Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura Branca Ursului


136 raspunsuri la acest subiect

#21
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 10:06

Miki fa un test de sarcina!

#22
Lilicica

Lilicica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 160 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:04

Tinctura de Branca Ursului se ia pe toata perioada ciclului menstrual? sau numai la inceput pana la ovulatie?

#23
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:14

Lilicica, in tratamentul Lidiei scrie intr-adevar ca branca ursului se ia numai pana la ovulatie. Pe prospectul sticlei scrie ca se intrerupe numai in caz de [gravi]. In concluzie, se ia minim 3 luni fara intrerupere, doar in caz de [bb] trebuie intrerupt. Uite exact ce scrie in prospect: "Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide." "Speranta moare ultima"

#24
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:16

Tratamentul se face 3 luni continuu.Doar in caz de [gravi].Daca faci doar pana la ovultie nu rezolvi nimic.Daca vrei sa ai rezultate tratametul se face complet. Eu mai am pana in 6 nov cand se implinesc 3 luni.

#25
ali

ali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:17

Mi-am cumparat si eu branca ursului.Dupa cum am citit pe prospect e contraindicata femeilor insarcinate.Pai daca iau toata luna ,si sa zicem printr-o minune raman insarcinata, nu dauneaza ca iau si in partea a doua a ciclului? Micki, tu de ce te-ai oprit in perioada ovulatiei?Asa ai vrut tu? M-as bucura pentru tine sa fii [gravi]. Ne-ai stimula si pe noi sa luam tinctura.Sotul meu a inceput de ieri "tratamentul".Azi dimineata se stramba prin casa dupa ce a inghitit-o.Eu urmeaza sa incep de la inceptul ciclului.Adevarul e ca nu are un gust prea bun dar ce nu facem pentru a avea copii. ali

#26
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 11:23

ali, am inteles ca se gasesc si pastile de branca ursului. In cazul in care sotului tau nu-i place tinctura, de ce nu incerci sa gasesti pastile? Eu asa vreau sa fac, ca nici al meu nu suporta mirosul de alcool din tinctura [q]. Campioana absoluta impotriva sterilitatii: Branca-ursului Incapacitatea femeii de a procrea se poate datora mai multor cauze. Cele mai frecvente sunt perturbarile la nivel hormonal, sechelele unor boli infectioase ale ovarelor si anexelor, mai rar anumite probleme de incompatibilitate la nivel fiziologic cu partenerul. In tratamentul sterilitatii din cauze hormonale, fara indoiala ca planta campioana absoluta este branca-ursului (Heraclea sphondilyum), care a inflorit la sfarsitul lui iunie. Florile si semintele acestei plante se administreaza sub forma de tinctura, din care se ia cate o lingurita de 4 ori pe zi, in cure de 3 luni, urmate de 2-3 saptamani de pauza. Tratamentul cu aceasta planta stimuleaza foarte puternic activitatea ovarelor, fapt care duce la obtinerea unor rezultate exceptionale in tratarea sterilitatii hormonale, dar si in anumite cazuri in care aceasta infertilitate apare in urma unor infectii (deoarece branca-ursului activeaza puternic circulatia sanguina la nivel genital - element extrem de important)." "Speranta moare ultima"

#27
puiusu

puiusu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 12:13

Buna fetelor, sotul meu are probleme cu cei mici si i-am dat branca ursului dar el spune ca in urma administrarii il doare burta rau si se si strica la burta.Si nu mai vrea sa inghita. Poate oare sa aiva acest efect, daca da cum putem combate fenomenul?

#28
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 12:35

Inca un link interesant unde in plus gasiti si cateva comentarii ale celor care au urmat tratamentul: http://www.formula-a...=branca ursului "Speranta moare ultima"

#29
stefaniaro

stefaniaro
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 20 octombrie 2005 - 14:11

[hopsieu]si va tuc pe toate![pup] Miki, asa am inteles eu din articolul de pe F.As, oricum, se pare ca eu am pierdut startul[bang]pt ca am inteles ca dupa cm se incepe si nici n-am avut destui bani in ziua aceea[bang]si uite asa! m-am simtit ff rau pe toata perioada cm-ului si acum vad ca mai ma lasat, trebuie sa fug, va pupic inca o data si va tin pumnii![:X] pisi

#30
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 22 octombrie 2005 - 01:08

[:D]Hey fetelor ,mi-a fost dor de voi! Ali am intrerupt la ovulatie ca mi-a fost frica sa nu afectez o posibila sarcina ,dar apoi ,Rusii nu mi-au mai venit la timp asa ca am inceput dinou vreo 3 zile pana am simtit eu ca menstruatia imi vine,cu dureri de sani...dar.... nu a venit...[:D]si au trecut 9 zile[:D][:D][:D][bascket],asa ca am facut test azi dimineata ...si a aparut... o linie groasa cu una subtire ,aproape invizibila ,dar e acolo ! m-am uitat de o mie de ori la test ,caci oficial l-am aruncat la cos asa suparata am fost apoi ,am mai verificat odata si erau 2 ,una f . subtire,asa ca am dat fuguta[bicla]la spital cu sotul ,care era transpirat tot ,avea emotii[detectiv] ,mi-au dat tot un test de urina ,partea proasta e ca trebuie sa astept pana luni rezultatul[V] dar sper sa fie bine ,cat despre gustul tincturii ,m-am obisnuit cu el ,dar sotul il uraste ,nici nu vrea sa ma pupe dupa ce beau apa ha ha ha , fetelor sa dea Dumnezeu sa ne vedem cu toate[gravi][gravi][gravi] cu bebei frumosi,va pup pe toate ,miky[si-eu] ps ;asa cum am mai spus ,fetele cu probleme de ovulatie ar trebui sa incerce ,eu nu aveam dar acum cu tinctura ,am avut ovulatie pt prima data si menstruatie regulata,va pup. miky


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -