Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (19)


333 raspunsuri la acest subiect

#11
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:19

Temele ultimelor zile: asigurare: - nu i-am facut, momentan nu-i facem. Si da, nici eu nu i-as da bani pa mana la 18 ani. In acest sens au fost facute niste mici depozite pt ei (cadou de la bunica), dar administrate de tatal lor si cu mine. Cel mai devreme se vor putea atinge de aicei bani pe la 28 de ani, sau daca-s insurati si cu copii. [:D] baie: - zilnic, are o groaza de cute care una doua se inrosesc, mai ales la gat. Plus ca-i face extrem de bine. Nu mai vorbesc despre ritualul zilnic care-i f important in viata unui bb, cica lor le place tare mult rutina. - la noi masajul+baia dureaza cam 45 de minute. 25 minute masaj, apoi balaceala in apa. Am trecut la caditza mare (de Obor) si poate da linistit din picioare. Dr. pediatru a zis sa insistam cu balaceala in apa, ajuta f mult la o dezvoltare armonioasa. Cum va veni vara va mai face o baie (fara sapunit) si la pranz inainte de masa+somnul de amiaza, afara pe terasa. Da, este relaxat dupa si in nici un caz mai agitat. Si eu cred ca agitatia poate veni si de la o apa prea calda, incercati sa-i faceti cu 33-34 gr. C. 3,5 luni Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore

#12
OanaCat

OanaCat
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:23

Buna dimineata
Ce faceti fetelor ce fac bb?
[s]Mara de Bulisor
[s]Andre Lucian de Ancader
[s]Sofia de Aelita
Fetelor sunt foarte fericita ca [bb]nu a facut temperatura de la vaccin, are decat durere de la el dar asta se rezolva.
In rest totul este bine nu am vomitat ieri deloc deci...sa dea DD sa o tina tot asa.
Va pup vb mai tarziu
[bb]Nicole[mamica]OanaCat

#13
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:34

quote:
Originally posted by ruxandra_sb
Vroiam sa ma plang de site-ul cu cei 3 ursuletzi. TOTAL neseriosi.Am lansat la ei pe net comanda de 3 zile si evident mi-a venit confirmarea de comanda automata pe mail. DAR pana acum n-au sunat sa confirme comanda si sa mi-o si aduca !!Mi-a mai zis Chris ca-s cam nesuferiti, am vazut si eu la livrarea anterioara, dar acu m-am convins. Raman cu ceilalti, care reactioneaza ultra-rapid si carora n-am ce sa le reprosez.Ma duc sa cetesc din urma..3,5 luniAre mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore
eu am facut prima si ultima comanda la ei acum 1 luna jumate si inca n-am primit-o! ... nu ca as mai astepta-o [:D]Dia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)poze OANAluna 1 luna 2luna 3

#14
danita

danita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 630 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:37

salutare fetelor

am venit cu un reminder : DE MAINE INCEP BABELE ! v-ati ales babornitza ? :)
pupici si o zi frumo !
D

BeBelusca

#15
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:37

ruxandra, nu mi-ai zis de biberonul bfree daca va ajuta in vreun fel si dc v-ati obisnuit cu el ...
tot am vrut sa-ti zic ce mult imi plac numele baietilor tai... amnadoua [:)]

Dia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

#16
Dia1609

Dia1609

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 866 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:40

imi zice si mie unde gasesc articolul ala cu salariul brut pe care-l da firma cand naste mama?

Dia [mamica] de [bb] Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

#17
dianocica

dianocica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 757 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:45

am postat la cap trecut dar...
inainte de toate:in dimineata asta am fumat ultima tigara daca ma mai bate vreun gand vreodata dati cu pietre sau [sm]acum fug sa [cit]ralumat noua ne a zis comprese cu apa rece alternativ cu comprese cu rivanol. eu am facut asa:luam cate o compresa, bagam in rivanolul adus de la farmacie care era super rece si infasat degetelul. dura doar 3-4minute pana ii cadea dar am perseverat. s a vazut diferenta de la prima compresa dar a trecut cam intr o zi-doua. si vezi ca rivanol pateaza!!! noi avem deja bluzite cu imprimeu galben...[q]bag asta ca e urgenta si revin cu moooni_____________________________________________ diana [mamica] (03.12.06)[copil] david 1 2 3 f1 fulguleti

#18
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:46

Donia, uau ce FRUMOSI sunteti toti 3. Da sa sti ca Roxana si Cristi te intrec.[pup]
Iar Roxana nu mi se pare deloc filiforma, ci mai degraba longlina. E minunata! Un copil fericit, asa cum ar trebui sa fie toti copiii. Felicitari.[flo2]

.. toate ca toate, da sa postezi si poza cu zapada pan la gat. JENANT!! ... ca io noroc ca fusei pe la munte, ca altfel n-as fi vazut anul acesta neam de [*].

OanaCat tinem pumnii sa fie bines si sa nu fie nevoue de atatea teste. F bune sfaturile fetelor, cu ridicat salteaua, tinut cat mai mult dupa masa la verticala..

Dia, cu bfree .. nu-mi venira tetinele comandate, cele pt 3-6 luni. Ar tb sa le comand in alta parte.. da mai stau, acu' parca nu-mi mai vine sa ma grabesc. Momentan ne descurcam cat de cat cu Chicco.

Ah, si de cateva zile i-am scos complet Espumisan-ul. I-am marit doza de Bonnisan (pt pofta de mancare). Nu e mai rau, asa ca deocamdata se poate si fara simeticona aia.. ca i-am dat destula aproape 3 luni.

Ralumat, Dia vad ca avurati zile de record. Speram sa ne molipsiti si pe noi.. [xx(]

Alexandra, ce-a ma crescut Mark! Curat barbatzel. Imi plac cele mai mult cele in care-i cu bluza-clown si tine zdranganitoarea. Ah, si cea cu bandana rosie.

3,5 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore

#19
mayaione

mayaione

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.368 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:51

Angi tie trebuie sa-ti trimit poze cu bebe pentru site-ul fulguleti? Cum nu intru si eu cateva ore, cum apar nu stiu cate pagini si nu am timp sa le citesc pe toate. Mereu sunt restanta.
Lavyada inca odata imi pare rau pentru Irina. Sa inteleg ca esti din Pitesti? E teroare cu ginecologii de aici, sunt incompetenti total.
Ruxandra cum 33-34 grade la apita? Mie la 37 mi se pare calduta doar[:D]. Eu la 40 grade o spal mereu, inainte ii puneam la 36-37 si tremura saracuta ca frunza, era vinetie pana mi-a racit. Apoi am schimbat si e super fericita acum, ii place de nu mai poate.

Poze Anamaria
Povestea nasterii


#20
ruxandra_sb

ruxandra_sb

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.540 mesaje

Postat 28 februarie 2007 - 11:51

quote:
Originally posted by Dia1609
imi zice si mie unde gasesc articolul ala cu salariul brut pe care-l da firma cand naste mama?
http://forum.desprec...69&whichpage=19 am copiat eu, vezi in josul paginii [pup] si BAFTA! iar aici este subiectul discutat pe DC: http://forum.desprec...?TOPIC_ID=62989 Are mama doi flacai.. Matei (5) si [bb] Grigore


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -