Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

durerea unei pierderi de sarcina (13)


296 raspunsuri la acest subiect

#281
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:18

Am platit netu’ si suntem iar impreuna[bis][bis][ :D]

Mirelush[pup] n-am mai avut invitati, am fost si am baut un suc si apoi am comandat pizza acasa[pofta] Am primit cadouri multe : bluzite, o curea faina (argintie), margelute si un inelus, un neglije super fain rosu si doua flori superbe in ghiveci (nu mai zic cate flori am primit, de m-am desalat carandu-le pana la et.4, unde stau, dar nu ma plang deloc[ :D])[cool]

Michelle[pup] ma bucur ca te mai pot bine dispune cand si cand.

Ingerasule[pup] multi pupici pntru tine si pt micutza Maya[pup]

Mari multumesc mult, iubita[pup] TREI FETITE[bis]pbis][bis] xtraordinar! A putut vedea sexul tuturor? Ma bucur asa mult pentru tine, mi s-a facut pielea de gaina, cand am citit mesajul! Sa fie sanatoase si sa va faca fericiti! AM vazut si pozele sunt foarte frumoase[olala]

Nana[pup] inca o data felicitari! Tare ma bucur pentru tine; chiar...cred ca si-a facut treaba in plus antibioticul[cool] Super semnatura ai[;)]

Andreea[pup] imi pare rau ca ti-a venit CM-ul, dar bine ca ai mai eliminat o posibila cauza, facand analiza aia. Multumesc mult de tot pentru buchetul de lalele, imi plac extraordinar[bis] Sa-ti aduca anul nou numai bucurie si un bebic, cat mai repede[pup]

Flavia[pup] am citit tot mesajul tau intr-un zambet ! Sa-ti fie de bine masa si multumesc pentru cantare; puteai face un duet cu Michelle, ca va potriviti la voce[:D][:D] Felicitari pentru nazdravanul miscaret, imi imaginez ca e super[olala] Mey, vrajitoarea noastra buna de peste ocean[:D] pe mine nu ma vezi pe undeva? Haaa?

Oana, iubita, nu te consuma si agita pentru treaba asta ! Ai vazut ce ti-a spus Flavia ? Nu ai pentru ce sa te ingrijorezi, doar sa ai grija de tine si de bebe ! Multi pupici de la mine si [flo][flo][flo][flo][flo] un buchet de lalele, ca sa-ti mai treaca din suparare.

Cristina[pup] multumesc pt felicitari ! Nu stiu, inca, momentul pt bebe, dar va anunt io[flo] Ce face burticuta, creste ?

Mariana[pup] multumesc mult! Ce-mi place sa te mai vad pe la noi ! Cand trebuie sa nasti ?


[ruga][pegeam]
Poze Laura

#282
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:24

Laura [pup] fata ca a revenit. Ti-am simtit lipsa. [flo][pup]


Nana, [gravi] 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#283
bibyrox

bibyrox

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:28

LAURA SUNT INSARCINATA!!!!! Am doua teste super pozitive!!!!! [bis][bis][bis]
Nu-mi vine sa cred!!! Asta da MINUNE!!! CICLU PESTE SARCINA!



In asteptarea...fetitzei mele [9cer]

Biby
[floare3]



#284
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:30

Biby, felicitariiiiiiiiii, sa ai o sarcina super usoara si un bebel sanatos, asta da minune la tine.... mama ce de-a gravidute..vreau si eu

#285
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:35

Lia[pup] si tu ai avut parte de niste criminali! Imi pare foarte rau si ma rog sa mearga bine sarcina ta si sa ai un copilas sanatos[ruga]

Ileana[pup] multumesc pentru felicitari, mamicuto ! Spre rusinea mea, nu am fost inca la doctor, cred ca mi s-a facut urat de mers prin doctori! Tu nu poti intreba pe doctori ba una. ba alta? Ca, daca nu vor sa-ti spuna din proprie initiativa, macar sa raspunda la intrebari! Sigur va fi bine de data asta[cool]

Gabi, pai daca era doctorul incantat de greturile tale, spor la “treaba”[:D] Ma bucur ca esti bine si nu te mai stresa cu ecograful, lasa sa treaca timpul de la sine, in ritmul lui, iar tu bucura-te de tot ce simti (si bune si rele)[pup]

Elaa[pup] iti tin pumnii sa fie un test cu doua liniute II !

Bibyyyy acum am citit, felicitaaari! Mi s-a facut pielea gaina pe mine si nu stiam cum sa scriu mai repede!!!! [bis][bis] Mare minune, iubita! Ciclu peste sarcina????!!!!! SA fii sanatoasa sa ai o sarcina usoara si sa-ti dea Dumnezeu un bebic sanatos!!!


[ruga][pegeam]
Poze Laura

#286
bibyrox

bibyrox

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 14:48

Fetelor... mi-e tare frica sa nu-l pierd pe bebe![ups] De ieri am niste sangerari maronii asa... Imi era foarte frig ieri la servici si nu stiam ce naiba sunt cu sangerarile alea ca doar avusesem ciclu pe 2 ianuarie.. a fost ciclu normal, m-a tinut 3 zile... Am sunat-o pe o verisoara a sotului meu care este insarcinata si a pierdut vreo 2 sarcini pana acum. Saraca era la Municipal cu perfuzii pt ca are sarcina toxica si orice mananca da afara. ea a fost cea care m-a batut la cap sa fac un test! Nu-mi venea sa cred!!! pentru ce naiba sa fac test??? In fine... a venit sotul m-a luat de la servici si ne-am oprit sa luam un test Barza la caseta.. cu gandul sa-l fac azi dimineata cu prima urina. De unde?! Am ajuns acasa si mi-am spus ca daca e sa fie ceva trebuie sa iasa oricum. L-am facut si in nici 5 minute s-au inrosit liniutele. Tremuram toata! I-am spus sotului: Gata! Am extrauterina! La spital! Ne-am dus la Municipal.. pe drum am baut o sticla de 2 litri de apa plata pt ca eram sigura ca-mi va face eco si.. sa se vada ceva. Ajunsa acolo m-a consulat o dr-ita, a vazut sangerarea dar nu prea ma putea consulta pentru ca eu faceam foarte rau pe mine... M-a trimis la eco. Acolo aia (o proasta!) imi spune ca sunt plina de gaze si nu se vede nimic! Cand aude ca am avut ciclu pe 2 ianuarie se uita la mine de parca eram nebuna... cum sa fiu insarcinata daca eu abia am avut ciclu. Ii spun de test, i-l arat, ii spun ce mi-a zis si dr-ita care ma consultase mai devreme... pana la urma ajunge la concluzia ca ecograful lor nu este bun si sa merg la altul mai performant! Dar sarcina extrauterina nu este 90%! M-am intors la dr-ita, mi-a dat Utrogestan 2 pastilute/8 ore vaginal si mi-a spus sa merg azi sa fac o transvaginala. Am fost azi dimineata tot la Municipal si era o coada de nici la 6 seara nu ajungeam in fata.[bang] Am plecat si m-am programat pt maine la Sanador la Victoriei!
Azi cand am ajuns acasa am facut un alt test Surecheck. A doua liniuta nu este la fel de pronuntata ca cea de la Barza dar este foarte vizibila!
Voi ce credeti? De la ce e sangerarea asta???
[flo]



In asteptarea...fetitzei mele [9cer]

Biby
[floare3]



#287
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 15:03

Biby, din cate imi amintesc si eu am la prima sarcina am avut ciclu peste sarcina, nu la fel de ambunndent dar stiu ca vreo 3 zile tot am lalait-o....si cand am ajuns la medic mi-a dat sa iau duphaston si am facut injectii cu gravibinon....asa ca eu zic sa mergi la un medic bun si sa ai grija de tine, nu-i bine sa stai in frig, cred ca tu si bebelul tau e mai important decat orice servici... ...mai am o amica care e insarcinata in 7 luni si pe la 4 luni a avut o sangerare destul de urata si chiar rosu ,a ajuns la urgenta ,i-au pus perfuzii si acum e bine mersi ...asa ca difera de la caz la caz....iar tu o sa ai acest bebe ,o sa fie sanatos si facut la termen anul asta o sa fie un an bun ptr. noi toate, am suferit destul, gata...fruntea sus si lupta ptr. bebelul tau sa auzim numai de bine

#288
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 15:08

Biby, dar la ce doctor mergeai pana acum? Mergi la un cabinet particular, ptc la spital este vesnic coada si-ti faci rau asteptand la rand! Am mai auzit de fete care au sangerat, poti lua legatura cu Chiquita (la mamici de mai-iunie) care tare a mai sangerat, saracuta, la inceputul sarcinii si-ti va spune ce a facut. Eu zic sa fii optimista, totul va fi bine, dar trebuie sa te odihnesti cat mai mult si sunt convinsa ca, daca mergeai la un cabinet particular iti recomanda repaos la pat! Asta te sfatuiesc si eu! Aaa si utrogestanul se poate lua oral sau intravaginal. E de preferat intravaginal, dar in caz de scurgeri se recomanda a se lua oral, pt a nu se elimina! Multa sanatate[flo]

Mirelush si mie tare dor imi era sa intru mai des! M-a sunat sotul sa-mi spuna ca a platit si, gata, am fost pe calculator, calare[:D] Iubita sunt cu capu-n traista: de cateva zile tot vreau sa te felicit pentru sotul tau si tot uit[alcool] La multi ani sa fiti fericiti si sa va bucurati de bebic![s]


[ruga][pegeam]
Poze Laura

#289
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 15:09

Wow...ce veste am pierdut!Am plecat putin si ce vad...
Biby [pup] felicitari [bis][bis][bis][bis]
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Fii optimista ca totul va fi bine! Ma bucur pentru tine!



Mirela[gravi]5+
Our little Miracle!

#290
Lia_B

Lia_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 15:32

Felicitari Bibysi sarcina usoara si un [bibe]sanatos! [cool]suntem din ce in ce mai multe! Lia, [gravi]5+


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -