Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

tinctura Branca Ursului


136 raspunsuri la acest subiect

#1
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 14:31

[hia] Buna fetelor,am inceput sa iau tinctura Branca Ursului ,asta ar fii cam a doua luna de cand o iau ,face minuni ,aveam CM odata la 4 luni ,foarte neregulat ,probabil nici ovulatie ,acum vine la timp ,si am facut teste de ovulatie luna aceasta ,au iesit pozitive[alcool],acum trebuie sa imi vina dinou,sa dea Domnnul sa se intample o minune incurand[gravi],mai nou mi-am schimbat si dieta ,mananc multe vegetale caci luasem in greutate[grasa],luna asta am avut toate simptomele unei[gravi]cu pofta de mancare si tot,dar testul a fost negativ,in fine ,sunt optimista ,trebuie sa luptam nu?![si-eu]mult noroc ,si fetelor cu probleme de CM recomand tinctura asta ,face minuni,va pup pe toate,miky.[pup][pup][pup][pup][pup][grup] miky

#2
ali

ali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 14:41

Si eu vreau sa incep sa iau dar inca nu stiu cum.Tu cate picaturi iei pe zi?Eu am ciclu la regulat dar se pare ca nu am ovulatie. Am mai citit de maca pe aici.Tu stii ceva de ea? ali

#3
bubulina1

bubulina1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 14:48

Buna fetelor! Si eu o sa incep un tratament foarte serios si de durata cu branca ursului, mi-a adus o prietena din provincie un flacon urias de 500 ml si de maine vreau sa ma apuc de el. Am inteles ca se ia de 4 ori/zi cate o lingurita, dar eu sunt in majoritatea timpului la servici si as putea lua doar dimineata si seara. miky, tu cum ai luat? Pe toata durata CM sau numai pana la ovulatie? Eu am citit in formula AS ca s-ar lua minim 3 luni continuu si nu stiu cum sa procedez. Eu am CM aproape regulat, adica e regulat numai cand beau ceai de napraznic. Cand l-am intrerupt, mi-a scazut CM si am impresia ca nici nu am ovulatie ca lumea...[q] Pupici "Speranta moare ultima"

#4
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 15:01

quote:
Originally posted by ali
Si eu vreau sa incep sa iau dar inca nu stiu cum.Tu cate picaturi iei pe zi?Eu am ciclu la regulat dar se pare ca nu am ovulatie. Am mai citit de maca pe aici.Tu stii ceva de ea? ali
[hia] hey Ali ,am inceput luna trecuta cu o lingurita pe zii ,si a fost bine ,o tii asa pana iti vine PM[alcool],apoi opresti ,am inteles ca o lingurita e pentru afectiunile mai usoare ,iei 3lingurite pentru impotenta hormonala si vasculara,e calmant ,reglator al activitatii nervoase,tonic general,afrodisiac intens[cina2][vrajitor][vampa]menopauza prematura si altele,pt impotenta hormonala sau daca vrei sa vezi rezultate rapide iei de 3 ori pe zii,pui o lingurita (mica)de Branca Ursului intr-un pahar cu apa si amesteci ,bei de 3 ori pe zii,inaite cu jumatate de ora de masa,si gata ,daca vrei poti sa faci un test de sarcina dupa zilele ovulatiei (14-15-16 dupa PM)sau daca nu iti vine ,succes ,sa ma tii la curent daca incerci.[zid] ps ;nu stiu nimic de maca miky

#5
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 15:18

quote:
Originally posted by bubulina1
Buna fetelor! Si eu o sa incep un tratament foarte serios si de durata cu branca ursului, mi-a adus o prietena din provincie un flacon urias de 500 ml si de maine vreau sa ma apuc de el. Am inteles ca se ia de 4 ori/zi cate o lingurita, dar eu sunt in majoritatea timpului la servici si as putea lua doar dimineata si seara. miky, tu cum ai luat? Pe toata durata CM sau numai pana la ovulatie? Eu am citit in formula AS ca s-ar lua minim 3 luni continuu si nu stiu cum sa procedez. Eu am CM aproape regulat, adica e regulat numai cand beau ceai de napraznic. Cand l-am intrerupt, mi-a scazut CM si am impresia ca nici nu am ovulatie ca lumea...[q] Pupici "Speranta moare ultima"
[:D] miky

#6
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 15:25

Eu iau branca ursului din 5 august.Mai am putin si fac 3 luni.Am luat 3 lingurite pe zi tot timpul.Luna asta (a 3-a) am luat pe langa tinctura si capsule cate 2 de 3 ori pe zi. Dupa ce termin tratamentul astept sa vad efectele[gravi]. Bubulina si la serviciu se poate lua ca pui intr-un pahar cu apa si gata. Am uitat sa va zic ca facem amandoi tratamentul.la noi amandoi suntem in regula dar ne incadram la infertilitate neexplicata[bang]

#7
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 15:49

Hey Asi ,ce efecte ai observat in astea 3 luni? rezultate?ce sa zic ,eu pana la tratamentul asta nu beam mai deloc lichide[alcool][alcool] acum ,fug toata ziua la toaleta,ha ha ,dar efecte sunt,ti-am zis ,dupa ce beau un pahar zici ca am luat energize,imi vine sa ...[bicla]sau[amoras][sm],ce fel de capsule iei? , si am uitat sa va spun fetelor ,am citit ca tinctura asta e foarte toxica la sarcina ,da/ deci trebuie sa fim atente ,in caz de bebe ,oprim ,camd vine mentruatia ,aceaisi poveste ,oprim, ve pup[si-eu][quotursului din 5 august.Mai am putin si fac 3 luni.Am luat 3 lingurite pe zi tot timpul.Luna asta (a 3-a) am luat pe langa tinctura si capsule cate 2 de 3 ori pe zi. Dupa ce termin tratamentul astept sa vad efectele[gravi]. Bubulina si la serviciu se poate lua ca pui intr-un pahar cu apa si gata. Am uitat sa va zic ca facem amandoi tratamentul.la noi amandoi suntem in regula dar ne incadram la infertilitate neexplicata[bang] [/quote] miky

#8
25miky

25miky
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 16:01

scuze Asi ,mesajul de mai sus e pentru tine ,te-am botezat Ali dupa cum vezi ,asteapta-ma cu mielul,din cate stiu trebuie sa opresti pe perioada Cm-ului.Multa bafta ,sa te vedem[gravi] miky

#9
piccaflor

piccaflor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 280 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 16:35

[hia] Si eu vreau sa incep sa iau branca ursului...insa aici nu am gasit[bang]... Asa ca voi astepta pina in decembrie cind voi veni in Romania... MIKY e adevarat ca aceasta tinctura iti scade tensiunea?...pt ca eu am tensiunea mica... Pupici

#10
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 17 octombrie 2005 - 16:44

Miki astept mielul![:D] Tratamentul se face 3 luni CONTINUU.Deocamdata nu am nici un efect[gravi] si nici nu vreau cum ziceai si tu in sarcina e contraindicata.Poate luna viitoare. Picaflor bu scde tare tensiunea dar o poti asocia cu tinctura de maghiran .Scrie si pe proscpect.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -