Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 7 voturi

fetele din belgia noua


303 raspunsuri la acest subiect

#21
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:16

Multumim de invitatie, Es[flo]. Insa lunea, din pacate, o parte din noi lucreaza.
Da' de ce ultimul? Unde pleci?

#22
ninaM

ninaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 459 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:51

M`neata fetele!
Morgane,multumim de urari!succes si tie cu fata!Sa se acomodeze cit mai repede!
...ce de emotii am avut...Alex era asa pierdut mititelu ca mai aveam putin si plingeam...Cind am dat sa plec,mi-a zis sa stau in masina pina ma duc sa-l iau...ca termina repede!Si unde mai pui ca-i este frica de educatoare...(are o problema la ochi)mi-a zis ca seamana cu bau-bau!Sper sa fie bine...

Despe,bafta si tie azi la scoala(copchilului,adica)!Acomodare cit mai grabnica la noua scoala!Las` ma ca-i mai greu la inceput,se obisnuiesc ei...De parculet,ma intereseaza ceva pt copii mai micuti...nu doar un topogan si 2 leagane...ceva mai distractiv...daca stii,ramin datoare de cinste!(nu stiu de ce dar cind vreau sa aflu ceva despre belgia sau locatii de aici,tu esti prima care imi vine in minte sa o intreb...sper ca nu te superi,nu?)

Celelalte fete,ce mai faceti?Sper ca sunteti bine toate!


Hai ca va las acum,va pup!


Mami de Alex(22.12.2002)si de Reina(18.08.2005)

paze din vacanta...
http://community.web...70453&ran=26395
Pozici noi cu strumfii mei...
http://www.kodakgall...zj&x=0&y=n9u7tc

#23
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 15:44

Hmmm, da ma gandeam eu...ca lucreaza, dar zau ca si miercurea si joia o parte din noi lucreaza :)
E drept ca eu sunt libera doar fiindca in Leuven e libera destul de multa lume pentru sarbatoarea orasului si ma gandeam ca poate or fi unele doritoare de distractie ... libere, da' lasa...poate odata si-odata va fi si programul meu compatibil cu al fetelor care se intalnesc la Brussel...ca sunt cam invidioasa :)

Ultima...ca locuitor al Leuvenului...ne mutam in Langdorp intre 26 septembrie si 15 octombrie :) desi sper sa nu ne tina atata mutatul :)


pupici la lume,

es


#24
oanademunck

oanademunck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 16:19

Frate cat scrieti, bravo voua!!Daca stiam ca se aduna atatea fete cat am fost noi plecate plecam mai demult!!:)

Io m-am trezit de dimineatza (penultima mea zi de vacantza pt ca la noi vin copchii in intrenat abia duminica seara si scoala incepe de luni)si in loc de ocupatii intelectuale m-am razboit cu podeaua (mama ei de..)am frecat la ea mai ceva decat freaca dentistii la pasta aia de plombe:)se vede pe ea orice firicel de praf, orice picior de purec orice..Acu abia a plecat al meu de la mine[papica]ca de cand nu are voie decat regim vine la pranz acasa si tre sa prestez diverite diverse

Dispe, tin pumii la Vladutz cu scoala noua!!!sper sa se adapteze repejor si sa aibe colegi si doamna de gasca, cum se zice la noi, dupa blocuri:)[pk][pk]

Nina_m multi pupici si baietelului tau, din fericire copiii percep altefl schimbarile decat noi si in general se adapteaza mai repede:)

Morgane tare aia cu Romeo si Julieta reloded:)[hippi][hippi]Se zice ca dragostea adevarata invinge orice, insa eu as adauga'dragostea invinge orice, mai putin invatzarea limbii olandeze:):)[asia]

Mai da cat mai sta Mikul la bai in africa? Nu de alta da vreau si eu poze sa vedem daca i-a prins bronzul pe Bub asa cum trebuie:):)

Surioara, io m-am trezit , ti-am dat reply pe messenger da cred ca te-ai culcat la loc

Mama, te pup, bafta la dentist:):):)

va pup apasat

zmuaaahhh



poze aici



'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,

omul este un zeu cazut

Ce-si aminteste de ceruri!'

#25
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 18:21

mai fetelor,
nu prea am timp de scris da parca sunt putin prea nervoasa ca sa nu-mi spun "naduful". ieri am stat acasa si pt ca mie imi place tare mult site-ul DC am butonat aproape toata ziua, adica am intrat in dif pagini. acuma eu va scriu ca sa va dati si voi cu parerea caci poate ma insel eu si e m intelept sa asculti m multe pareri
rezumatul e cam asta(sper sa nu fiu prea m subiectiva)
1. daca aici ai un job bun , ai si studii (eventual univ-si voi stiti f bine ca e greu pt un flamand dar pt un roman)si o familie esti apreciat de societatea, adica se uita altfel la tine , te considera intr-unfel sau altul integrat---in romania e exact invers-adica uite si pe-asta a venit sa se dea mare cu diplomele ei si bineinteles incepe bascalia---desi va spun sincer ca nicidecum asta a fost intentia ci intreb mea era in leg cu faptul cum decurge viata unei casnicute----la care nici pana acuma nu am primit raspuns--caci parca am fi toti politicieni-adica intrebi ceva si ti se reaspunde altceva
2. daca vrei sa faci un bine-adica sa oferi ceva(poate pt unii inseamna mult, cred ca adoar pt cei care muncesc si stiu sa aprecieze) ti se raspunde flegmatic:uite si pe-asta ce-a vrut sa dea. fetelor eu aici daca primesc un buchet de flori sunt super incantata si nu ma gandesc - de ce mi-a dat ala numai atat cand e plin de bani?
fetelor chiar astept reactia voastra poate e greseala mea si gandesc diferit de turma, cum se spune. voi ce credeti?
scumpi--- ai dreptate de acum scriu numai pe pagina fetelor din belgia
P.S. bebeul meu e sanatos si f jucaus


#26
Bepii

Bepii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 917 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 18:36

Helloooooo dragutele mele [hia],
N-am intrat o zi pe forum si voi deja sunteti la pag 2! Ce ma bucur [:-)))]
Citeam ce spuneau fetele despre belgience si romance si le dau dreptate. Acum nu vreau sa generalizez dar au dreptate. Romancele sunt altfel adica sunt de casa, destepte, au spirit de gluma si stiu cum sa tina un barbat. Aici observ ca belgiencele sun egoiste, nu stiu cum sa aiba grija de un barbat si cum sa-l atraga. Evident ca sunt multe exceptii dar general vorbind am dreptate. Acum nu vreau sa ma dau mare dar eu cand merg cu sotul meu la clubul de tenis unde dupa meci stam la cafenea cu berile in fata, eu dau tonul bunei dispozitii. Fac glume, vorbesc cu toata lumea si vad ca le place sa fie cu mine. Pe cand altele femei fac separatism, vorbesc intre ele numai tampenii de te plicitsesc de moarte. Eu nu pot sa incheg o conversatie cu aceste persoane. Iar la cultura generala....sunt la pamant. Apropo de cultura generala: Iata ce s-a intamplat ieri. Sotul meu este un mare amator de quiz. La fel si eu inca de cand eram in tara. Am participat pana acum cu el la 2 concursuri de quiz la clubul de tenis si am facut fata cu brio cu exceptia intrebarilor despre istoria lor, desigur. Acolo l-am cunoscut personal pe Ben Crabé, tipul care prezinta "Blokken" pe canalul tv één. Ieri, cum ziceam, sotul meu a primit invitatie de la canalul VTM sa mearga in Antwerpen la o preselecite pt alt concurs de quiz de pe VTM care se cheama 1&70 si e de la ora 18:25. Si-a mai invitat niste prieteni cu el si mi-a spus sa vin si eu. Eu m-am cam codit datorita limbii pe care n-o stapanesc total dar inteleg aproape totul si mi-era teama ca nu fac fata. Totusi am fost si ce credeti? Am reusit!!! Pe 5 octombrie mergem la tv la concurs. Nu-mi vine sa cred! Trebuie sa ne luam 6 randuri de haine ca filmarea va tine toata ziua si ei lasa sa se creada ca s-a tinut pe parcursul a mai multor zile asa ca trebuie sa ne schimbam de fiecare data. La preselectie a trebuit sa ne prezentam fiecare in nederlands,(eu am fost singura straina din 110 pers) apoi sa raspundem la 10 intrebari, fiecare raspuns trebuia dat in 2 sec. Am raspuns la 8 din 10 intrebari. Una din intrebari era cand s-a nascut regele Baudewijn, de unde era sa stiu?
Daca a-ti sti cat era la meu sot de mandru......
Carmen, bine ai venit draguta! ma bucur ca am vorbit intre timp si astept ca sapt viitoare sa ne vedem.
Esme, ce bine ca ai mai dat un semn de viata! ma gandeam pe unde mai esti si ce faci? Cand va mutati?
Sa sti ca ideea ta cu vizitatul Leuvenului este super. Eu subscriu. As vrea sa vin luni acolo, ce zici, cum facem? Mai sunt amatoare? Hai fetelor ca nu-i departe nici de Brussel si nici de Antwerpen. Sunt sigura ca vom vedea ceva special acolo. Mie imi place f mult acest oras.
Fetelor si eu am fost ieri dimineata la coafor de m-am vopsit. M-a costat 90 eur!!! o caruta de bani. Tuns, vopsit, suvite si coafat. Este f scump si nu pot spune ca sunt multumita 100%. Dar asta este al nu stiu-catelea coafor care il schimb. Ma dispera astia cu meseria lor!!!
Mai aveam sa va mai spun multe dar a intervenit ceva si trebuie neaparat sa plec.
Astept cu interes oferte pt luni in Leuven.
Va pup

Bepii
Live as if you were to die tomorrow,
Learn as if you were to live forever






#27
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 19:14

Hai, mah, Bepii! Mi-au da lacrimile de fericire. Felicitari! Proficiat si inca o data felicitari! Dar sa ne mai amintesti din cand in cand data transmisiunii, ca sa nu uitam cumva ... sa ne uitam. Ne-ai facut tare mandre. Iti vom tine pumnii!
Stiam ca am dreptate despre romance.
In alta ordine de idei, °1930. In anul de gratie (1994) cand am sosit eu in Belgia, el a decedat. Si va jur ca n-am nici o vina !

Mathilda, nu prea inteleg cine te-a suparat ... ai intrat pe alt topic? Cateodata este greu sa te exprimi si sa intelegi fara a vedea mimica fetei si alte elemente ale comunicatiei non-verbale. Daca simti ca persoana/persoanele cu care discuti nu intelege/inteleg unde bati, las-o/-le! Nu merita efortul. Nu-ti face sange rau! [flo]

Pupici, la toata lumea si un week-end plin de soare pe cer si in suflete! [pup][pup][pup]

#28
aldaesme

aldaesme

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 20:53

Bepii eu voi fi cu siguranta :). nr meu e 0498-463446, mai citesc eu pe aici, dar daca te hotarasti brusc luni, da un telefon si ne intalnim..
Magggggyyyy...hai sa ne vedem, si eventual sa iti vedem fata :)


es

#29
MadyG

MadyG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 263 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 22:10

Buna seara,fetelor![hia]

Desi cu putina intarziere,vreau sa doresc si eu micutilor elevi si mamicilor lor un an excelent,cu succese si mult noroc.

Bepii,felicitari din suflet! Esti cea mai tare!
O sa va tin pumnii,tie si sotului tau.

Mirikutz,n-ai venit inca?

In week-end-ul asta, plec impreuna cu sotul meu la Koln ,in vizita la o prietena draga.

Va salut si va pup pe toate ,pe fiecare in parte [pup] si va doresc sa petreceti un sfarsit de saptamana dupa placul inimii!


http://pg.photos.yah...erman/my_photos




Mady
“So dear I love him that with him,
All deaths I could endure.
Without him, live no life.”


#30
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 22:36

bepii - felicitari si sa stii ca iti facem galerie
fetelor cu bebelusi,
bebeul meu are acuma 6 luni juma si pana acuma am avut pe cineva care a avut grija de ea, dar din oct vreu s-o trimit la cresa sau onthalmoeder sa se obisnuiasca si cu alti copilasi. stiti cumva cat costa pe luna sau unde pot gasi un site cu lista cu preturi (daca exista asa ceva). sapt viitoare ma intalnesc cu 2 madame dar as vrea sa stiu putin dinainte la ce sa ma astept
va multumesc anticipat,
pupici


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -