Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

durerea unei pierderi de sarcina (13)


296 raspunsuri la acest subiect

#291
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 16:37

Gabi [pup] mersi,am sa merg oricum la medic sa vedem ce si cum si poate cu putin noroc ii auzim si inimioara.
Laura [pup] mersi mult iubita,nu-i problema ca ai uitat! [;)]Si voi sa fiti sanatosi si fericiti si sa aveti un bebe cat mai curand! [flo]
Elaa [pup] de ce nu faci un test SureCheck,fetele spun ca este destul de bun.Mie mi-a aratat din prima zi de intarziere,poate daca il faceam mai devreme tot asa iesea.Clear Blue nu prea se gaseste,unde intrebam nu avea.Iti tin pumnii sa iasa pozitiv!
Nana [pup]
Va [pup] pe toate!



Mirela[gravi]5+
Our little Miracle!

#292
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 16:50

Mirela si eu ma gandeam sa incerc unul, dar in acelasi timp imi este si teama, tare imi este ca am sa fiu dezamagita...aa macar mai traiesc cu speranta si cand o fi sa apara rusii....am sa trag un plans zdravan si am sa astept luna viitoare, oricum sunt hotarata sa imi iau teste de ovulatie ptr. luna asta......asta in caz ca nu se intampla vreo minune...

#293
andreea16

andreea16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 18:05

Flavia, merci mult de incurajari! Sper si eu ca anul acesta sa fie mai bun si sa mi se indeplineasca dorinta! Am citit undeva ca anii fara sot sunt mai buni decat cei cu sot, asa ca 2007 se anunta un an bun! Mersi mult ca te oferi sa ma inveti sa fac sarmale, deocamdata nu am pentru cine sa fac, de sarbatori fac mamele noastre, iar sotul meu nu mai mananca carne, decat peste, de aproape 3 ani. Probabil ca atunci cd vor aparea copiii, ma voi apuca si eu cu adevarat de gatit…Iti trimit cu placere poze cu mine, dar nu imi place ideea de a avea poze cu mine pe net, nu stiu de ce. Cum fac, trimit PM, ca nu am mai trimit mesaje pana acum. Oana, una dintre primele analize cd ramai insarcinata este Rh…Sa stii ca si mama mea are Rh negativ si a nascut 2 fete sanatoase, fara probleme, iar verisoara mea tocmai a nascut pe 31 dec o fetita sanatoasa, ea avand Rh neg. Asa cum spune si Flavia, a facut si ea acel vaccin. Iti doresc o sarcina usoara, fara probleme. Mersi mult, Mirela, si eu sper sa fim colege, nu ma las pagubasa, te ajung eu din urma. De abia astept s amergi la doctor san e spui cum a fost. Cristina, ma bucur ca te simti un pic mai bine. Noi suntem aici, alaturi de tine, asa ca nu mai gandi negativ. Mari, ce frumooooos! Mama, ce va fi la voi in casa..Sotul tau trebuie sa inceapa sa se pregateasca pentru avalansa de femei….Sa fie sanatoase, iar mamica lor sa nu aiba niic o problema pe parcursul sarcinii. Michelle, si pe mine ma apuca uneori temerile ca nu voi tine niciodata in brate copilasul meu, dar imi alung repede gandurile negre. Trebuie sa fim optimiste si sa credem ca ni se va indeplini visul. Daca ne pierdem si speranta, atunci nu ne mai ramane nimic. Eu sunt sigura ca vom fi toate fericite la un moment dat. Lia, iti doresc o sarcina usoara, fara probleme. Sa dea Domnul ca de data aceasta sa fie totul bine! Vivela, ma bucur ca totul e bine. Si eu stiam ca e bine sa ai greturi, inseamna ca totul e in regula, dar pe de alta parte asa este, multe femei nu trec prin asa ceva. Elaa, tin pumnii sa iasa testul pozitiv! De multe ori iese pozitiv la 27 de zile. Laura, ce de cadouri ai primit!!! Se vede ca esti iubita. Si tie iti doresc ca acest an sa iti indeplineasca visul! Nana, un [pup]pentru tine si pentru bb! Sa fiti sanatosi amandoi! Fetelor,e asa urat sa te intorci la treaba...A fost asa bine in vacanta. De cand am venit sunt nostalgica dupa romania, dupa ai mei, noroc ca va am pe voi, pentru ca ma faceti sa ma simt mult mai bine. Va pup mult [pegeam] Andreea

#294
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 18:08

Andree [pup] fata plimbareata! Merci mult de urari, te astept si pe tine la odisee cat mai curad. Si mie mi-a fost cumplit de greu sa ma intorc, mai ales ca eu am stat doar 2 sapt din care una am fost cu gripa si la pat, iar cealalta parca a fost un vis, a trecut atat de repede. Va trebui sa ne revenim si sa ne reintram in ritm. Te pup si te imbratisez cu drag![pup]


Nana, [gravi] 4+
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

#295
elaa

elaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 315 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 18:14

Deschide careva noul capitol?...sau o rugam pe Flavia, ca la capitolul asta vad ca a avut mana f buna, a plouat cu gravidute:)... Andreaa bine ai revenit din vacanta.....si cu siguranta anul asta o sa fie bun si pentru noi, trebuie

#296
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 19:11

esti o draguta ella, mi-ar face mare placere sa dechid un nou capitol, si sa va aduc noroc la toate! Flavia [gravi]+17, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://community.web...er/pepsidominic

#297
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 09 ianuarie 2007 - 19:18

va invit sa continuati aici fete minunate http://forum.desprec...?TOPIC_ID=91650 Flavia [gravi]+17, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://community.web...er/pepsidominic


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -