Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Comori de nov-dec 2004 (141)


323 raspunsuri la acest subiect

#311
miag

miag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 18:15

Fetelor multumim pentru urari. Am vorbit cu mama la telefon si astazi Rolu a facut 2 de kk fara mucus sau sange. Se pare ca isi face efectul tratamentul.
Danette, l-am folosit cu maxima grija si este si termometru special pt copii...Nu stiu ce naiba sa mai zic...[bang][bang][bang]No comment![alcool][alcool][alcool]

Mia, mami de [bonjovi]ROLAND(18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!

Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag[majoreta][majoreta][majoreta]




#312
try

try

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 18:16

Mey, da' Mihaita numai o veselie e in poze. Tunsulici sa-ti fie de bine.

Asa-i cu jucariile, e bine sa-i puenti sa le stranga alaturi de voi, asa se invata sa aiba responsabilitati. Modalitati la cooptarea lor exista. Cel mai indicat e sa le insipari totul ca o joaca, daca o percep ca pe o treaba de facut, pot deveni reticenti la ideea de strans.

M-am dumirit cum e si cu retardul asta neuro-motor dupa vizita de ieri de la genetician. Nu degeaba e bine sa te duci la toate appointment-urile de rutina sau nu. Tipa a fost foarte multumita de stadoiul in care e adrian, mai ales ca pt. ea e o diferenta mare, ea l-a vazut in primele 2-3 zile de la nastere si de-abia ieri a fost a doua oara. Mi-a zis ca e absolut firesc sa existe aceasta intarziere chiar fata de varsta corectata pentru ca nu e drept sa compari un copil nascut la termen cu greutate normala si fara probleme cu un copil prematur, subgretate si cu alte probleme pe deasupra. Unul isi canalizeaza energia spre crestere si dezvoltare armonioasa, celalalt are alte probleme de invins si razbatut si ca urmare nici performantele lor nu sunt egale cand tragem linie la 4 luni. Dar ea e foarte multumita de observatiile din urma controlului si ca-mi recomanta ocupational and fizical therapy indiferent de cat de bine se descurca Adrian. Asta e o linie de urmat pentru toti bebelusii prematuri care au avut probleme de gravitatea celor pe care le-a avut adrian. Asa ca astept acum sa ma caute nenii sau tantiile sa vedem in ce program de terapie ne inscriem.

Duminica ne-a dat nasica lui adrian un cosulet gen landou de tinut in casa pentru adrian. Destul de maricut. De atunci alex e numai in landou, zice si el ca e bebelus mic, isi da drumul la muzicuta, il pune pe vibratii, scanceste ca Adrian, isi baga pumnii in gurita si zice "bebe ming" (adica bebe mic). Ma pune sa-l invelesc cu paturica si sa-l mangai si sa-i vorbesc ca lui Adrian. Asa ca am acasa doi bebelusi mici [:D][:D][:D]

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian 24 Aug. 2006 ......... poze cu noi


#313
miag

miag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 18:18

Revin;

Cuscrito, stau binisor la capitolul cura de slabire, doar ca de vineri mi-am indulcit 'viata de noapte' cu cate o bucata de cioco[bang][bang][bang].Mereu fac asa cand e Roluc bolnavior, simt nevoia sa bag ceva dulce in gura ca altceva nu pot manca.

Mia, mami de [bonjovi]ROLAND(18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!

Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag[majoreta][majoreta][majoreta]




#314
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 18:26

Insanatosire grabnica puiutilor bolnaviori!! Roli, MAriuca, sanatate multa!! [pup]

AM intrat sa ma plang de Paul [:D].. azi a fost cam groasa treaba: nu prea a vrut papa, si nici sa doarma![bang]o mai fi vreo mama nebuna ca mine [alcool] sa incerce 3 ORE sa culce copilu'? [alcool] sunt cu criza de rinichi "la bord" si cu capul maaareeee de durere...of, trebuie sa gasim o solutie sa faca nani, ca m-a tampit de tot cu energia lui! [alcool]

MONICA tu parca intrebai de Paxelina?? e bine acum, sta in continuare in pat, am vorbit cu ea pe mess, ma rog, mai face si treaba, nu e mereu cuminte cred [:D]..dar probabil nu poate mereu-mereu sa stea in pat i se ia si ei, o inteleg! SIlviu o solicita si inteleg si asta, dar are grija de bebelina ei scumpa, sunt convinsa! [pup]

FELIS, BITS, am vazut pozicile cu puiutii vostri, scumpi foc, aveti cu ce va mandri!! [pup]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE

#315
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:27

Licutza pe balcon , fericire mare pe el, daca vreti sa vedeti cum arata un copil nemancat si nedormit, uitait-va la poze! [:D] ..parca va aud: " pai, arata a copil fericit!" [:D] [alcool]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE

#316
dama

dama

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:42

Onitzo, pai, chiar asa arata, a copil satul si odihnit si pus pe joaca, scumpul de el. Hai, nu te necaji, ca mai au si zile din astea. David rar nu doarme la pranz, dar daca trebuie sa sarim peste somnic din necesitate, el e cel mai fericit si mai odihnit. Bitsule, ti-am vazut baiteii, sunt frumosi si iti seamana aproape numai tie. Desi parca la Amon am vazut intr-una din poze si ceva din aerul lui tati. Sanatate la bolnaviori, Roli si Mariuca. Monica, nu stiu cat de cuminte e fii-meu (nu te gandi ca doar ii spun sa stranga si o face, fac si eu cot la cot cu el), dar cert e ca sunt anumite chestii la care tin, printre care si ordinea... Am vazut ca ma imita in multe, atunci de ce nu m-ar imita si la ordine?

#317
misticgirl

misticgirl

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 627 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:47

Bine v-am regasit! Noi suntem bine si vreau sa imi cer scuze pentru lipsa indelungata de pe forum.Am fost foarte ocupata, dar stiu, puteam gasi cateva minute sa postez [bang] Nu am apucat sa citesc foarte multe noutati,sunt in urma cu noutatile despre voi.As dori sa felicit fetele care au mai adus pe lume un bebelus...sa va traiasca si sa fie sanatosi! De asemenea, felicitari si sarcina usoara viitoarelor mamici [il] Voi posta noi poze si va voi da mai multe vesti maine! Pupici! Claudia si [copil] Nicholas (25.11.04) http://community.web...user/misticgirl

#318
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:57

A mancat o portie de ciorbita de perisoare! [bis] ofof, si-a spalat pacatele pe ziua de azi..[:D]..ma duc sa scot copilul la aer, poate doarme mai bine la noapte! pupicei

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE

#319
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 19:58

DAMA, CORECT SA NE IMITE SI LA ORDINE!!! [pk] [pup]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE

#320
onitza

onitza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.020 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 20:09

Nu deschide nimeni cap nou? eu nu stiu...[alcool] [bang]

Onitza si [bonjovi]Paul Constantin (28.11.2004)

FEBRUARIE


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -