschetari :) . Eu asa cred si asa vreau sa cred si mai cred ca ce-i al nostru e pus deoparte pana cand vine vremea sa se implineasca :)
Multe imbratisari si floricele de vara fete dragi :)

Editat de NicNic, 28 iunie 2013 - 14:16 .


#36
fluturas82

fluturas82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 14:21

Lavinia, imi pare rau [flo2] ! Stiu foarte bine prin ce treci. Stiu ca ai impresia ca totul in jurul tau se prabuseste... dar asa cum zicea si Rlk, trebuie sa incercam sa ne ridicam si sa mergem mai departe.

Stiu ca e foarte greu...si eu sunt la fel. Incerc sa ma eliberez de toate frustrarile acumulate (la mine functioneaza cu plansul [:)] ), dupa care sa ma adun de pe jos si sa o iau de la capat. 

 

Va pup pe toate!



#37
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 14:27

Multumesc. Am reusit sa ma mai calmez. Si da... am plans... si ma simt putin mai bine... si voi merge mai departe.. va pup.



#38
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 15:28

Lavinia imi pare tare rau ,dupa o saptamina vei vedea o sa vrei sa lupti iar ,ai nevoie de putin timp sa te remontezi.

Fetele am si eu o intrebare :am o prietena care face si ea fiv cu Albisorul nostru,a inceput ac-urile ,dar analizele sotului nu au iesit ok ,ia iesit ca ar avea e coli!Este ingrijorata ca ii va opri schema ,voi ce parere aveti ,eu nu am stiut ce sa-i zic ca nu m-am confruntat cu astfel de situatie....va merge luni la dr ,dar ma gindeam ca poate ma ajutati voi cu un raspuns!



#39
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 15:34

La un androlog a fost? Sotul meu nu a avut cine stie ce probleme, dar Dr ne-a trimis totusi cu rezultatul spermogramei la Dr Androlog Mihalca... tot de la Medlife...



#40
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 28 iunie 2013 - 15:49

Angelica era bine sa ii trimită analizele pe mail, pt ca stiu ca da tratament . Daca este la ac-uri nu cred ca trebuie sa își faca probleme . Cred ca vor avea tratament si vor fi ok. Mai mult nu stiu . Sper sa fie bine. Sănătate multa :)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -