Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 7 voturi

fetele din belgia noua


303 raspunsuri la acest subiect

#11
scumpi

scumpi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 31 august 2006 - 15:15

Mathilda eu am fost la De Client, e pe Nationalestraat, am fost f. multumita, m-au tratat ca pe o printesa. Am platit 40 euro, spalat, tuns, coafat. Uite site-ul lor: http://www.declient.be/


#12
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 31 august 2006 - 15:30

Mathilda, si mie mi s-a intamplat, si tot pe la inceputuri, cand o tanara belgianca incerca sa ma intimideze cu expresii de genul: "ai venit sa ne iei barbatii?!" si asta in loc de buna ziua, ca o vedeam prima data. Ori cum eu sunt monogama, "venisem" numai dupa un anumit exemplar.
Asta denota nesiguranta unora, care se simt urate pe dinafara si pe dinauntru. Dar nu e trasatura generala. Depinde de cultura si de instruirea fiecaruia.
De cat timp esti aici?
Parca ziceai ca mergi in tara, nu? Te rog sa ne aduci ceva soare in pachete micute, sa le putem imparti intre noi.
Scumpi, acolo ai fost la coafor? Ti-am admirat noua tunsoare in pozici si te prinde tare. Si culoarea imi place. Si eu am cam aceeasi tenta. In fam noastra ii spunea "rosu veverita" ;-)
Pupici, [pup][pup]

#13
scumpi

scumpi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:23

Morgane da acolo mi-am facut parul, si mie mi-a placut cum a iesit, dar acum a crescut si nu mai e la fel, parul meu fiind si ondulat sunt cam dependenta de placa ca sa stea asa frumos. In plus mi-a venit mie o idee sa-l vopsesc culoarea mea naturala ca sa scap de vopsitul la radacina, si mi-a iesit un saten aproape de negru, acum s-a mai dus, e mai ok, dar la inceput nu-mi placea deloc. Mai astept un pic si cred ca il fac iar "rosu veverita". Apropos, imi place denumirea. Si mersic pt. compliment [pup]

#14
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 00:47

a venit carmencittaaaaaaa!!! yoopi!!! ma , da sa stii ca mi-ai lipsit. .. eram sigura ca n-o sa fii multumita ...si cred ca photografii care te-au pozat si-au dat demisia dupa nunta ta. cate cadre-ai tras? si inca ceva: ce cauti mama aici: n-ai zis ca mergi in luna de miere? si tot n-am terminat: pai cum :... hai c-am zis destule despre nunta mea?! ca n-ai zis nik si noi turbam a aici.. nici poze.. toata planeta-ti cere.. nu vezi?

oana : a avut parul regulamentar carmen ? [:D] acum is linistita c-a fost cumintica!

mathilda: eu o bateam p-aia! eu ii calific pe polonezi in urma unui carnaval de la aalst: era unul "deghizat" in polonez: si tara dupa el un capac de wc.. prima data nu a, inteles de ce,, asa ca pentru mine toti sunt ca ala.. hai ca-s rea ... dar asta mi-a ramas in minte, zau!

haaaaaaide miri! saraca .. ea vrea sa raman cat mai mult in vacanta .. si noi...

morgane : asa e ... dar stii ce m-a mirat pe mine : m-a intrebat o romanca maritata: nu stii vreo tipa care vrea sa se marite c-un belgian? zic , de ce: s-au terminat belgiencele? nu... vrea musai sa se marite cu o romanca.. si mai e si bogat. i-am zis ca vreau eu.... [:D], barbate-miu mi-a zis ca nu-mi da zestre,,, dar las ca are el destule!!! na, ziceti si voi cum se insoara astia!!!

mepii: ti-au venit musafirii?

nina: ce fel de parc te intereseaza? pentru copii mai mari sau pt copii mia mici? bafta la gradi!

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#15
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 00:59

si ... iar am uitat: ma explicati repede: de ce ieri aveam 4 voturi cu stele mai putine si azi avem trei voturi??? voi pricepeti cevalica din asta?

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#16
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 02:44

acum ma uit pe prima pagina la forumelu' asta si vad: fetele din america... fetele din belgia.. fetele din... cred ca urmatoarea fila o sa se numeasca belgience... ca sa fim mai altfel... ce ziceti??

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#17
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 11:50

Despe, belgiencele e foarte bine, mai original ...
Mai are si alte calitati dl. acela?
Daca tot suntem la capitolul asta ... acum vreo trei ani ma contacteaza un Romeo pt a-i traduce o scrisoare de dragoste (NL-->RO), adresata Julietei (de-o frumusete orbitoare)lui din Rom. Romeo nu stie romaneste, Julieta ba engleza, dar se iubesc. Romeo doreste sa invete Ro, Julieta engleza, sa se iubeasca si ei intr-o limba comuna. De cate ori nu a trebuit sa intermediez la tel, pe viu ... aa, era cat pe ce sa ma ia cu ei in excursie sa-i impac. Cred ca ar fi trebuit sa dorm intre ei ... Doamne, ce-mi place ocupatia mea!
Scumpi, nu avem poze cu noua ta culoare. De par, zic. Dar tot rosu veverita e tare.
Sa nu uit sa urez SUCCES copiilor care incep azi scoala si nu numai lor, ci si parintilor [flo]!!!
Multi pupici, [pup][pup]

#18
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 12:22

morgane iti multumesc ca te gandesti la parintii copiilor care incep scoala azi,, am niste emotii!! asa ca-mi sunt bine venite cuvintele tale.. am schimbat scoala si se uita in jur la toti copiii ,, doar , doar o gasi pe cineva cunoscut ... si ma i degraba ar fi stat cu directoarea decat cu invatatoarea!!! naspa! tineti-ne pumnii!!

wow: vis a vis de ocupatia ta... cum a iesit pana la urma? in cat timp au invatat o limba comuna? cred ca destul de repede!! [:D]

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#19
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 13:18

Despe, cu mare placere. Si fata mea merge la o scoala noua (colegiu). I se citea disperarea pe fata: scoala asta asa de mare, plina de necunoscuti, o sa ma-nghita! Astept cu nerabdare verslag/raport diseara, daca n-o fi-nghitit-o.
Cat despre Romeo si Julia, probabil ca dragostea s-a racit, afland ca trebuie sa faca si eforturi. Nu mai sunt impreuna, din pacate. Si distanta a jucat un rol: el aici, ea acolo...
Mah, da' celelalte fete cand se scoala?
Pupici, [pup][pup]


#20
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:04

Salutare fetelor,

De sambate incep kermisul de Leuven, dureaza 3 saptamani, dar cea mai frumoasa zi va fi luni, cand va fi si targ de animale - imi place de mor sa vad calutii aia mici si vaci, vitei de vanzare pe strazile orasului, unde mai pui Miss vaca si Mister bou'...genial :)

Prin urmare daca aveti chef (desi parca vad ca nu aveti...mai ales timp) hai sa ne vedem luni in Leuven. Daca nu...macar maggy ar putea sa vina cu fiica ei ca o sa fie superb...ei ce ziceti? Pentru mine va fi ultimul kermis de leuven facut in oras, si o sa imi fie teribil de dor de orasul asta :)

Esme


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -