Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

infectia urinara, o problema ???


84 raspunsuri la acest subiect

#71
Selene

Selene

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 19:02

Revin si eu, cu aceeasi problema... Am fost saptamana asta sa imi fac alte analize, care nu le-am facut pana acuma - fungigrama si chlamidya (nu stiu daca se scrie asa [batcap]); si azi-dimineata am dus o proba de urina pentru candida - pana acum cateva zile nu am stiut ca se poate face urocultura si pt asta (+ alte micoze). Vreau sa imi fac toate analizele ca sa exclud toate posibilitatile. O sa imi fac si o cistoscopie, dar vreau inainte sa vad ce iasa la analizele astea. Nu prea am curaj sa fac chestia asta, ca am inteles ca te si anesteziaza, dar daca e musai..... [soc] Eu am mai avut si probleme cu constipatia, dar nu intotdeauna; si mai ales se intampla ca in timp ce aveam infectia sa nu am nici o problema. Dar o sa incerc metoda cu taratele... V-am pupat! [flo]

#72
Stelutza_36

Stelutza_36
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 19:24

da, intr-adevar constipatia este un factor care poate influenta aparitia infectiilor urinare, deci trebuie rezolvata. am observat si eu ca in perioadele cand sunt constipata revine f usor infectia.

iepurila, din cate stiu eu coada calului nu este contraindicata in timpul sarcinii, mai mult exista si un ceai Hipp pt gravide care contine aceasta planta.

despre medicamente poti afla mai multe aici:
http://www.desprecop...info.asp?id=257
http://www.eva.ro/sa...articol107.html
http://www.fetal-exp...g/ANTIBIOT.html

eu am baut foarte multe ceaiuri, un coleg mi le aducea din germania, dar de cand ne-am pus serios pe treaba cu facutul de bebe beau numai apa plata pt ca mi se pare mai sigur. cel mai important e sa bei suficient de multe lichide.

#73
iepurila

iepurila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 920 mesaje

Postat 25 mai 2006 - 22:31

Sarumana mult Steluta Eu, iepurica Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

#74
adiutza

adiutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 01:09

Vad ca din pacate subiectul deschis cu ceva vreme in urma este inca activ...of, of, of... Eu trebuie sa recunosc ca de ceva vreme imi este bine si chiar nu am mai avut deloc probleme ( sper sa ramana asa... )Am tot luat acel berry nectar despre care vorbeam in paginile anterioare si chiar imi e bine. Acum sincer nu stiu ce se va intampla cand nu-l voi mai lua, dar deocamdata sunt ok. Ah, sa nu uit: Uricolul e in continuare la loc de cinste in geanta mea! Va pup dulce [flo] Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

#75
crengu75

crengu75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 21:50

Buna fetelor Ma alatur voua cu infectia mea de 3 ani luata din spital de la o sonda nesterila pe care mi-au pus-o la cezariana. Nu scap de aceasta pacoste de atunci. Am luat antibiotice dupa antibiograma, am facut zeci de antibiograme. penultimul tratament a fost o luna de CEDAX, si ultimul un autovaccin la Cantacizino si NIMIC!!!!!!![bang][bang] am aceleasi simtome ca si voi. Crap de dureri si stau noapte in apa fierbinte , ceai de musetel si galbenele. Bune sunt sfaturile cu perna in masina si sosete groase in picioare, etc. Va rog, daca ati avut rezultate cu aloe vera , spuneti-mi si mie tratamentul complet. Va pup si poate vom scapa si noi cumva![:X]

#76
bibyrox

bibyrox

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 22:38

Buna fetelor. Mie rezultatul la urocultura mi-a iesit STERIL! Adica nici urma de infectie... Deci problema mea e de la rinichi... Nu stiu ce sa mai cred! oricum de luna asta prestez iar la greu pentru bebe![:D] [bis]
Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc! Biby [floare3]

#77
mcrissa

mcrissa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.538 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 23:01

bravo biby!ma bucur mult pentru tine ca ai unda verde la bebe[alcool] sa speram ca luna asta de vara va aduce bebele mult dorit! Mcrissa

#78
bibyrox

bibyrox

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 677 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 23:19

quote:
Originally posted by mcrissa
bravo biby!ma bucur mult pentru tine ca ai unda verde la bebe[alcool] sa speram ca luna asta de vara va aduce bebele mult dorit! Mcrissa
[pup][flo][pup][flo][pup][flo][pup] Iti multumesc din suflet iubita!! Sper sa vina bebe si la tine cat mai repede ca sa mergem impreuna la Odisee! Multa sanatate tuturor! [flo]
Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc! Biby [floare3]

#79
crengu75

crengu75

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.201 mesaje

Postat 08 iunie 2006 - 23:27

Mie nu-mi raspunde nimeni?????[:(] si eu as mai face un copil.Dar daca am infectie urinara..........[q] pupici

#80
adiutza

adiutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 265 mesaje

Postat 16 iunie 2006 - 00:34

crengu75, nu fii tristutza... [bibe] o sa apara si la tine cu siguranta. Eu zic sa incerci o varianta naturista de tratament, dar mai intai sa vezi exact ce este. Sincer mie mi-e bine acum dar am tras asa de multi ani... Sanatate multa si sa-ti dea Bunul Dumnezeu bebele mult dorit! [flo] Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -