Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 16 voturi

Scandinavii stiu DC (122)


301 raspunsuri la acest subiect

#1
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 august 2006 - 20:07



ALBUMUL SCANDINAVJurnal de chef la scandinavi 2004Regatul danez; Regatul danez (2)Fetele din Suedia... noi nu birfim?; (2); (3); (4)Sus... in Scandinavia; (2); (3); (4); (5); (6); (7); (8); (9); (10); (11); (12); (13); (14); (15); (16); (17); (18); (19); (20); (21); (22); (23); (24); (25); (26); (27); (28); (29); (30); (31); (32); (33); (34); (35); (36); (37); (38); (39); (40); (41); (42); (43); (44); (45); (46); (47); (48); (49); (50); (51); (52); (53); (54); (55); (56); (57); (58); (59); (60); (61); (62); (63); (64); (65); (66); (67); (68); (69); (70); (71); (72); (73);Scandinavii stiu DC... ; (75); (76); (77); (78); (79); (80); (81); (82); (83); (84); (85); (86); (87); (88); (89); (90); (91); (92); (93); (94); (95); (96); (97); (98); (99); (100); (101); (102); (103); (104); (105); (106); (107); (108); (109); (110); (111); (112); (113); (114); (115); (116); (117); (118); (119); (120); (121);Imnul scandinavilor:A little bit of Mihaela in my lifeA little bit of Itsme by my sideA little bit of Rayu is all I needA little bit of Alba is what I seeA little bit of Mara in the sunA little bit of Doruletz all night longA little bit of Adeluci la la laA little bit of Lalandia here I amA little bit of you makes me your man
uitai s-o-ntreb pe pegasa daca ii Franta??? :-))pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#2
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 29 august 2006 - 20:20

lil' la francofonia asta se referea pegasis.



mara, [pup] noului gradinar. Tinem pumnii sa treaca repede zilele de inceput, ionu' sa aiba un job mai bun si pasarica sa zboare de pe colac, da? [pup]





Mihaela si fetele mele



#3
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 29 august 2006 - 21:59

Aci is, Lilu [:D]
Nu prea mai intru p-aci ca mi-am dat seama ca io n-am nika interesant de zis, se pare ca ma prostesc rapid shi iremediabil [:D] Deocamdata ma indop cu pastile de memorie, sa nu pierd shi bruma pe care-o mai am [hot] Da stau pe margine shi va citesc [:)]
p.s. la buna revenire domnishoarei portocala [pk]

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.


#4
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 29 august 2006 - 23:47

quote:
Originally posted by iren
Aci is, Lilu [:D]Nu prea mai intru p-aci ca mi-am dat seama ca io n-am nika interesant de zis, se pare ca ma prostesc rapid shi iremediabil [:D]
Ahhh....si io am aceeasi senzatie, dar nu stau departe nici moarta [:D] In plus, iau omega 3...asta pina oi afla ca le iau degeaba!!! [alcool] miha, saru'mina de lamuriri, ca nu stiu cum compliasem io informatiile pegasei, de-o vedeam deja la Paris, lucrind pentru Guvern la ziua francofoniei, si care ieri trebea sa se vada musai cu doruletz, da' n-o putut de oboseala [8D]mara, sa stii ca io citesc perlele Tudorelului!! E un dulce [pup], siiii..lena, ti-ai trimis vreo ruda la masterat??? [:D] Am doi colegi olandezi si unul din el, Van den Berg, mi-o trimis azi un email disperat ca ccc cum ajunge el mine' pina la univeristate!!! [:D]pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#5
lena

lena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 30 august 2006 - 00:19

[:-)))] wow...e comun mey lilutz numili meu acilea, dar daca ma iei pe mine, sunt mai mult decat incantata[^]...ca intelesei ca-i de design, da?? da de ce era disperat saracu...nu stia ruta, sa inteleg[alcool] sa-i dai o mapa asa de mila.

iren lasa mey ca io am ajuns la concluzia revelatoare ca asta eh, ne mai moare neuronii odata cu varsta, dar tu nu ai a te plange ca esti tinerica...sa ma vezi pe mine acu cum citesc din carti, zici ca am uitat sa mai invatz[alcool] dar daca zice lil ca omega ala e bun la creier, sa ma apuc sa iau si io vreo douj' de kile, ca e nevoie multa.

mey descoperi o reteta la bucatarie, scrisa de papa, si am luat hotararea ferma de a face for za farst taim in mai laif o prajitura...daca imi iese dau de baut acilea in poiana...oare pe unde umbla rayu...mi se facu brusc dor de ea[:D]!!

da sa aveti rabdare, ca ccc crez ca trebuie mai intai sa cer detalii despre in ce vas trebuie facuta...sunt [bibe] rau la d-astea...si trebe sa fac lista de-acasa pana la supermarche ca uit(cum spusei iren deh, batranetile[ilp])cu ingredientele...si sa mai intreb pe la bucatarie ce unelte imi trebuie[alcool]!!







Lena si t-rex Freya

#6
Irimell

Irimell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 30 august 2006 - 07:33

Iaca vin si eu din urma...un pic depresiva, asa ca am venit aici sa-mi ridic moralul.[alcool]



Sinzi, ce frumusei sint copilasii[il]...



Lena, Freya cu buline m-a dat gata. Pupici pe obrajori de ingeras![olala]



Lil, ce stupiditate de sistem...Eu as da cu banu', ca-mi plac amindoua.[:D] Dar judecind la rece, cred ca masterul te pune mai repede pe piata fortei de munca. Acum, poate mai vrei sa 'studentesti' putin si atunci alege moda...Grea decizie!!![fum]



Rayu, mumoase pozele...Bubu cu breton si bunica sint de top![flo] Nici nu zici ca are 95 de ani, zau...



Mihaela, bine ai revenit acasa.[pahar] Sa stii ca mie Madridul nu-mi prea place, insa iubesc Barcelona si sudul, adica Andalucia...Spaniolii mi se par mai veseli si ospitalieri decit francezii, mai putin galagiosi si agasanti decit italienii, mai binecrescuti decit romanii si la fel de petrecareti ca grecii...N-am fost in partea de nord, desi visez la Tara Bascilor de ani buni. Ma duc acum sa ma uit pe poze.



Fetele cu burtici ce mai fac?



Am mai vrut sa zic ceva, dar am uitat...Iren, arunca citeva flacoane din pastilele alea si la mine. E musai![^]



Aaaa, si o oranjada pentru doamna chip![berica]



Mai vin cind imi revin!



[flo2]flori cele "Nu stiu cu ce fel de arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre." Albert Einstein

#7
Pegasis

Pegasis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 540 mesaje

Postat 30 august 2006 - 13:17

lilu, scuze. Asa-i cum zice mara. As vrea io sa fiu la Paris...[alcool] Cu doru ma fugaresc pe ym, da' fara spor, cind e ea am io treaba si viceversa.

Io lucrez in fiecare seara si d-acas' asa ca nu prea intru pe ym si cind intru is meteorica (ce-am scos-o p'asta [:p]). Mi-am propus sa urc pe net si niste poze din vacanta, da' nu stiu cind s-o intimpla minunea asta... Of...

Azi am o zi proasta. Plec, sa n-o stric si la altii.


"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." (Enriyeu Castaldo)


#8
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 30 august 2006 - 13:37

Iremel ce-i cu tine, lasa melancolia, Irenu vesel si tu? Noooo, ne trebuie ceva un party pe aici sa imbatam fetele, sa dasnsam si sa ne veselim.
Pup special la vedetele Freya si Boubou[pup], frumoase foc domnisoarele, ete asa as vrea si eu un fetitz!
Mah eu nu-mi imaginam ca dresurile medicinale pt varici sunt asa sexoase:)) Mda de la prima sarcina la piciorul sting am 2 vene iesite in evidenta asa, si acum cu schimbarile astea odata cu sarcina ma dor. Am mers la dr si ala-mi zice ca se opereaza rapid, frumos si estetic da dupa nastere, acu cica ori ma dau cu creme care au niste chestii care intra in singe dar nu si in placenta, am dat pas la asta ori port dresuri medicinale de la farmacie[:D]. Am zis ca no way ca nu mi se potrivesc la sandalutze si cizmulitze, cum naiba sa port cine stie ce izmene:)). Si uite ca-mi veni acasa unul de la o firma pt dracii din astea, ma masura pe toate partile si ieri imi veni dresu' cu pricina, mah o dantela sus la picior de zici ca-s picata de pe cabaret:)).Daca toate doamnele cu varici sunt asa sexoase pe sub fuste nu e rau deloc:) Si normal ca mi-am luat si niste cizme super misto sa se potriveasca la dresu cu varici[:D]. Ne face industria asta a modei printese nu alta.
Chiar asa Lil' de ce nu se mai poarta poncho si se dadura taman acu pe puloverele tip bolero!! Am fost aici la un shop de fitze unde vazusem acu juma de an un poncho din cashmir super misto am zis ca acu dau oricit pe el si aia cica noooo nu mai avem si nici nu mai aducem ca bolero-ul e la moda. Si cica i se pare super cool un puloverash din ala cu marginile rotunjite in dreptul burtii, plus ca e scurt rau, pt o femeie insarcinata[bang]. mie nuuu! Si ma declar inamorata de gentile mari, am vreo 2 noi ca trebuia la cizme ofcourse, sunt tare practice, dar si pacatoase rau ca bag orice in ele, adica nah daca tot e loc! O sa ajung curind sa arat de parca trag sacul cu cartofi dupa mine, ca tot e toamna, o muratura acolo ceva:)
De spanioli sa zic si eu ceva ori nu, vuittonu' mamii lor[:D]. Chiar acum am doi din fameleon in vizita, Doamne cit ma pot vorbi[:D], deja am ajuns sa visez in spaniola:). Ea e o vara tinerica, are 22 de ani si e venita cu iubitu de 26 de ani, si cind a vazut ce apt le-am pregatit, cu pat dublu, flori si luminarele in dormitor, baia lor, ce mai totul privat si intim, si la fel micul dejun singurei, mi-a sarit in brate, m-a pupat si-mi zice "da sa nu stie mama ca ma omoara" lol catolici rau spaniolii astia, injura de dumnezei si de toate da absolut toate partile anatomice posibile si imposibile da fetele tre sa fie virgine mai rau ca la musulmani[:D]. Il intreb pe el daca ii plac nemtzoaicele, zice mda sunt si asa si asa dar totusi cam palide, si dupa ce cugeta el adinc zice ca dupa ce a vizitat el toata europa gaseste romancele cele mai frumoase[:D], hahaha spaniol si el nah. Spaniolii sunt destul de apropiati de romani asta gasesc si eu, totusi sunt mult mai galagiosi, la fel de birfitori, la fel mamele si soacerele sunt sefe de familioane, la fel sunt inebuniti sa arate firmele gucci, versace cit mai evident posibil, distractivi si lista poate continua. Anyway sunt tare pitoresti, la fel ca si pamintul lor. Mah eu i-as prefera asa cum sunt decit plictisitorii nemtzi. Dormi pe tine la petrcerile si nuntzile lor[:D]. Dar in fine totusi spaniloii ramin buni pt o vacanta ca tot aici acasa e mai bine. Si chiar si pt vacante cred ca as perefera mai mult italia, plajele mai curate, mai bine organizate, restaurnte mai stilate daca ai chef de fitze, dar chiar si alea traditionale sunt mai linistite decit in spania. Tre sa incerc Sardinia, am auzit numa lucruri bune si inca nu am ajuns acolo.
Merg la job, ca vad ca iar am scris un roman:)


Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)



#9
Rayuela

Rayuela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 30 august 2006 - 19:15

Am venit de la munca[xx(]
N-am nici un chef fratilor,bine a zis Tutea,ca munca e cel mai mare blestem pentru om![xx(]
Copii sint dragalasi,mai mititei decit cei cu care am lucrat pina acum,mi se pare mult mai usor de "dresat" nazdravanii mici,ca-s mai fricosi:),dar am o stare asa,de ...cum sa zic....lene mai!LENE!Vreau sa dorm,sa beau cafele,sa crosetez,sa fumez si sa citesc reviste cu birfe,adica o lincezeala d'aia totala a creierului,daca ma intelegeti:)Si sa-mi pun paru pe bigudiuri si sa invirtesc intr-o cratita...asa ceva...[alcool]
Vaz ca se discuta in poiana de Spania.Am fost si eu acu vreo 10 ani in Madrid,Aranjuez si Toledo.Am ramas cu niste amintiri extraordinare,mai ales de Toledo..aveam senzatia ca "sint" intr-o carte postala si ca apare de undeva Don Quijote.Da n-a aparut...fir-ar:)
Deci de la mamarayu,despre Spania,numa de bine.Mi-au placut oamenii,tinuta lor trufasha,femeile cu evantaie,barbatii drepti si cu nasul pe sus..au un framec indescriptibil,cre'ca de la singele maur li se trage.HiC![alcool]
lena[pup],ca uitai sa zic:gind la gind,si io astept cu infrigurare sa dispara nenorocirile alea de pantaloni spaghetii,ii urasc!Io numa in evazati ma simt bine si imi pare cei mai frumosi pantaloni din lume!
Lilu,mi-am luat vopseaua de nadragi,o sa incep sa te bat la cap cu intrebari,dar te iau pe ocolite,pe privat:)
Irimelule,Irenule,toata lumea in nevoi de Omega3...aruncati si acile citeva flacoane(a se citi mai sus de ce :)
vikule,misto mai cu ciorapi d'aia:pai daca tin si varicele,sint si secsoshi,inseamna ca sint ciorapii vietii mele:)
Aualeo si sa nu uit,daca apare prin poiana tatalutoma:Am vorbit cu maman,anunta-ma daca mai vrei sa fii infiat:)Acuma lasind gluma,cursuri de lb greaca se tin,daca vrei amanunte,iti dau linie directa cu maman,ca si-asa e innebunita dupa orice fan Grecia:)
Restul morometilor:multe kissuri apasate!
Mai viu(copirait doruletz)


#10
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 30 august 2006 - 20:47

Buna ziua mai spre seara!! [:D] Gata cu programu' lejer, ca aci la astia, la master, e studiu de la 9 la 4 seara. Prima zi o fost minunata.. printre colegi, dintre care cei mai multi sint olandezi si nemti. Un danez ii ratacit pe-acol' saracu' alaturi de noi astia cite unu' din Islanda, Romania si USA [bibe] Holandezii is din Eindhoven, pe-un program exchange si stau numai un an la studiu. Iar cum is ei de freo doo zile aci, nu-nteleg frate, cum danejii respecta toate regulile...mai ales alea de circulatie .. [:-)))] Peste doua saptamini avem in vizita si neste colegi suiedeji -omologi adica- de la Umeå si probabil ca anul viitor, tragem noi o fuga pin'acolo!! Si cu asta basta...ca de-abia o inceput anul!!

Pegasa, pai daca lucri si acasa, degeaba va da Guvernu' doua zile libere de ziua Francofoniei :-)) Si chiar si meteoric ([:p]), mai poti intra pe-aci!!!

Vik si mie imi place boleru' iegzact ca spghetilii...adica deloc. Moda pentru slabanoage [;)] Mama rayu nu stiu ce are impotriva!!!

Irimell, pai poate s-o gasi si o burtiera de-aia sexoasa ca dresurile varicoase ale vikai, nuuuu????

lena, dai de beut ori nu??? (papa

...atragi novici, bag sama!)

Va pup pe toti, grupati si adunati!!

Mai viu si io...[:)]



pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -