Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

durerea unei pierderi de sarcina (13)


296 raspunsuri la acest subiect

#271
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:14

Mirelush, mie dr mi-a zis ca acum s-ar vedea si sacul embrionar si embrionul (la 6 sapt si 5 zile), dar oricum nu avea ecograf acolo si chiar daca avea, eu m-am nimerit chiar in momentul cand a fost pana de curent in Bucuresti [bang](ati auzit, nu?). Si a zis ca daca tot nu poate sa-mi faca acum, ar fi mai bine sa am rabdare un pic, pana mai creste, ca sa aiba si el ce masura acolo. Deci tu daca te duci joi, sacul embrionar se va vedea, dar nu stiu daca o sa poti sa-i auzi inimioara inca [il]. Unii zic ca la 6 saptamani incepe sa bata, dar cum nu sunt 2 sarcini la fel, nu cred ca e totul chiar ceas.
Oricum, cred ca e bine sa te vada dr. si sa-ti dea cel putin lista cu analize.
Bafta multa.

Gabi [gravi]6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi


#272
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:15

Rallu, sarumana mult iubita! [pup] Ma bucur ca ai aparut chiar si pe fuga. Te dadusem lipsa. [:)]


Nana, [gravi] 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#273
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:28

Nana, deja ai inceput cu greata? [xx(]Imi pare rau ... iti zic si eu ce-mi zice si mie sotu' cand ma vede daramata dimineata: "dar sa vezi ce bebe frumos o sa iasa !".
La mine a inceput fix din ziua in care am implinit 6 sapt, mai trece cu branza sarata si ceai cu lamaie multa. Dar e mult pana reusesc sa ma conving sa le ingurgitez, ca si atunci cand ma uit la o lamaie mi se face rau.

Gabi [gravi]6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi


#274
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:33

fetele, in a cata zi ati facut voi testul de sarcina? ca stau ca pe ghimpi, eu sunt ziua 27, inca nu stiu la cate zile imi vine CM, ptr. ca pana acum venea infliuentat de duphaston, dar nu mai rezist:( vreau sa stiu daca e alba sau neagra...

#275
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:35

Elaa, iti tin pumnii sa fie II. Cum zicea si Mirela, nu te mai stresa, fiecare femeie e diferita, unele simt dureri ca la ciclu chiar daca sunt insarcinate, altele nu... Vezi si tu, Nanei deja ii e grata si e abia in 4+, Mirelusei nu-i e greata deloc si e in 5+. E clar ca nu e ceva universal valabil pentru toate.
Te [pup] si sper sa ne dai si tu o veste buna.

PS: eu am facut test in ziua a 26-a si a iesit slab pozitiv, dar sunt si fete carora li s-a pozitivat testul la o saptamana de la intarziere.


Gabi [gravi]6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi


#276
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:38

Vivela, imi este greatza, si dupa fiecare masa am o greatza usoara. Pe cea de dupa masa nu o bagam in seama ptr ca nici prin cap nu-mi trecea ca o sa fiu [gravi] luna asta. Eu stateam linistita in ignoranta mea. Nu mai zic ca, acasa am mancat la greu sunca afumata cu ceapa rosie. Am tanjit dupa ea tot timpul aici, asa ca, acasa m-am razbunat.[:)]Sper sa treaca greata si sa nu ma chinuie.[pup]
Elaa, eu mi-am facut testul in Z29 si asta ptr ca mie niciodata nu mi-au intarziat uratzii. De venit au venit mai devreme, dar tarziu, niciodata. Si ca sa fiu sigura, mi-am facut un test Clear Blue, ca asta oricum depisteaza o eventuala sarcina, inainte cu 5 zile de ziua in care ar trebui sa vina uratzii.
Eu am avut noroc ptr ca aveam CM regulat.
Iti tin pumnii![pup][flo]


Nana, [gravi] 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#277
Lia_B

Lia_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:39

Ellasi eu am urmat tratament cu Duphaston in noiembrie si in decembrie nu l-am mai luat si a fost luna in care am ramas. Eu am facut testul la 41 de zile, dar aveam un CM de 33-34. Lia, [gravi]5+

#278
Lia_B

Lia_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:41

Iti tin pumnii sa fie pozitiv!!![bis][bis][bis] Lia, [gravi]5+

#279
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:42

Cred ca ar trebui s-o taiem de-aici ca deja am scris aproape o pagina cu simptome de sarcina si nu e frumos fata de fetele noastre sufletiste.[pup][flo]
Va rugam sa ne iertati! Promitem ca nu mai facem.[flo][dual]


Nana, [gravi] 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#280
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 13:49

va multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi si ma incurajati, nici nu va puteti imagina ce mult imi doresc sa iasa pozitiv testul si sa mergem cu toate la odisee, sa impartim si bucuriile, nu numai necazurile, imi doresc enorm sa fac un bebel anul asta...chiar ieri cand asteptam sa ma sune sotul sa-mi spuna cum i-au iesit analizele, ma rugam in gand sa-i iasa analizele daca nu f bune, macar mai bune ca anul trecut, ziceam eu ca asta ar fi un semn ptr. anul 2007.....si intradevar sunt putin mai bune ca cele de la sfarsitul anului trecut....iar eu acum fortez nota la doamne doamne sa ne dea si un bebel sanatos si dus la termen ( am zis ca nu-mi mai doresc doar sa raman insarcinata, ptr. ca anul trecut tot imi doream sa raman insarcinata si atat....asa ca acum imi doresc sa raman insarcinata si sa fac la termen un bebel sanatos si sa fim si noi sanatosi sa-l crestem) eh, sa ma scuzati ca indrug multe si marunte, dar nu am nici un chef de lucru ,asa ca nu fac decat sa foiesc DC-mul pupici


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -