Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (19)


333 raspunsuri la acest subiect

#21
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:54

imi zice si mie unde gasesc articolul ala cu salariul brut pe care-l da firma cand naste mama?

Dia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

#22
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:56

Cererea depusa de mine la job arata asa: Catre S.C. XXXXXXXXXX Domnului director XXXXXXXX CERERE Subsemnata XXXXXXXX, angajata in cadrul firmei XXXXXXXX din data de XXXXXX cu contract de munca pe perioada nedeterminata, solicit a-mi aproba plata unui salariu de baza suplimentar pentru nasterea copilului XXXXXXXXX, conform urmatoarelor prevederi legale: - art.2 ,art.3, art.51, art.100 din Contractul Colectiv de Munca Unic la nivel national, pe anii 2005-2006, nr. 2001/2005 din 31.01.2005, publicat în Monitorul Oficial, partea V nr.1 din 22.02.2005 - art.11, art.238, art.239 si art.241 din Codul Muncii - art.8, art.11, art.24 din Legea nr. 130/1996 privind Contractul Colectiv de Munca publicata in Monitorul Oficial nr. 184 din 19.05.1998 Anexez certificatul de nastere al fiului meu XXXXXXXXX. Va multumesc. Cu stima, data depunerii Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore

#23
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:59

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
quote:
Originally posted by Dia1609
imi zice si mie unde gasesc articolul ala cu salariul brut pe care-l da firma cand naste mama?
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92769&whichpage=19am copiat eu, vezi in josul paginii [pup] si BAFTA!Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore
merci ruxandra!nu stiu de ce a aparut de 2 ori mesajul asta ca prima data mi-a dat eroareDia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)poze OANAluna 1 luna 2luna 3

#24
dianocica

dianocica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 757 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:59

hooopa! ralumat ce faci domn'le, nu anunti petrecere? [s] pt david. la fel si mihaela. rusinica...[s] pt puiutz

ruxandra mi se pare normal sa ii ploaca rutina...pai intr o lume despre care stie atat de putine si din care intelege atat de putin, normal ca e placut sa sti ce te asteapta...[:D] asa vad eu problema...

auras pfiu, ce bine ca de aia e desert... de bun ce e, auzi...

dia vad ca te a lamurit ruxandra ca eu aveam totul salvat...in fostul calculator...din care in continuare nu am recuperat nimic...[q][q][q]

despre moooni. aseara, cand ne am pus in pat pt masa de seara, adica cu lumina stinsa si televizorul pe mute, ce vad eu la tv...? moooni...zic stai sa vezi, ce le spun maine la fete...de unde? juma de ora au stat cu nasii la masa si au vorbit...si dupa aratau ceva cu ea gravi...deci, nimic nou...a, mint. la inceput de tot, in primul minut, era aia mica. si cineva(mi s a parut ca era moooni cu parul incretit dar parca nu...) o lua din patutz ca mititica voia mancare, facea cu capsorul stanga dreapta si incerca sa si bage manutzele (bineinteles inmanusate) in gura..si asta a ridicat o asa...cu hopa...si o lua la pupat si i o dadea alteia in brate...si copilului ii era foame [bang]

azi-maine pleaca mama iar.parca de abia astept...sper sa nu plang dupa aia ca am zis asa ceva...

_____________________________________________
diana [mamica] (03.12.06)[copil] david 1 2 3 f1 fulguleti


#25
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:01

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Cererea depusa de mine la job arata asa:Catre S.C. XXXXXXXXXXDomnului director XXXXXXXXCERERESubsemnata XXXXXXXX, angajata in cadrul firmei XXXXXXXX din data de XXXXXX cu contract de munca pe perioada nedeterminata, solicit a-mi aproba plata unui salariu de baza suplimentar pentru nasterea copilului XXXXXXXXX, conform urmatoarelor prevederi legale:- art.2 ,art.3, art.51, art.100 din Contractul Colectiv de Munca Unic la nivel national, pe anii 2005-2006, nr. 2001/2005 din 31.01.2005, publicat în Monitorul Oficial, partea V nr.1 din 22.02.2005- art.11, art.238, art.239 si art.241 din Codul Muncii - art.8, art.11, art.24 din Legea nr. 130/1996 privind Contractul Colectiv de Munca publicata in Monitorul Oficial nr. 184 din 19.05.1998Anexez certificatul de nastere al fiului meu XXXXXXXXX.Va multumesc.Cu stima, data depuneriiAre mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore
si ti-au dat? ca eu incerc, dar pana acuma la noi nu s-a dat .... da' nici n-a cerut nimeni ... ce mama naibii, ca nu saraceste ditamai firma din asta !Dia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)poze OANAluna 1 luna 2luna 3

#26
OanaCat

OanaCat
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:02

Asta asa ca sa incepem ziua cu zambetul pe buze....

Scufita Rosie:

-Bunico, de ce ai ochi asa mari?

-Bunico, de ce ai urechi asa mari?

-Bunico, de ce ai dinti asa mari?

Bunica:

-Hai, gata ca ma enervezi. Pune lupa aia pe masa si cara-te!


Câine r#259;u

Un bulldog merge pe strad#259; si, deodat#259;, ajunge în dreptul unui gard pe care scrie: "Câine R#259;u!"
Sun#259; el la poart#259; si îi r#259;spunde un câine mititel.
-M#259;-ta-i acas#259;?
-Nu.
-Tactu-i acas#259;?
-Nu!
-Atunci cine-i câinele r#259;u?
-Eu, c#259; nu pap tot din farfurie...

Un militian opreste un sofer noaptea... - Dom'le, amenda! Te-am prins,
te-am ars! Uite, ca sa te fac scapat, raspunde la o intrebare: conduci
noaptea; de pe contrasens vezi ca se apropie 2 faruri; ce este? - O
masina... - Bine, o masina, da' ce e? Mercedes, Dacie, Volvo.....? Vad ca
nu stii... Hai sa iti mai pun o intrebare:conduci noaptea; de pe
contrasens vezi ca se apropie un far; ce este? - O motocicleta... - Bine, dar
ce e? Honda, Suzuki, Kawasaki? Vezi ca nu stii? AMENDA scrie pe matale
!! - Bine, platesc, da' vreau sa iti pun si eu o intrebare: conduci
noaptea: pe maginea soselei vezi o gagica meseriasa, bulan, balcoane, tot
tacamu'; ce este? - O curva, ce sa fie? - Bine, dar mai exact,ma-ta?
sor-ta? nevasta-ta?

[bb]Nicole [mamica]Oana Cat
Poze Nicole





#27
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:04

Ca vad ca tot se streseaza fetele.. Saryta, Oanacat, Miraco, Veronici.. nu este cazul. Cred ca noi, astea mai rautacioase, ne-am referit la colege care doar ce s-au inscris in liste si de atunci n-a prea mai auzit nimeni de ele. ...ca postezi zilnic, la 3 zile sau la o saptamana, doua.. normal ca fiecare face cum vrea/poate/are timp&chef. Da, macar din cand in cand, sa ma aflam si noi ce mai faceti.. ce mai ziceti. Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore

#28
marani

marani

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 212 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:05

Buna dimineata fetelor! Sa ma iertati ca nu am mai scris, dar nu am avut net 2 zile si parca nu am fost om ( ca sa vezi ce face forumul din om ). Tin sa-i multumesc lui Angi, ai fost tare draguta ca ne-ai pus si noua pozele pe site! Celor care mi-au raspuns in legatura cu diversificarea, multumesc de asemenea. Ana Maria implineste vineri 3 luni, avem programare marti la pediatru pt masuratorile lunare si discutii despre diversificare si piticii ce-i am eu pe creier. Lavyada, imi pare extrem de rau pentru suferinta voastra, admir din tot sufletul oamenii ca voi, luptatori si puternici! Cat despre baita, ii fac pisicii o zi da, una nu. In jurul orei 6, nu plange, ii place foarte mult, dupa baita facem 15 minute masaj ( mai mult nu, ca incepe sa urle de foame ), imbracam puiul, papa 180 ml ( mai nou, de vreo cateva zile ) si somn pana la 2-3 dimineata. Apoi papa iar 180 ml, si adoarme insa fara sa eructeze, pana la 5 dimineata. OanaCat, ma bucur ca bblusa ta e mai bine! O zi buna va doresc! mamica de bubamara

#29
Ralumat

Ralumat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:08

Asa...mi-am luat [cit]si sunt pe pozitii.....


Aka, ma intrebi de Atkins. E rea, e blamata de multi, dar la mine da rezultate imediat. Ma fortez sa o tin doua saptamani, dupa care am vreo luna-doua mai lejere- asa se fixeaza kilogramele pierdute. Si apoi, ma chinui sa mananc sanatos. Acum doi ani am reusit- am inceput in aceeasi perioada- dupa cele 2 luni vin deja ridichile, capsunile, ciresele, apoi pepenii, rosiile, nu mai e greu sa mananci sanatos. Ia stai sa ma cantaresc....tot la -4 am ramas, ca ieri am scapat la niste covrigei si prajiturele [mariaj]. Pe larg, 2 saptamani ar trebui sa mananci numai proteine- carne de orice fel, mezeluri, cascaval, oua fierte. Sustinuta de cate o tableta de magneziu si una de calciu zilnic. Apoi sunt esentiale celelalte 2 luni, in care teoretic se mai pierd kilograme, dar mult mai incet, pentru a contracara efectul yo-yo. Da o cautare pe net....e destul de condamnata dieta asta. La mine a dat rezultate si vad ca inca da.....daca dupa ce te documentezi inca te itnereseaza, da-mi un PM- o sa incerc sa-ti trimit fazele.

Porumbita, ma bucur ca ai revenit![dual]Tu si cu Veronici aveti bebeii cei mai mari, eu sigur va citesc cu atentie fiecare postare...pentru ca urmeaza sa trec prin ce treceti voi. Mai spune-ne ce face uriasul de Mario (mamaaaa, 8,450???)

Oanacateu BFree am luat de la o farmacie HelpNet initial. Apoi mi-am comandat inca un biberon si tetine pentru 3-6 luni pe siteul ala cu bebelusul (tare seriosi sunt- dai comanda seara,a duc a doua zi si sunt si mai ieftine). Rezultat? Cu tetine variabile si cu tetine de 3-6 luni inghite aer si se ineaca, probabil curg prea repede. Cu tetine de 0-3 luni e mult mai bine, nu inghite aer, nu prea se vaita de colici, in schimb se enerveaza ca dureaza mult si se opreste pe la 70-80 ml. Pana la urma am zis ca nu-i nimic....sa manance el noaptea cate 80, dar macara sa nu se mai vaite cate 3-4 ore. Azi-dimineata am scapat de exemplu cu juma' de ora, ca apoi a ragait, i-am pus pernuta cu gel cald si...noapte buna!

Bebinuta, ai luat Fortral in maternitate? Iarta-ma, dar nu imi amintesc, ai avut ceva complicatii? Ca sotul meu primea Fortral cand am fost arsi si...il punea in fund, ditamai barbatu' de aproape 100 de kg! De atunci traiesc cu impresia ca e foarte puternic calmantul asta.

Dianarus, bine ca...ragaie[:)]Euc ateodata ma chinui si 10 minute, si el la fel....se incordeaza...mamamaaaaaa, pana iese, fac peri albi.

Madaluta, tu stai de mult in cartier? Ca si eu am facut pedagogicul.....oare ne cunoastem? Ti-am studiat minute in sir poza, dar....[:I]

Lavyada, ce ma bucur ca Ada e o fetita sanatoasa si cuminte...iar sotul tau e un dulce - auzi, ti-a luat calculator sa vorbesti cu noi....

Hai ca trimit cearceaful asta....sa vad daca ma mai lasa stapanirea sa raspund in continuare- dar ati avut spor, nu gluma!

Raluca [mamica]lui [bebic] David Calin (28.11.20006)
luna a treia

#30
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 12:18

quote:
Originally posted by Ralumat
Asa...mi-am luat [cit]si sunt pe pozitii.....Bebinuta, ai luat Fortral in maternitate? Iarta-ma, dar nu imi amintesc, ai avut ceva complicatii? Ca sotul meu primea Fortral cand am fost arsi si...il punea in fund, ditamai barbatu' de aproape 100 de kg! De atunci traiesc cu impresia ca e foarte puternic calmantul asta.Raluca [mamica]lui [bebic] David Calin (28.11.20006)luna a treia
bebinuta, de ce ai luat fortral? ca asta e morfina curata ... stiu ca se da in ultima faza de cancer, a luat bunicul meuDia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)poze OANAluna 1 luna 2luna 3


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -