Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Montignac: ce am mancat azi? (65)


148 raspunsuri la acest subiect

#41
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 12 noiembrie 2005 - 13:46

quote:
Originally posted by Laurass
Buna seara, Fetelor, am o pofta de dulce de mor. O sa continui sa manac fructe pana pocnesc. Sper sa rezist. Larra adresa mea: laura_ispir@yahoo.com. In mod normal, daca te duci in profilul meu si apoi "trimite un mesaj", ar trebui sa poti sa-mi trimiti un mesaj. Oricum ti-am scris adresa mai sus si iti multumesc inca o data anticipat. Laurass
Laurass, cand ai pofta de dulce ia o lingurita de scortisoara macinata in gura si bea-o cu apa, ceai sau cu ce vrei tu. Am inteles ca taie pofta de dulce. "The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

#42
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 12 noiembrie 2005 - 16:52

Ponei, nu m-am gandit la ordinea alimentelor pe zile, dar cred ca nu conteaza...M-am gandit sa-mi fie usor in we...Cand nu o sa am ce manca din grupa respectiva sau nu o sa mai am chef, o sa mai intercalez cate o zi de Monty normal, ca sa mai pap si covrigi integrali sau paine graham cu gem fara zahar, ca mi-am facut provizii si trebuie consumnate, nu?? Asa mai rup monotonia.
Andanii, multumesc pr urari! Sa dea Domnul sa fie bine si sa nu mai necesite o a treia operatie.
Azi am mancat pana la ora asta: 2 kiwi, o portocala, o banana mica si nu prea coapta, ciorba de legume cu bors, legume asortate la cuptor. Pana deseara o sa mai pap ceva fructe, poate si compot de ananas, si daca imi mai e foame, iar legume la cuptor.
Maine...carne...brrrr! urasc zilele de carne, noroc ca mai combin cu peste...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

#43
chance de altamira

chance de altamira
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 noiembrie 2005 - 17:03

pentru raport: 72.8 kg. in mare am cam macat aceleasi chestii.problema va fi in week-end cand intervin abaterile, nu stiu de ce. succes si week-end placut! chance

#44
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 12 noiembrie 2005 - 18:55

vin si eu cu raportul dar mai tarziu putin, daca e de bine, daca nu...las pe saptamana viitioare [:D]

philip[pk]&andreea[usa]
copilasi dragalasi

#45
adimercedes

adimercedes

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.874 mesaje

Postat 13 noiembrie 2005 - 06:56

Hai si eu cu raportul: 59.8kg. Stiu ca nu e mult, e chiar nesemnificativ, dar nici nu m-am concentrat cum trebuie la Monti. Maine plec in RO, asa ca ma gandesc cu groaza la abaterile culinare pe care o sa le sufar timp de 2 saptamani. Dar apoi vin ianpoi si trec la regim serios, cu sport si supravegheat dieta si somn cum trebuie!!! Azi am mancat asa: -mic dejun: omleta cu sunca, paine de secara si 1 cana de cafea cu lapte -ora 2:53 pm: 4 bomboane de caramel [bang][bang][bang] -mai tarziu beau un ceai de cretisoara cu pulbere de orez verde si o sa fac niste burritos (arata ca un fel de clatite mai groase, dar fara ulei si se umplu cu sos de rosii, boabe de porumb, branza si bucatele de pui facut la foc iute) Si maine zbooor [avion][recevere]. Dar revin in 2 saptamani [pup] "The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

#46
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 13 noiembrie 2005 - 20:22

Salutare M-am decis: de maine trec si eu la un singur tip de alimente pe zi. Incep voioasa cu fructe [:D] Portocale, kiwi, grefe, struguri, mere, ce mai gasesc prin magazine [:D] Azi am fost la pizza [bang] si acuma mi-e rau de la stomac... Dar de maine pana vineri ma fac fata serioasa [:D] Liliana http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/2c7b

#47
Larra

Larra
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 13 noiembrie 2005 - 20:50

Mie mi-e si rusine sa va spun ce-am mancat in week-end ![V] A coincis si cu menstruatia si-am avut numai pofte , in special de dulce , si-am mancat si pizza si cartofi prajiti si prajitura ....[mariaj] Maine mi-e si frica sa ma urc pe cantar Larra

#48
ralu

ralu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 239 mesaje

Postat 13 noiembrie 2005 - 21:44

Buna seara la toata lumea!! Revin si eu la Monti de maine!!! Multumesc la toata lumea pentru idei pentru "meniul fetitei mele"!! Am facut pana la urma tortul Barbie!! Evident nu ca cel care l-am vazut in poza de la culinar, dar avand in vedere ca sunt novice in arta culinara, "eu zic" ca nu a iesit prea rau!!! Fetita mea a fost mai mult decat incantata!! Puteti sa vedeti poze aici: http://community.web...m/user/dinescur Promit ca fac modificari in tabel in seara asta sau cel mai tarziu maine!! Va pup mult!!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

#49
lgireada

lgireada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 13 noiembrie 2005 - 23:47

Ralu, sunt atat de superbe pozele! Te rog posteaza linkul si la sub Mese de mare gala! Sau da-mi mie permisiunea sa-l postez, te rog. [flo] Multumim si pt tabel. Esti o dulce [pup] Liliana http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/2c7b

#50
Laura T

Laura T

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 472 mesaje

Postat 14 noiembrie 2005 - 00:39

Ralu, ti-a iesit chiar foarte frumos tortul cu Barbie!! Cu ce l-ai imbracat? Cu fondant? Ce reteta? Nu ai si o sectiune, ceva? Ce continea inauntru?
Eu azi nu am mai reusit sa tin nici un regim, de altfel nici aseara (am facut chec, iar azi praji cu mere)...Pare-se ca kg dat jos s-a pus la loc deja...dar de maine o iau de la capat cu disocierea...sau poate nu de maine, ca sunt prea stresata de operatia fiica-mii...oricum in principiu sper ca pap maine lactate si marti fructe si legume...desi am o pofta de dulce....nu stiu ce sa ma mai fac...

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -