Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 16 voturi

Scandinavii stiu DC (122)


301 raspunsuri la acest subiect

#21
GabyHila

GabyHila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 985 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:13

[pofta][pofta][pofta][pic]

papadie te rog da mai multe detalii daca tu esti minunata de a creat asemenea bunatate.



Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yah...album?.dir=3060

#22
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:25

uici si papa, sarmina si va astept si pe restul cu pareri

io va citesc mereu, ca-s addicted, dar din lipsa de pastile din alea ... cum le zice [alcool]... nu ma pricep sa zic nik

[pup]

#23
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:26

Nein, nein io'st numa meritoasa care a incercat reteta. Reteta este pusa de Balbina-care daca va uitati pe pozele ei muriti, parol- aici. eu am pus doar ciuperci fripte in lok de ciuperci murate:), niste rosii mici si niste masline. a si nu am dat pe razuitoare toate alea ca moi-am luat barda[:D]numa buna de tocat:)



__________________________



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

#24
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 31 august 2006 - 19:07

[wow]Lesiiiiin...gata, sint 'fara cuvinte'!



Suuuper!!![yum]



PS: Papa, o sa fac si eu salata asta pentru japonezi, ca am o intilnire gastronomica luna viitoare...si o sa-i zic 'Poienita romaneasca'![^]



Edit ca sa zic: Buli, mie mi-a placut si tirgul de ceramica Cucuteni, din Copou parca...Nebunie mare, insa ceramicele sint minunate.[il] Am niste ulcele mititele pe care le port citeodata la git (cite una...nu toate deodata[:D]) si toti strainii ma intreaba de unde, ce, cum, etc...de unde deduc ca le place ceramica romaneasca.



[flo2]flori cele "Nu stiu cu ce fel de arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre." Albert Einstein

#25
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 03:16

Lil' ce-mi placu sa te citesc, si ma trezii fluierind asa cu adimratie si invidie[:D] la cite treburi esti tu inzestrata. Bravo[pup]. Avem fete talentate la scris aici, witchie, magga, lena, lil, mai da avem si cititori pe masura[hot]. Nooo?
Spaniolii mei asculta flamenco si-s foarte surprinsi ca muzica asta nu prinde pe aici. Pe mine m-a amuzat ideea cu adusul muzicii de acasa, da' la cit e de pasionanta muzica nemtzeasca[bang] de iceberg corason:)), nu ma mir, au facut chiar bine. Si pt ca-s tineri si avizi de viatza au zis ca daca sunt aici vor sa manince si sa bea ca nemtzii. Adica mincare cit mai traditional nord germana, au incercat mai multe tipuri de bere, bine imposibil sa tina pasul cu nemtzii evident. Ei bine dupa 5 zile de atita carne, de farfurii enorme cu felurite fripturi cu nelipsitii cartofi(prajiti cu ceapa si speck-o treaba grasa si afumata) plus sosurile in casacada si unt topit, s-au declarat intoxicati! Au zis ca azi vor numa peste. Eii da surpriza ca aici si pestele tot scaldat in sosuri si grasime e[:D], plus ca trebe sa fie rumenit in cit mai mult unt. Acum asculta dragii de ei flamenco si au vorbit cu asa drag de o paella si de tapas si de iberico si mai ales de peste la gratar cu lamiie:). Sunt tare simpatici, Aldo e terminat dupa ei.
Mai Irenu cizmele alea merg la dresurile mele varicoase cu dantela de cabaret, ca in rest numa' trebe nica[hippi], doar o bara ceva;). Dar cred ca-s la moda cizmele asa inalte dar cum ai zis tu cu alt fel de toc, in fine eu pe cale de a deveni o mindra burtoasa ma declar neindreptetita total de moda asta. Si chiar mi-am luat un brat de cataloage ca ma vreau o gravidutza fitzoasa rau de tot, vreau sa tin si eu pasu cu burta cu tot la frumusetze. Nu ma las[:D]
Un besso[pup]


Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)



#26
lena

lena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 05:09

quote:
Originally posted by papadie
mie la iasi mi-a placut unde ma duse ionu sa halesc si sa [alcool] 'BOLTA RECE':-)__________________________Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush
papa si mie tot acolo mi-a placut[8D]si sa vizionez arhitectura consulatului german si francez parca, doua cladiri vechi superbe...copoul mi-a mai placut, galateea(asta era manastire) sper sa nu fi scris gresit...trei ierarhi, universitatea, mey mie una mi-a placut mult iasiul...acu 6 ani cand l-am vazut.vik da sa te [pup]...mey sper ca o programasi da sa fie fetitz...rayu si pe tine[pup] ca ne potrivim la gusturi...sa ma apuce virusu "gatitului" daca inteleg de ce o fi aparut moda "macaroanelor" astora de pantaloni, doar pentru slabutze d-astea ca ireana[hot], ca zau pe mine una care nu zic ca sunt grasa ci am forme ala j.lo...tot evazatii merg frate, ca dau forma picioarelor[:-)))] asa ma consolez deh si eu!!deci sa va zic eu azi aventura culinara:-p...a aici in draci, o minunatieeeeeee de vreme...io cu fii mea dupa ce o culeg de la tanti, imbracata la costum, incep lipaiala prin oras-fii mea prin toate baltile, io zici ca sunt pe prozac(adica las copilul sa se balaceasca[:D]) ma gandeam la "una campanie media", si intru in magazin-acilea...domeniu SF...ma uit eu la toate formele vaselor, ca uitai sa va zic ca eu inafara de vase pentru fiert paste, ciorbe, orez si 5 tigai, 3 vase de jena folosite in alte scopuri[hot] gen:cartoafe..alte smecherii de vase n-am[bibe]-deci moama aici alta "enigma"...toate formele, dimensiunile, culorile, ce sa mai,ma simteam mica si pierduta...alice in wonderland-iau si io ca o fata cu mult bun-simtz si logica un vas asa ca o foaie de hartie pe care scrie ca e pentru microunde si zic gata asta e...purced la urmatoare etapa, restul ingredientelor-fii mea deja in supermarche e ca pestele in apa, imi indeasa toate alea, chit ca nu-mi trebuie in cos, plus atarnari de etichete, io...wonder-woman...cu o mana o parez pe fii mea la santinela, fotbal american scrie pe noi, ce ia ea, eu pun inapoi si tot asa...pana cand aud buuuuuuuuuf...si o minunatie de carton cu oua, se imprastie in deplinatatea coloristica si odorifica pe jos.-mey e dragutz ca aici nu trebuie sa platesti daca strici ceva prin magazin(ofcorz, nu era pt prima oara cand mi se intampla asa ceva[alcool]) si-ti mai si zambeste tanti ca ccc cica se mai intampla si daca vrei sa-ti mai aduca unul.-enfin, rupta de aceste aventuri ca-n epoca de piatra, am ajuns acasa, dar neuronul meu nu rezista la 2 incercari pe zi...deci maine urmarea!!Lena si t-rex Freya

#27
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 12:45

Buna dimineata...azi trag un chiul mic de shopping, ca la programul de-l am acum, in curind n-o sa mai pup io nici windowshopping din cauza intunericului [:D]

buli, io nu stiu ce sa-ti sugerez ca-s subiectiva rau :-)) Insa pot sa-ti spun ca lui Niels i-o placut la Iasi Palatul, Trei Ierarhi, Teatrul National, Primaria, Mitropolia si Casa Lavric [pofta](Pe asta din urma, io am gasit-o nitel mai altfel vara asta, drept pentru care am preferat Little Texas)...si toate au inceput cu peisaj de seara de-asupra Iasului de la Bucium ...banal, nu??. Iar Bolta Rece-locul unde se petrece, nu mai e cum a fost...heheeee si uoooof.



vik, danke schön, precum vezi ma mistuie talentul, asa ceva [alcool]...Cit despre haine vestea buna in ceea ce te priveste e ca, pe linga mantourile alea soldatestti in clini, de talie in gios, se poarta sezonul asta mantouri cu silueta in A (din alea in clos de pe linia bustului sau a umerilor....mie imi aminteste de moda de la inceputul anilor '90. Si spaghetili ies timid din trend, dar sigur, slava Domnului... magga, don't worry, ca si mie imi plac rochiile si tunicile peste pantaloni [ups]

lena, pai ce nu zici ca n-ai vase, ca-ti dadeam io din colectia de Danish Design a lui Niels [:D] Cit despre salata aia, m-am hotarit: o fac si io ... de Revelion!!! :-))

Va pupez si mai viu [bibe]



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#28
keep

keep
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 12:49

fa-o tu de revelion, si o fac si eu la pastele cailor

#29
keep

keep
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 12:51

cine ma modereaza in halul asta ? tu aia cu salata ?
si de ce oare ? numa ca sunt de la rusi ?

#30
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 13:29

quote:
Originally posted by keep
cine ma modereaza in halul asta ? tu aia cu salata ?si de ce oare ? numa ca sunt de la rusi ?
Duamna matrioska, nu va suparati, da' sinteti membru-ncepator......skål, aveti grija de dvs pe la rusii aia care e ca bulgarii [alcool]pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -