Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*Bebei de Martie-Aprile 2006(16)*


324 raspunsuri la acest subiect

#11
ciuf

ciuf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 08:35

La multi ani, Matei, Anne Bianca, Stefan! Va urez o viata frumoasa si fara griji, plina de multe bucurii! Cer scuze pentru copilul Chicinei, dar eu nu stiu nimic despre acest pui. NU vreau sa fiu rautacioasa, dar cum au zis si alte fete, sunt atatea mamici despre care nu stim mai nimic si nu au mai dat nici un semn de viata de cand au nascut ... Matei si Bia, facurati deja 6 luni. Cand trecu timpul? Sa fiti sanatosi si cuminti, sa va ascultati parintii si sa ii iubiti! Poli, nasoala chestia cu neplata facturii. Eu am intarziat la cartea de credit sa platesc factura cu o zi si m-au incasat hotii astia imediat $30 pentru intarziere si vreo $64 dobanda. De n-am injurat la ei ca la usa cortului. Dar ce e mai grav ca daca intarzii cu factura imediat se transmite la compania de credit si iti belesti istoricul sau creditul rapid. Nu de alta dar muncim de 5 ani de zile sa avem un credit bun ca astia sa ma arda pentru numai o zi intarziere. Noroc ca am sot descurcaret si a sunat la companie sa le spuna ca chiar nu ma pot pasui o zi intarziere? Am platit tot timpul facturi foarte mari la suma intreaga, niciodata suma minima si ei nu pot inchide ochii o data? De atunci cum imi vine plicul cum il platesc. Si credeti-ma ca ma obsedeaza atat de tare sa nu uit sa platesc ceva (de teama sa nu stric creditul) ca noaptea am cosmaruri. Deh. Catrinutza, fa o pauza de gluten. Mai asteapta un pic. Cum a zis si Noe, mai bine baga cereale cu fier si zinc. Ca alea sunt bune. Vizionat jocurile olimpice. Bag de seama ca nici voi nu va laudati cu prea mult par. Pupam minunea. Noi cam papam o masa pe zi. Ori ii dau fructe (bleah, nu au nici un succes) ori legume (preferatul este cartoful dulce si dovleacul). Aida, te rog frumos ma ajuti cu documentul ala? Nu stiu de ce moasa-sa nu mi se deschide. Oare sa mi-l trimiti pe mail? O merge mai bine? Ileana, inspaimantatoare faza. Brrr. Uite asa invatam. Din greseli. Saru'mana ca ne-ai spus. Dar nu mi-as fi imaginat ca se poate intampla asa ceva. Mititca, si-a provocat voma cu ciorapelul ala. Pupam scandinava delicata. Ah, ca mi-am amintit. Sa aveti grija sa nu dati la bbi cu dintisori baloane sa se joace cu ele. Sunt tare periculoase daca prind o portiune de balon in gura. Irina, ce grozav suna "iubirea" voastra. Si eu de-aia regret ca nu prea mai am laptic ca ma termina micuta cand o puneam la san si vroia sa se joace, mai ridica privirea sa ma vada, asa un zambet strengaresc, apoi mai tragea un pic din tzitzi, iar se juca ... Off, si cand ma gandesc ca sunt la sfarsitul drumului cu lapticul. Ma doare sufletul. Noe, pupam trutzulina dulce cu ochi frumosi. Zau de nu ii invidiez parul. Lasa mai, fetele sa ia inteligenta de la tati si frumusetea de la mamici. Asa trebuie. Apropos de asta, Luca monologand: "Oglinda din perete, oglinjoara/ cine e cea mai frumoasa din tara? - iar oglinda raspunde "Luca este cel mai frumos din tara"". Si trage un zambet sagalnic. Mortal. Alta. Luca o aude pe Eva plangand:"Saraca", eu "pai de ce, mami, saraca?", la care el "pai pentru ca plange. Si lacrimile i se rostogolesc pe obrajori". Poet il face mama pe baiat. Asta ca ii spuneam eu cu Pinocchio inchis in cusca. Azi in parc. Luca mandru: "mami, am vorbit engleza cu baietii". Eu: "pai si ce le-ai spus, mami?" El: "be a boy". Uite, Noe, imi facusi pofta de un vin. Asa ca ma rasfat cu un pahar de "Busuioaca de Bohotin" ca tocmai ce mi l-a cumparat sotul de la un magazin bulgaresc. Al naiba bulgar, stie sa faca afaceri. Are tot felul de vinuri romanesti. Dar mie cel mai mult imi place Busuioaca, Grasa de Cotnari si Feteasca regala. Adar, sa fie bine Maia. Sanatate multa. Fetelor, e greu fara sot. Ba termina dracusorii astia mici. Dimineata in parc, seara in parc. Macar sa reusesc sa slabesc. Azi facui si eu poze intr-un parc sa vedeti cum arata si la noi un parc de cartier. Ca m-a intaratat Aida. Simona, Eva inca nu stie sa se uite la TV. Are destul timp mai tarziu. Ca uite asa am facut si cu Luca. Facuse vreun am jumate si tot auzeam ca ceilalti copii sunt innebuniti dupa TV. Iar deja pentru mine era un semnal de alarma. De ce al meu copil nu e pasionat de TV. SI nu mai dura mutl si incepua cu Cartea Junglei, film care il vedea de 5 ori pe zi, fara exagerare. Tampita eu ca il lasam atata. Dar ma bucuram ca mai faceam si eu treaba prin casa. Acum il limitez. Un film pe zi. Ii place la nebunie "Ice age". Aalina, Eva are RH pozitiv. Maine ajungem si noi la pediatru. Acum sunt pregatita cu toate cele. Am emotii. Cred ca nu mai stau. Ma ajunse oboseala pe ziua de azi. Staturam acum pe seara afara 3 ore. Ma storc copiii astia. Dar is ai mei si ii iubesc cu foc. Ca daca ar fi ai altuia nu as avea atata rabdare cu ei. Pe cuvant de nu e grea meseria de bona. Eu cel putin, cat as iubi copiii nu as putea sa-mi fac o meserie din asta. pup Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) http://community.web.../user/ciufuletz http://community.web....com/user/ciufa

#12
simona_toma

simona_toma

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 10:02

Heiii, sculaaaarea!!!Ce dormiti atata, nu va e rusine?Haideti la ness, cine mai doreste, cine mai pofteste? Eu una am mare nevoie, a fost bestia asta mica tare agitat azi noapte.La un moment dat l-am pus iar pe picioare, ca eram chioara de somn.A si papat pe la 3 si ceva.Da' nu se mai poate, la noapte iar il dau pe ceai.Sunt fff obosita, de abia imi tin ochii deschisi. Mai, cu TV-ul nu stiu ce sa fac, ca il am in camera unde sta el, unde doarme.Daca nu-i dau drumu' cred ca o sa ma plictisesc eu groaznic.Si la mine e la mare distanta de pat.Cred ca o sa-i mai dau drumu' asa, doar cand vreau sa-l linistesc, sau cand am ceva de facut in alta camera. Gata, va pup, ma duc sa frec nessu' [|)] Eduard Gabriel(10.04.2006) poze edutzu http://community.web...user/simonatoma

#13
simona_toma

simona_toma

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 10:09

Ah, uitai. La multi ani Mateiasu' si Bia, sa fiti sanatosi si cuminti si sa lasati mamicile sa doarma noaptea.Va pupa Edutu Eduard Gabriel(10.04.2006) poze edutzu http://community.web...user/simonatoma

#14
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 10:51

Simona....iooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo.......da-mi, da-mi, da-mi sa mi-o injectez in vena, ness, cafea, orice...ca desi doar de vreo 2 ori a marait, dar de sculat s-a suclat la 6 si ceva si s-a apucat de joaca nu de cerut mancare zici ca sunt calcata de trenul marfar...io raman la ideea mea ca atat somn duce la sucombarea lu' neuronu' ciobit.



----------------------------------------------------------------------------------------------------
[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci
[copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze
___________________________________________________________________________

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are
limitele ei, prostia nu."


#15
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:02

[flo][flo][floare3][floare3]La multi ani Mateiasu'-ardeiasu' si Biuta-ocoasa...ete ca facurati si voi juma de an!!! cum va simtiti???? in putere sa le mai chinuiti pe mamici inca vreo 200 de jumatati de an de acum incolo???? bravo! asa va vreau! v-am invatat bine[:D]

Io acum realizez ca si ai vostri sunt pestisori...[il][il]
Si cat par are Biutza [il][il]...la noi e rezervatie naturala cu "specie" pe cale de disparitie...dupa ce ca e rarisim mai si cade...da' si cand o incepe sa creasca, tineti-va...

Mai Diana si tu zici ca o sa stea in saculetz??? ca si eu ma gandeam sa ii iau, nu de alta dar in somn face maraton si se dezveleste la 5 minute dupa ce am pus paturica pe ea[bang][bang]...oare sacul o rezista????

despre biscuiti nu stiu ce sa zic...ii dau cam unul pe zi, uneori mai sar, alteori poate ii pun unul juma...nu stiu de ce am facut o fixatie pe astia de la delma, dar sunt buni, cam dulci ce e drept dar ea nu are nici un comentariu la adresa lor...chestia e ca daca ma intorc la cereale fara gluten, adica orez si porumb, va fi si nu va fi ffff happy la capitolul KK...
Mai vedem, mai rarim...

Voi ce cereale le mai dati puilor???? ca eu i-am dat pana acum orez de la Bebelac (constipa ca mama lu' naiba), orez si porumb de la Nutriben si dupa 6 luni, de la hero, 8 cereale cu miere (care sunt fff dulci si ii plac)...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci
[copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze
___________________________________________________________________________

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are
limitele ei, prostia nu."


#16
Catrinel_17

Catrinel_17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:03

NOE , stai asa, ce-i cu bebe mumos Maia? Cum adica e “mai bine”?
Sincera sa fiu nu stiu de Mothercare prea bine, nu cred c am vazut, sau cel putin nu mi-a sarit in ochi. Soi magazin cu numele asta nu e in Frankfurt. Asaaaa.... sac de dormit, am cautat de BBC de mi-au sarit ochii, si nu am gasit decat de vara. Deci invelisul pe dinauntru si pe dinafara e bumbac, dar umplutura e ceva sintetic, da cica e friendly. Daca zic ei...

CIUF, chiar asa, nu vinzi?? Ca mi-a lasat gura apaaa! Pt O ZI intarziere atata ai cotizat?? Brrr!
m-ai dat gata cu Luca, jur! E fenomenal! Auzi.... lacrimile i se rostogolesc pe obrajori...

SIMONA, saraca de tine... asa ma bucur ca oana doarme nopatea, ca nu stiu ce ma faceam daca mai voia sa bage potol nocturn.... saracu de tine... da’ oricum, da si mie neshte ness! [:D]

[bis] La multi ani Matei si Bia!!!! Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi si norocosi. Sa aveti parte de tot ce-i mai bun in viata! [bis]

Sa vedeti ca acusi scrie si MICAALSA.... ca noi asa scriem, una dupa alta. Ne-am inteles [;)]



[flo] Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

#17
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:10

de fapt cred ca asistenta nu si-a dat seama ca Mariuca are de fapt 6 luni juma (ca doar tot ele mi-au spus ca pana la 6 luni nu trebuie gluten)...ca e a facuse vaccinul de 6 luni...dupa care probabil ca nu a stiut cum sa o dreaga, ca mi-a zis ca daca ii dau un biscuite pe zi nu se intampla nimic...cine puii mei sa le mai inteleahga si pe astea, cand se contrazic singure????

Despre TeVeu...am citit undeva ca e cal mai nociv lucru pe care il putem face, adica sa lasam copilul la televizor...si nu chestia cu ochii (oricum cica pana la un an juma doi ani habar nu au la ce se uita, nu analizeaza imaginea ca sa zic asa), ci se referea la faptul ca un copil lasat intr-o camera in care merge televizorul 3-4 ore echivaleaza cu expunerea lui la radiatiile unei radiografii facuta o data la 6 luni...de asta nici nu e indicat sa ai teveul in camera copilului sau in dormitorul tau...asa ca noi nu prea servim, decat extrem de rar, mai bine la plimbare sau stam cuminti pe coada noastra in patut.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci
[copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze
___________________________________________________________________________

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are
limitele ei, prostia nu."


#18
ciuf

ciuf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:17

Na, Catrinelu', ca scrise Catrinutza dupa tine. Ia mai baga niste poze cu Onichka sa imi mai clatesc si eu ochii. Pup caputul ei. Mai fetelor eu n-am somn. Si maine trebuie sa scol gradinita devreme ca avem vizita la pediatru, Luca merge la "scoala". Treburi importante, dom'le. Iar eu bantui pe aici. Si ma mananca pielea de zici ca am raie. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) http://community.web.../user/ciufuletz http://community.web....com/user/ciufa

#19
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:17

gata , v-am innebunit destul cu glutenul asta amarat...ma duc sa imi prepar una bucata de ness, ca nu am mai baut de ani de zile si mi-a facut simona o poftaaaaaaaaaaaa....ma duc sa iau o doza cam asa: [cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea][cafea]

Ma bucur ca v-au placut jocurile olimpice - natatie...vor urma la atletism - 100m garduri si aruncatul cu prajina ( ase citi cu "jucariile"), si mai vedem noi, poate ceva gimnastica...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci
[copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze
___________________________________________________________________________

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are
limitele ei, prostia nu."


#20
ciuf

ciuf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:23

Catrinutza, uitai mai sa spun ca e mortala "olimpica" in poza "ma lamentez in vis". Dulce foc. Asteptam olimpiada. Pup Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) http://community.web.../user/ciufuletz http://community.web....com/user/ciufa


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -