Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 7 voturi

fetele din belgia noua


303 raspunsuri la acest subiect

#1
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 31 august 2006 - 03:16


1 2 3 4 5 6 7 8 faceti cunostinta cu:Oanademunck - Bucuresti/Asse - 4.04.1978/berbec - psihologMiri_mik - Baia Mare/Bruxelles - 29.04.1977/taur - profa de engleza/mamik de Bruno -28.02.2006Maggy - Leuven - 22.07.1968/rac mamik de o fetita de 16 ani si 4 luni...Danyelana - Buzau/Louvain la Neuve -23.07.1978 /leu - studentaMorgane - Constanta/Brugge - 09/09/1967- fecioara - mamik de Bianca(27/05/1994)Andreea23 - Constanta/ Ninove - 18.09.1981/fecioara - mamik de ElencaScumpi - Bucuresti / Antwerpen - 27.09.1982/balantaAnneoprea - Bucuresti/ Bruxelles - 4.10.1973/balanta - mamik de Evan - 4.10.2004Carmita_baby - Bucuresti/Antwerpen - 8.10.1980/balanta - 'mamik' de motanik Mello - miresikDisperata - Constanta / Bruxelles - 21.10.1967/balanta - mamik de Andru - 7 ani Bepii - Mangalia / Mechelen - 7.11.1960/scorpion - secretara - mamik tanara cu un baiat de 25 ani + 3 motaneiMadyG - Constanta / Bruxelles - 8.11.1978. profa de englezaRor - Bucuresti/ Antwerp - 13-12-1969 - Sagetator - economistNinaM - Bucuresti / Bruxelles - 29.12.1976, mamik de 2 teroristi mici,Alex-22.12.2002 si Reina-18.08.2005Mieke-Bucuresti/Kortrijk - secretara - mamik de 1 bbca- 15 luniDanuta-bel - Piatra Neamt/Antwerpen - 1978Simone_be - Sfantu Gheorghe/Bruxelles - 1980 - market researcher&analyst - miresikNora - Bruxelles - mamik de 2 baietei : Victor si Andrei - 7 si 5 aniAldaesme – Baia-Mare / Leuven – doctorand cu planuri: casa, copac si apoi copil :)Mathilda Ankyyes, yes, yes...am ajuns la pagina noua!!!! la cat mai multe!!! si acum suntem ... hai sa numaram... 21 de fete?? am numarat bine?? am uitat pe cineva?? s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#2
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 31 august 2006 - 03:28

carmitutza: ai venit la ploi sau esti inca la soare??

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#3
carmita_baby

carmita_baby

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 31 august 2006 - 04:40

Salutare tuturor fetelor din Belgica [:)] si un calduros bun venit tuturor fetelor noi care s-au hotarat sa ni se alature! Va multumesc tuturor celor care v-ati gandit la mine, pentru urarile voastre de bine.



Desperanda io-te ca am revenit la ploi si la viata mea linistita din Belgia, credeti-ma ca mi-au ajuns 2 saptamani in Romanica. Eu deja dupa 2 saptamani incep sa devin stresata in Romania. Probabil ca din cauza ca m-am dezobisnuit de anumite obiceiuri specifice conationalilor nostri. Dar oricum nu vreau sa ma mai gandesc la partile negative(care au fost destule incat sa imi umbreasca fericirea de a fi mireasa).

In general totul a decurs bine, baiatul meu(pentru cele care nu stiu este vorba de sotul meu [:p]) s-a simtit bine la petrecere, ba chiar a dansat cateva hore cu toate ca saracutul habar nu avea. Nu ca eu as fi stiut mai mult ca el [:D] Din pacate cu toate ca nu a fost o zi foarte calduroasa, fiind multa lume adunata la parintii mei in apartament, (de unde a si plecat nunta dealtfel) s-a facut atat de cald incat baiatul a avut o dispozitie destul de proasta, el nerezistand prea bine la caldura. In rest ce sa va mai zic? Servirea a fost grozava, am avut niste efecte pirotehnice foarte frumoase. Mireasa in schimb nu fuse prea frumoasa, chiar daca Oana va afira contrariul [:p] dintr-o prea mare dragoste de surioara ei [:)]

Hai ca am scris destul de mult de nunta mea, acu` ziceti voi ce ati mai facut? Sunteti bine, sanatoase, voinice? [:)]

Mikule poate nu am observat eu bine, insa nu te vazui prea prezenta pe forum? Esti bine?

Andreea ca bine zise Oana.. e totul ok cu tine? Uite ca nu m-ma tinut de cuvant cu intalneala, insa cat de curand iti fac o vizita in Ninove [:)] asta daca mai vrei desigur [:)]

Tania, Despe, Mikule, Scumpi, Surioaro mi-e dor de voi si abia astept sa va vad cat de curand, unde si cand se preconizeaza urmatoarea intalnire?



Va pup [pup]



Mello motanelul iubit









#4
oanademunck

oanademunck

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 31 august 2006 - 10:57

Pai mai mamica, tu crezi ca scapi asa usor, fara poze???Poate gasesti azi niste timp sa prestezi!!!

FETELOR, a fost FRUMOASA, a avut o rochitza superba, parul strans regulamentar intr-un coc foarte reusit, a fost plina de viatza, a filmat-o filmatorul ca sa ii zic asa non stop!O sa vedeti in poze ca am inteles ca sunt destul de multe

Bine ai revenit, mamica!!!!

zmuaaahhh



poze aici



'Limitat in natura sa, infinit in dorintele sale,

omul este un zeu cazut

Ce-si aminteste de ceruri!'

#5
morgane

morgane

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 622 mesaje

Postat 31 august 2006 - 12:09

Buna, fetelor,
Bine-ai venit, Carmita_baby! Asa cum te roaga si Oana, arata-ne si noua pozici de la nunta. Stii cum sunt fetele.
Oanademunck, in 1989 tot in Buc. Ce de ani! Dar acum nu mai profesez, ci pe "meleaguri de praline belgiene" ma ocup de traduceri/interpretari NL<-->RO si de asemenea lucrez intr-o firma belgiana care are un plant in Ro., unde ma ocup de marketing si consiliere. Departe, asa-i?
Imi pare rau sa aud ca sotul tau are probleme de sanatate. Ii trebuie odihna deplina si asta inseamna cateva zile de stat acasa ... Cum se simte prietena ta? Locuieste si ea in Belgia?
Da, Despe, belgienii au "simtit" calitatea superioara a nevestelor romance. Sunt emancipate, mereu voioase, super-inteligente, au cultura generala bogata, sensibile la frumos, nu vorbesc continuu numai de preturile de la Aldi comparativ cu cele de la Deleyze, se spala singure pe cap si se feoneaza, fara sa dea saptamanal sume imense la "kapper" ... si daca imi mai amintesc, mai scriu.
Fetelor, cat sta Miri_mik in vacanta? Ca ne lipseste tare.
Un calduros "bun venit!" fetelor noi si sa ramaneti la noi.
Multi pupici, [pup][pup]

#6
ninaM

ninaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 459 mesaje

Postat 31 august 2006 - 13:54

Buna dragele mele!
Carmita,bine ai venit acasa...Poate reusesti sa ne arati si noua citeva pozici de la nunta...plssss....stii ca suntem curioase ...

Fetelor,am reusit sa-l inscriu la gradi pe Alex...de maine gata!Cu un terorist minus...Acum sper sa se inteleaga cu educatoarea si cu ceilalti copii...ca franceza inca nu stie...
Aaa...si inca ceva....voi stiti pe aici prin Brussell vre-un parc de distractii?I-am promis ca-l duc daca doarme singurel(si doarme)si nu stiu nici unul...poate ma ajutati voi...

Celelalte fete,ce mai faceti?Cind e vorba de o intilneala?Mi-ar place sa vin eu...
Hai ca va las acum ...va pupic pe toate!


Mami de Alex(22.12.2002)si de Reina(18.08.2005)

paze din vacanta...
http://community.web...70453&ran=26395
Pozici noi cu strumfii mei...
http://www.kodakgall...zj&x=0&y=n9u7tc

#7
scumpi

scumpi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:26

Buna fetele,

Carmenuta bine ai revenit fata mea!!! Auzi cand o sa ne vedem o sa iti dau o imbratisare si o pupatura cat casa, dar o sa te si urechez un pic. Cum mai zici ca mireasa nu a fost frumoasa? Eu nici nu te-am vazut si stiu oricum ca ai stralucit. De-abia astept sa te vad [pup] si bineinteles sa vad pozici. Asa cum zice si Oana poate iti faci timp azi sa prestezi.
Oana mai imi pare rau de Piet. Sanatate maxima, la fel si prietenei tale din Ro.
Chiar, stie cineva cand se intoarce Miri?
Despe merci.[flo]
Mady daca plec te iau draga mea cu mine in Ro, iti pastrez un loc cat mai confortabil in valizuta mea.[pup]
Andreea ce mai faci si ce mai face Elenca? Sper ca sunteti bine.

Va puuuup duulce


#8
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:47

carmita_baby cum sa incep- sa-ti fie de bine si multe impliniri.asteptam evident poze- de femeile sunt mai curioase din fire
Morgane ceea ce ai spus imi aminteste ceva- cand am venit prima data aici si am inceput un curs de flamanda- aveam in clasa o rusoaica si evident si dicutii destul de agitate caci amandoua suntem niste firi mai temperamentale- (cred putin poate mai energetice- dar o energie intelectuala) si la un moment dat aveam o discutie despre cum ne vad flamandele pe noi. la care ea imi spune : da, " eu sunt mai frumoasa, mai desteapta decat tine si mai iti iua si barbatul" tu acum cum te simti? a avut fetelor dreptate in ceea ce a zis ? voi ce ziceti? asa se simt belgiencele ?

#9
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 31 august 2006 - 15:05

fetelor, vreau sa va intreb ceva
unde va aranjati la par aici, adica tuns? adica vreau ceva de calitate si mai ieftin caci pana acuma am cheltuit o caruta de bani prin saloane si tot nu mi-a placut. poate sa fie si cineva care lucreaza acasa(la negru cum se spune) chiar si fara diploma dar sa stie sa tunda.ma puteti ajuta. multam anticipat. va pupic

#10
MadyG

MadyG

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 263 mesaje

Postat 31 august 2006 - 15:10

Salut,fetelor!

Azi m-am trezit grozav de devreme,nu-sh ce m-a apucat...

Bepii,Despe,Anky,abia astept sa ne intalnim!Sa imi dati si mie un semn ,cum si ce fel faceti saptamana viitoare, saru'-mana!
Scumpisoru', fa-mi loc,ca vin!Eu am stat o luna in tara,dar de distrat,nu prea am avut timp,ca am avut prea multe de facut.
Carmita-printzesita, bine-ai venit!
Stiu exact despre ce vorbesti cand spui ca te-ai lovit de diverse probleme organizatorice in tara;si eu am ramas cu o impresie tare neplacuta ,si inainte,si in timpul nuntii ,si dupa ;am ajuns la concluzia ca oricat platesti,oricat bacsis dai,treaba tot nu se face.Imi pare rau sa spun asta,dar asa e.Noi am cheltuit o caruta de bani cu nunta,si cand ma uit inapoi,ma iau nervii,cand imi dau seama cati bani s-au dus aiurea ,numai pentru ca nu am fost suficient de atenti si pentru ca am contat pe onoarea unor oameni.Vorbesc acum de furnizorii serviciilor legate de nunta mea,nu generalizez,ca sunt si oameni corecti in Romania.
Oana,multa sanatate sotului tau!
Mirika,come back,darling!

Va pup pe toate ,sa aveti o zi superfaina!


http://pg.photos.yah...erman/my_photos


Mady
“So dear I love him that with him,
All deaths I could endure.
Without him, live no life.”



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -