Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

PROBLEME PISICESTI


297 raspunsuri la acest subiect

#41
magda raluca

magda raluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 31 august 2006 - 17:20

Ma primiti si pe mine in clubul pisicitelor?
De doua zile ne-am "largit" familia cu doua pisicutze nesanatoase si frumoase. Au vreo trei luni, dupa aprecierile noastre (ca le-am luat de langa un garaj), fac la litiera, miauna frumos, sunt fetite, se joaca toata ziua si, mai ales, toata noaptea!!!!!!!!! Ieri le-am botezat: Yuki si Asti. Referitor la kg, sunt la categoria fulguletz, dar se fac ele mari!
Acestea fiind zise, strangeri de labutze!




#42
Vivi

Vivi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 31 august 2006 - 18:17

si eu si eu vreau in club. Am 2 pisicute nazdravane, care se caftesc mai mult noaptea, pt ca ziua au treaba, se odihnesc :-) Motanelul Blacky si pisicuta Kitty. Eu spun ca Blacky este al sotului ca este mai mare, mai gras si sforaie si e obraznicutz, iar kitisor este a mea ca e mica, slaba, sclifosita si nu prea ii place mancarea., asa ca mine :-) Kitty s-a tinut dupa sotul meu, miau miau, a intrat in casa si ne-a fost mila sa o mai dam afara, iar pe Blacky l-am luat noi de pe strada. Era noapte, ploua si el era cu blanita uda si mieuna. Am zis ca il tinem o zi si apoi il lasam pe afar ca n-are blocul nici o pisica, dar sa se incalzeasca si el si apoi afar ca deja o aveam pe Kitty. Ne-a fost mila si uite asa avem 2 nazdravane rasfatate care nu ma asculta deloc :-)
va pup, Vivi

#43
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 31 august 2006 - 18:33

Magda, felicitari pentru noile tovarase de viatza:))) Vor mai fi extrem de vioaie o perioada, apoi se mai potolesc( Slava Domnului[:D])Sa nu uitati sa le deparazitati( intern/extern)



Vivi, bine ai venit, si asteptam noutati.



V



PS poate ma invrednicesc si eu pana la urma sa postez niste poze...

Matzele mele



“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#44
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 01:27

Craciunitza acum incep si eu sa imi vad pisica minunata...ii creste blanita si la fiecare milimetru am impresia ca se schimba[alcool]. A devenit insa un rasfat general la mancere.



Ursoaica si eu am auzit tot felul de pareri asupra castrarii. Pana la urma am inteles ca nu este nimic rau doar faptul ca poate lua foarte mult in greutate. Exact cum cred ca s-a intamplat si cu Matrix. Mie chiar mi s-a spus ca cel mai bine este asa sa nu fuga dupa pisicutze cand ne mutam[:D]



Victoria ce mai fac matzele, tot agitate? Acum a inceput al meu. Face ture noaptea, sare peste tot si imi canta in ureche[bang].



Magda Raluca si Vivi, va trec pe listuta!!!!



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#45
Catalin

Catalin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 439 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 01:31

Fiat vox populi![^]Prin urmare, problemele pisicesti se regasesc in index-ul sectiunii "Casa noastra, dulce casa" iar topicul similar s-a impodobit cu lacatel!Am zis! Miau![pis]Catalin

Think pink!

#46
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 12:00

Catalin, pupici pisicesti pentru ingaduinta[:D]

matzele mele s-au mai potolit ca am trimis motanul la mama, sa avem si noi putina liniste...

aveti aici pozici: http://good-times.we...553667838YZshaI

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#47
magda raluca

magda raluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 13:49

of, abia v-am gasit!
nu stiu cum sa procedez, este prima data cand am doua pisicutze si m-au pus in incurcatura. Una este slabutza, longilina si mai sclifosita, cealalta e ca un tancutz si mananca mult. Nu stiu cum sa le pun de mancare, ca nu vreau ca Yuki sa devina obezica si nici sa o las pe cealalta nemancata. Le-am dat si in tavite separate, dar Yuki papa repede si apoi trage si la castronul lui Asti, care, fraiera, nu protesteaza. Sa le separ cand le dau de mancare? Una in bucatarie si una in camera? Nu prea am chef sa o las sa mance in camera ...




#48
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:35

Nu o sa tina faza cu separatul pt ca Yuki intotdeauna o sa manance tot iar Asti nu si atunci ea nemancand tot nu se satura si o sa mai vrea, fiind mancarea inchisa tu o sa trebuiasca mereu sa ii dai sa pape si sa o pazesti de cealalta.
Rezultat: stres pt tine, stres pt pisici, Yuki prinde pica si pe tine si pe Asti si uite asa o intreaga poveste.
Nu stiu daca ai inteles ceva, dar parerea mea este sa le dai putin si des la amandoua sau umple castronul pana nu mai poate Yuki si la un moment dat va intelege ca poate sa ma ilase in castron ca tot acolo o gaseste.
Eu asa am facut cu ale mele Matrix halea tot si Laika ramanea nemancata, si am umplut castronul pana cand Matrix a inteles ca ori de cate ori vrea sa manance are acolo castronul plin ... si nu mai mananca tot odata.

Succes!

#49
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 14:45

Craciunitza, ce face Otti?



Magda si Ursoaica nu pot de cat sa va invidiez...sincer. Moti al meu poate sa aiba castronul plin, cu aceleasi croncane si o saptamana...tot nu-l goleste. Are o tavita dubla in care ii pun 2 feluri. Am pus mancare luni si nici nu a golit jumatate[alcool]



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#50
magda raluca

magda raluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 15:25

Multumesc, Ursuoaica! Anca, ma uitam la pisu' tau si e un frumos! poate doar e mai ... cumpatat la mancare! [:D]Ca nu parea slabanog ...





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -