Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (23)


315 raspunsuri la acest subiect

#301
kristind

kristind

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 14:34

Buna fetele!!!
Felicitari Miha!!!
Hai Feli, Teo, Nicole si altele - daca mai sinteti in asteptare!!![majoreta][majoreta][majoreta][floare3][floare3][floare3]
Eu sint binisor, am inceput sa mananc, desi ma simt cam rau dupa, dar nu prea mai vomit! Am facut 14 sapt si astazi il sun pe dr. Iosup sa ma programez pt. eco sa vedem daca bebita are putulica sau nu.[:D] Va pupic pe toate!!!!!!!!!

kristin

#302
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 15:36

Merdan activeaza-ti PM-ul si iti voi trimite toate detaliile! Bafta iti doresc de pe acum![pup]
Bonitta ti-am mai trimis un PM mai detaliat![pup]
Kristind [pup]

Kora

#303
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 15:39

quote:
Originally posted by silvy24

Si mai am o intrebare: am platit la tutunaru 2 mil pt 4 sedinte de monitorizare dar dc la a 2a mi-a vazut foliculul a zis sa mai vin luna viitoare. Si ma intreb dc luna asta iar imi vede la prima sau la a 2a monitorizare folicul, iar dau 2 mil pt o vizita sau 2?
Va pupa silvy.



E ciudat ca tu ai platit 2 mil, eu tocmai ce am terminat monitorizarile luna asta si m-a costat 1.5 mil si nu am fost de doua ori ci de 6 ori. Din cate stiu eu nu s-au scumpit.





#304
Flr

Flr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 15:46

am mai postat se asteapta mult la dr T?fiti dragutele si lamuriti o biata fata disperata[biz]

#305
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 15:50

Flr de obicei e foarte aglomerat si se cam asteapta,se ia cam in ordinea venirii, nu a programarilor,dar eu cred ca merita drumurile,asteptatul la usa d-lui dr.,analizele,monitorizarile etc pt. a avea cea mai de pret comoara:[copil]
Cand te va chema la spital pt monitorizari ,acolo se merge foarte repede, nu astepti prea mult.Succes si nu fii disperata din atata lucru![pup]

Fetelor cine deschide un nou capitol?????

Kora

#306
merdan

merdan

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 120 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 15:59

[ups]Eu credeam ca am activat PM-ul, mi-am dat singura un msj ca sa verific si imi apare activat.
Poate ma ajuta si pe mine cineva sa-mi activez cum trebuie PM ca se pare ca sunt cam[batcap]
[help][help]

merdan

#307
silvy24

silvy24

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 16:08

Fetelor sper ca nu v-am indus in eroare cu pretul monitorizarii. Deci, eu luna trecuta am fost pt prima data la dr. T si mi-a spus ca 1,5 mil e pt monitorizari si 500 pt consultatie. Acum, inteleg de la voi ca cei 500 pt consultatie mi i-a luat pt ca era prima data cand am venit. Eu ma gandeam ca si pt monitorizarile din luna acesta imi va lua tot 2 mil, dar se pare ca nu e asa si ca imi va lua doar 1,5 mil.
Bonitta tu spui ca ai avut de 2 ori cate un folicul. Pai si dc era ok de ce ti-a mai facut stimulare? Eu sunt constienta ca chiar dc ai un folicul si il prinzi inainte de a se sparge e ok si poti sa ramai gravida dar presupun ca sansele cu 1 folicul sunt mult mai mici.
Eu mai am o intrebare. Imi tot trec ganduri si ganduri. Se poate sa vada foliculi dar tu sa ai alte probleme cum ar fi trompe infundate? Daca as fi avut trompe infundate ar fi trebuit sa vada la prima monitorizare?

#308
maria08

maria08

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.565 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 16:20

Merdan: Cand am facut laparo, m-a chemat cu o zi inainte pentru internare si analizele care se fac. Am ajuns pe la orele 13 si am mai asteptat inca 1-2 ore pana sa pot vorbi cu T.......Mi s-a spus ca nu e nici o problema ca nu am venit la prima ora.......o sunasem deja pe asistenta lui sa-i spun ca vin de Constanta si ajung mai tarziu.........
Iti urez succes si un rezultat bun dupa...
Pup!!

#309
Iyoana

Iyoana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.012 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 16:22

Merdan, intra in profilul personal, optiuni si acolo zice "activeaza mesaje personale".

ai reusit?

chiar cine deschide un nou capitol???????

iyoana



#310
Flr

Flr

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 08 februarie 2007 - 16:50

merci mult dragutelor,da asta e problema mea ca nu prea pot sa ii astept pe dr al meu nu ma lasa sa il astept dar nici rezultate bune nu am daci ramane sa pun in balanta ...[pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -