Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

*Bebei de Martie-Aprile 2006(16)*


324 raspunsuri la acest subiect

#21
Catrinel_17

Catrinel_17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:32

CATRINUTZA, Mariucu tau sigur are numai 6 luni jumate? pai e intr-o forma chiar olimpica, sa mor io...[pup]

CIUF, o sa ma iau de MICAALSA.... [:D] pun poze, am mai facut, dar numai cateva. Pupici, fugi in patitz sa te odihnesti!


[flo] Catrinel, mama lu' Oana (23 martie 2006)

#22
ciuf

ciuf

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.763 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 11:36

Am uitat sa ma laud cu Mamzel Farfuzel ca la doua zile dupa ce am vazut pozele Aidei cu "diversificarea" Alexandrei (si muream de ciuda ca a mea e bleaga) a inceput si fie-mea sa roada la degetele memembrelor inferioare. Si de luni a invatat sa se intoarca de pe burta pe spate. Si ce mandra e! Una-doua face miscarea. Si ce-o mai repeta de parca i-ar fi frica sa nu o uite. Exerseaza. Lasa sa faca miscare. Ca altfel ne ingrasam. Si noi trebuie sa fim pufuleti pe ici pe colo, dar nu grasute[8D]. Mai e careva pe YM sa facem o conferinta? Ca macar sa stau pana la 2 noaptea cand se trezeste Mamzel sa pape. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) http://community.web.../user/ciufuletz http://community.web....com/user/ciufa

#23
val77

val77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 260 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 12:33

Buna dimineata LA MULTI ANI [bis][bis][bis] martie: Matei-Calin - - MP martie: Anne Bianca - - Noe aprilie: Stefan- - Rorosu aprilie: fetita- - Chichina fetita mea cantarea la 5 luni si 3 sapatamani 6.4000 si 63 cm, asistenta a zis sa nu imi fac griji pentru ca seamana cu mine mai betisor adica dupa nastere speram sa raman si eu cu cateva kg in plus, dar nimic chiar sunt mai slaba decat inainte catrinutza, eu o invelesc pe Timeea dupa ce adoare , am facut asta dupa ce ne/am luptat nitel cu paturica si ea castiga de fiecare data[:D] si referitor la cereale Timeea mananca bine Humana cu fructe si credema ca este tare mofturoasa Noe, multam pentru urare A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata

#24
alinaMIZZI

alinaMIZZI

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 12:41

Buna fetelor!
Ce harnice sunteti[biz], inca nu am reusit sa termin de recuperat, dar daca ne lasa bebe ajungem azi la zi cu cititul.
Multumesc mult, din pacate sunt momente cand simti ca iti fuge pamantul de sub picioare, dar iti vezi copilul zambind si stii ca pentru el trebuie sa aduni toate coburile si sa mergi mai departe, pentru el esti in stare de orice.
Transmitem toate urarile de bine tuturor aniversatilor din aceste zile, sanatate si multe bucurii[s]
Am fugit la citit pana mai doarme gongut[cit]

Alina- mama de gongut Keane-Peter

#25
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 12:42

quote:
Originally posted by val77
catrinutza, eu o invelesc pe Timeea dupa ce adoare , am facut asta dupa ce ne/am luptat nitel cu paturica si ea castiga de fiecare data[:D] si referitor la cereale Timeea mananca bine Humana cu fructe si credema ca este tare mofturoasa
Val, problema la noi e ca ea se "plimba" prin pat toata noaptea, nu degeaba au poreclit-o fetele Atomika...si se dezveleste tot timpul, si chiar sa stau toata noaptea sa pun patura pe ea din 10 in 10 minute....tre sa existe si alta solutie...----------------------------------------------------------------------------------------------------[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci [copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze ___________________________________________________________________________"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta arelimitele ei, prostia nu."

#26
catrinutza

catrinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 12:59

Diana...al mamei luii de pehas...l-ai dat gata...

----------------------------------------------------------------------------------------------------
[zz] catrinutza - mamicutza ... de mariuci
[copil]varsta Mariucului (28 februarie 2006)[foto] Pozuci cu Mariuci [foto] filmuletze cu fetitze
___________________________________________________________________________

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are
limitele ei, prostia nu."


#27
roxivan

roxivan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 13:28

Salutare, salutare!!! Noi azi am fost mai lenesi (ne-am trezit pe la 10). Azi trebuie sa duc cuptoru' la reparat (am cumparat acum 2 sapt un cuptor cu microunde (firma cu renume) si nici nu l-am folosit de 5 ori, ca s-a si stricat). Simona, mi-ai facut pofta cu nessu' tau[:D], nu am mai baut de cand eram insarcinata. Alina, bine ai revenit! Capu' sus!! Val, si eu am sperat sa mai raman cu cateva kile dupa nastere si am reusit: am ramas cu 2kg[:D]. Fiu-miu cred ca seamana cu tatal meu, asa mai grasunel. Catrinutza, pai sunteti in plina forma![pup] Ma duc sa bag si eu ceva cofeina si sa fac suculetul pentru Dariusica. [pup][pup][pup] Roxi si Darius-Mihai(10.04.2006)

#28
roxivan

roxivan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 13:34

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI:

Matei-Calin - - MP
Anne Bianca - - Noe

Sa cresteti mari si frumosi!!!

[s][s][s][s][s][s][s][s][s][s][s]



#29
tzuna

tzuna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 944 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 13:41

Va felicit pentru bebelusi. Sa va traiasca, sa creasca sanatosi si frumosi iar voi si sotii vostri sa fiti si voi sanatosi sa-i puteti creste asa cum trebuie. Eu sunt inca in Odisee. Nasc in martie. M-am gandit sa va scriu ca aveti deja experienta. Am 1.55 m, 44 kg si sunt insarcinata in 15 saptamani. Problema mea e ca incep lucrul si am nevoie de hainute. Pana acum nu am gasit haine pe marimea mea iar pantalonii vechi chiar nu ma mai incap desi nu am burta asa mare. Sunt revoltata ca pana si masurile s si xs din magazinele pentru gravide sunt imense. Va rog sa-mi spuneti daca pot gasi haine pe masura mea undeva in Bucuresti sau daca e printre voi o mamicuta care vinde haine de gravida. Ma intereseaza macar o pereche de pantaloni(sa nu fie blugi) care sa-i asortez cu mai multe bluze si camasi. Va multumesc si va urez mult succes in cresterea bebelusilor. [gravi]15s

#30
MP

MP

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 14 septembrie 2006 - 14:20

Fetelor,va multumesc din suflet pentru urarile de La multi ani. Sunteti toate niste scumpe si va doresc tot binele din lume,voua si familiilor voastre! Sa fiti cat mai fericiti,sa va creasca bebelusii mari si frumosi si sa va bucurati unii de altii.Pentru ca in viata asta alte averi,credeti-ma,nu conteaza. Bia,te sarutam dulce pe ochisori si iti uram un sincer La multi ani![flo] Eu sunt daramata sufleteste...viata mea si a noastra a luat o turnura aiurea rau de tot si, sincer,nu stiu ce va mai fi. Nu pot sa scriu mai mult...probabil ca acesta e ultimul meu mesaj postat aici. Va multumesc mult pentru ca ati fost niste prietene bune,alaturi de care am trait momente minunate! Sa nu va intristati,ci sa ramaneti pe mai departe aceeasi gasca vesela si optimista. Va iubesc! Monica.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -