Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Comori de nov-dec 2004 (141)


323 raspunsuri la acest subiect

#301
Jasmine

Jasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.031 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 15:10

Cred ca Radu are ceva sanse sa o prinda din urma pe Iris.L-am masurat si are 97 cm.La kg habar n-am cum stam dar e dolofan,se vede cu ochiul liber si mai ales se simte cand il iau in brate. Fetele,cum se mai joaca puii vostri?Eu pana acum nu i-am dat niciodata plastilina,acuarele,creioane colorate…ar cam fi timpul,nu? Bits,ai 2 feciorasi minunati.Imi place mult de tot poza asta : http://new.photos.ya...8804229410939/5

#302
miag

miag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 15:14

quote:
Originally posted by miria_cristina
De unde stii ca are fisura anala de la termometru?Hai, ca mi-a mai intrat un cui![hot]Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
Pai atunci asa a concluzionat dr. CulcerMia, mami de [bonjovi]ROLAND(18 Noiembrie 2004)Winners never quit, quiters never win!Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag[majoreta][majoreta][majoreta]

#303
miag

miag

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 15:21

Noi suntem cu tratamet: sumetrolim+ ospamox+furazolidon+debridat[bang][bang][bang]
Dr a zis ca nu mai este cazul sa asteptam rezultatul de la coprocultura ca cica sigur are un 'microbel'[bang][bang][bang] si in nici un caz scaunul cu sange nu a fost de la fisura anala . Intre timp a aparut si mucusul, asa ca e clara treaba.
Multumesc lui Dumnezeu ca are o stare generala suuuuuper, se joaca e vesel, papa bine se hidrateaza si vad ca nu mai face nici febra..asa ca sper ca suntem pe drumul cel bun.
Oricum la 10 zile dupa intreruperea antibioticului si a sumetrolimului ii voi repeta coprocultura ca sa fiu eu sigura ca e totul ok.
Va pup si va urez o zi buna.[pup][pup][pup]

Mia, mami de [bonjovi]ROLAND(18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!

Leeloo-Olo-ZisaCami-Miag[majoreta][majoreta][majoreta]




#304
danette

danette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 16:35

Pupici[pup] lui Mihaitza tunsulici!
l-am vazut de dimineatza. E tare dulce!

Acum l-am vazut si pe Amon, e un scump.
E mare, mey!
Bits, am eu impresia ca nu are trasaturi asiatice?

Dana & Iris (23.11.2004)

Iris
Iris - 2 ani

#305
roserb

roserb

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 16:43

Na, ca nu m-am putut abtine sa bag un oki pe aici, deh, dependenta!

Bitsule, ai niste minunatii de baieti, unul mai frumos decat celalalt. Micul Amon nu pare deloc japonez, parca l-ai facut singurica!

Miag, multa sanatate!

Jasmine, Mihnea se joaca de mult timp si cu plastilina, "picteaza" cu acuarele, carioci si orice alt obiect care lasa urme, din fericire numai pe hartie , nu si pe pereti!E drept ca el a avut-o si pe Bianca aproape, si normal ca nu l-am putut tine departe de astfel de instrumente. Oricum ii place, si la desen incep sa se vada oarece progrese , zilele trecute a inceput sa faca capete de oameni, si pune inauntru si 2 ochi si ce mai poate el pe acolo[:D]
Eu zic sa-l lasi si tu pe Raducu, e timpul sa se familiarizeze cu obiectele astea, mai ales daca va merge la gradinita la toamna (sau nu?)

Ce o mai fi cu Cecilia? Ne-a abandonat de tot?

[pup]
Roxana&Co

POZE CU PITICII

#306
danette

danette

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 16:53

Mia, ma bucur ca e vesel Roli, chiar daca e inca bolnavior! Sa se faca bine cat mai repede!
Ma gandeam si eu la treaba cu fisura anala...??... oare chiar e posibil sa se intample asa ceva de la termometru, ca sunt sigura ca l-ai folosit cu grija...
Cum stai cu cura? Sunteti in grafic?

Miha, Oti, Jasmine, voi a-ti uitat ca lungana trupei este RUXI, mey! Ea are peste 100 cm...
Dar, felicitari pentru cm luati de Robert, Ana si Radu! La cat mai multi!

Jasmine, apropos de jocuri, eu i-am dat de mult creioane colorate, uneori colorez cu ea si incerc sa o invat sa nu depaseasca anumite margini. Este f. receptiva si pasionata de asta asa ca deja reusim sa coloram forme fara sa mazgalim.
Plastelina inca nu i-am dat. Mi-e cam groaza, fiindca ea are un obicei f. prost de a testa totul cu gura. Si mi-e teama ca o sa manance din plastelina.

Nu prea mai vrea sa se joace singura cu nimic. Ca e vorba de cuburi, de animale, de puzzle, de colorat, de carticele, trebuie sa fiu cu ea. Altfel se plictiseste si le lasa balta. De-abia astept sa vina primavara adevarata sa putem iesi mai mult pe afara, fiindca nu stiu cu ce sa-i mai captez atentia in casa.
Stiti cum a ajuns sa-si consume din energie??
Fuge zeci si zeci de ture in jurul mesei din bucataria parintilor mei. Efectiv ametesc eu cand ma uit la ea. Mai ales ca deja are si viteza si cand ia cate o curba am impresia ca se va opri intr-un colt de mobila...[bang]
In timp ce fuge comenteaza si remarca obiectele pe langa care trece... pana la urma e si haioasa, parca ar face un reportaj, nu alta..

Dana & Iris (23.11.2004)

Iris
Iris - 2 ani

#307
monica-elizabet

monica-elizabet

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.288 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:04

buna fetelor, da danette[pup], asa este locul 1 la aceasta sectiune este ocupat[:D] oricum cand am fost cu alex la dr am mai masurat-o din nou fara sandalute si are aproape 100cmnu peste cum am crezut prima data mai sa va zic un banc apropo de ruxi si kk-aul pe care-l aduce ea cu mana[bang] intra un tip intr-un bar cu un kk in mana si zice:...ia uitati oameni buni pe ce era sa calc[:D] bitsule[pup]baieteilor frumuhsei...ce falcutze are amon numai bune de pupacit[pup] mia[pup], sanatate multa frumuhselului[pup] andreap[pup]si mariucai un[pup]sa se faca bine repejor sa puteti pleca la munte linsititi roserbina[pup]micilor artisti, si ruxi se ia dupa alex si vrea sa faca tot ce face el dar inca nu reuseste si se cam enerveaza[q][bang] dama[pup]wow ce baietel cuminte si ascultator ai...eu nu reusesc sa-i fac pe niciunul sa stranga jucariile...bine nu intotdeauna, doar uneori si asta doar daca le promit ceva...o recompensa[8D] pexelina[pup]ce mai face burtikutza? felis[pup]ce mai face tunsulici? va pup[pup] pe toate numai bine monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]

#308
andreap

andreap

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:18

Mia,sanatate multa!
Jasmine,Mariuca are voie cu creioane , pixuri, creta ;interzis,marker(are o placere nebuna sa scrie peste TOT[bang]),plastelina,ca baga tot in gura,acuarela ,ca asta mai imi lipseste in casa[xx(].Nu-ti imagina ca e tare entuziasmata..sta ce sta,se uita la mine cum desenez,face si ea niste 'desene'..asta 10-15 min.,apoi face altele ca de,prea multa 'creativitate' strica[alcool]!
Mai..voi va "laudati" cu 'sute' de cm[il]..eu ma laud ca am piticuta grupei:81-83 cm,12-12.5 kg![biz][biz]
Pupici

Poze 2007
FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

#309
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:41

quote:
Originally posted by Jasmine Fetele,cum se mai joaca puii vostri?Eu pana acum nu i-am dat niciodata plastilina,acuarele,creioane colorate…ar cam fi timpul,nu?
Nici Robert nu se joaca singur,neaparat trebuie sa o aiba pe mami companioana.Seara cand vine tati acasa am scapat. [bis] I-am luat si acuarele si creioane colorate...Si tot eu tre sa ma joc cu ele [bang] Ii place tare mult cand ma vede cum pictez...[^] El doar amesteca culorile intre ele...[:D] I-am luat si plastilina,dar nu i-am dat-o inca.Sa ma plictisesc intai de pictat si apoi trec si la plastilina. [:D] Miha [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


#310
mariussimiuc

mariussimiuc

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.915 mesaje

Postat 13 februarie 2007 - 17:45

Bits,pupam [pup] Amon si Kenzo.Ai niste copii superbi! Miag,sanatate multa lui Roli. [pup] Miha [recevere]
Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - apr 26 2024 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -