Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 16 voturi

Scandinavii stiu DC (122)


301 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 31 august 2006 - 00:48

'seara in poiana![alcool]



Azi am auzit la radio ca s-a decis lista primilor 10 romani si e surprinzator ca e o singura femeie printre ei, om fi un popor chiar atat de mmissogin? Topurile din alte tari spun ca nu, nemtii au avut tot o singura femeie, francezii 2, insa nu stiu americanii cate femei or fi votat in acest top.

Eh, dar e intereesanta si continuarea, mai ales cu marele "pierzator" care a "cazut" primul sub linie. [alcool]

Mie mi se pare foarte interesanta prezenta a 2 oameni in top 10: Antonescu si pastorul RICHARD WURMBRAND, despre acesta din urma recunosc ca nici nu auzisem. Aaaa si va rog sa vedeti surpriza de pe locul 59! [:D] E roman de-al nostru!

foarte interesant cum sut amestecati oameni mari ai istoriei romane, scriitori, fotbalisti, patroni, actori, cantareti, oameni politici.



Maine iar plec in Europa, nu departe, doar la fratii nostrii de-o granita, dar mai iau o gura de civilizatie.



Hai pupic la toata trupa! [pup]



Mihaela si fetele mele



#12
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 31 august 2006 - 01:19

am pus si eu ceva poze cu mandra in albion...

www.dropshots.com/witchie



Mi-e o sila si o scarba de nu pot spune. Azi am stat sa destelenesc tot scandalul cu restrictionarea accesului romanilor in UK. ce scrie pe forumurile lor de la ei de acasa e incredibil.

Prosti sunt oamenii de peste tot si multi rau. Dar cand ii vezi si fuduli, parca iti vine sa strigi Iren! ada lamaiile alea.



editez ca sa zic ca maine la 11 ambasada uk lanseaza cu surle si trambite sistemul de programare online la viza. Nu stiu ce s-or mai deranja pentru patru luni, asta daca nu cumva e semn ca vizele raman obligatorii... Va tiu la curent!

Dezolata,





Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Ca'caa'uu



#13
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 31 august 2006 - 01:58

Uici, vineee! [:D]

Deci tzara arde shi baba se piaptana, mai exact pofteshte la cizme de mushketar cum vazu la parada lu Gaultier- nu gasesc modelu, ca va aratam- in fine, shtitzi despre ce zic [:D] Shi faza e ca cizmele astea merg perfect la blugii spaghetti negri :P pe care i-am inshfacat ieri dintr-un magazin cu sale-uri [hot] Asha, ziceam de cizme, nu gasesc shi pace, decit pe siturile de profil [:D], ceva de genul asta, da nu cu tocurile alea, totushi [:D]

Shi ca sa revenim la kestii mai serioase, citeam azi in ziar ceva de genu ca dupa SUA, Elvetzia e a doua tzara in care se foloseshte o arma de foc pentru suicid, pai cred shi io, daca majoritatea blocurilor au maxim 3 etaje, e clar ca daca te arunci de pe bloc in mod sigur nu dai coltzu [alcool]



Io shi plozii turbulentzi





In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.



#14
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 31 august 2006 - 02:16

quote:
Originally posted by mihaela_s

Eh, dar e intereesanta si continuarea, mai ales cu marele "pierzator" care a "cazut" primul sub linie. [alcool]






Bine c-o cazut...si altii pe linga el!!! [alcool] Si spor la cumparaturi miine, ca si io am sesiune la nemti!!! :-))

Uci, buhuuu, da' ce batea vintul [:D] Mai ai degetul ala??? :-))

No...am o dedicatie pentru mara, ca tot imi deschise chefu' magga cu blogu ei de dizidenta [bibe]

Va pup, ma duc la nani!!

Edit: ireana, la ce-ti mai trebe' pantaloni la cizmele alea spaghettti, slabatura ce iejti!! [:p]





pozulici si calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

#15
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 31 august 2006 - 02:32

il mai am lilando ca a trecut manza la tras de par si ciupit de unde apuca:) da io va aratam pozele nu filmele !:p



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Ca'caa'uu



#16
magga

magga

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 31 august 2006 - 03:37

Tragind cu ochiul prin Scandinavia,



am murit (si reinviat) de ris cu povestea tineretului catolic spaniol si boleroul.



ba eu mai port cite o spagheta cu rochie pe deasupra [:D] (mai bine tac ca fac impresie proasta)



Lil, am uitat sa precizez ca eu microbul l-am luat de la vrajotoreasa Witchie.



Noapte buna

[jamaica]



digitale dissidenz

#17
buli

buli

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.547 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:54

hello, pipal

am o mare intrebare/rugaminte la voi: cu ce poate fi Iasul atractiv pentru turisti?
adica, vreau sa spun, cu adevarat atractiv, nu asa ... ce imi inchipui eu.
ma gindesc cel mai mult la cei straini, dar si la romanii care vin 2-3 zile sa-l vada.

incercam sa gasim solutii sa-l facem mai cunoscut si mai vizitat, dar pt. asta trebuie sa stim ce sa "scoatem in fata".
si ma tem ca vom fi subiectivi si vom prezenta ca interesante lucruri care pt. noi au valoare sentimentala etc, dar pt. un strain de Iasi nu au nici o relevanta.

deja va multumesc pt. ajutor si promit sa va arat ce iese.
[pup]

[hop]

#18
Witchie

Witchie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 779 mesaje

Postat 31 august 2006 - 15:23

Buli mie la Iasi mi-a placut Biserica Trei ierarhi, e impresionanta! si mi-a mai placut Palatul Culturii si Bojdeuca. In parcul cu Teiul n-am putut sa intru, nu stiu de ce, m-am oprit la poarta, pur si simplu. Eu am fost la Iasi de Sfanta Paraschieva cand parca inflorisera trotuarele, asa de pline erau de cosuri cu flori de gradina! Mi-a placut MULT!



Anda, mama Irinei

domnisoara Irina

Ca'caa'uu



#19
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 31 august 2006 - 16:56

mie la iasi mi-a placut unde ma duse ionu sa halesc si sa [alcool] 'BOLTA RECE':-)



__________________________



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

#20
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:01

apropo de haleu nu mai zise lena nika de unde deduc ca nu atrag novici, ci fac victime in randul populatiei nevinovate[:D]



si tot la capitolu' asta am o dedicatie pt voi:)



__________________________



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -