Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

PROBLEME PISICESTI


297 raspunsuri la acest subiect

#31
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 30 august 2006 - 18:04

Papadie ai o pisica ... superba si rara!

Se pare ca sunt singurica pe aici ... plec si revin mai tarziu.
[recevere]



[flo][flo]



#32
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 30 august 2006 - 19:21

Gata am revenit. Mai devreme am reusit doar sa modific listuta? Mai fetelor unde ati stat ascunse pana acum?



Craciunitza, ce fac pisele? O duci pe Vriginia in weekend? Cum a fost cu Otti la veterinar?



Papadie m-am indragostit de pisica! Este superba. Mai avem o pisicuta gri minunata, a Craciunitzei. Am innebunti vazand pisici gri...poate il vopsesc pe al meu[:D]



Pisoi3 super tare Yodi! Cand sunt mici sunt periculos de curiosi. Eu nu am avut probleme niciodata cu spalatul. Nu sta el cuminte dar nici nu ma zgarie. Prima data a incercat si s-a lasat. Si eu am auzit de povestea cu vitamina din blanita dar am inteles ca este periculos daca il speli mai des de 2-3 luni. Atunci nu mai are timp sa se formeze nu stiu ce pe pielea pisici. In rest poti sa il speli. Oricum stand in casa nu se murdaresc. Desi al meu baga capul peste tot!



Ursoaica, BINE AI VENIT in club! Voi trece si picutele tale pe lista!



@na, BINE AI VENIT! Am trecut pisele pe lista! Si al meu "Moti" estebotezat de copil "Ponti" asa ca raspunde saracul la ambele nume[:D]. KEITY este chiar foarte frumos!



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#33
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 30 august 2006 - 21:15

Anca eu ieri am descoperit subiectul dar am crezut ca scriu doar fetele care au probleme cu animalutele.
Si azi mi-a zis Pisoi de ca pot intra si eu in club si ... iata-ma!

[bis]Va multumesc pt primire![flo][flo][flo]



[flo][flo]



#34
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 31 august 2006 - 01:19

[:-)))] ai dreptate, asa era titlul. Am inceput cu un post in care povesteam ca am probleme cu motanul care isi face nevoile oriunde numai la litiera nu. Problema s-a rezolvat si am tot continuat sa vorbim si despre alte "probleme" ale pisicilor...si uite unde am ajuns[:D]! Daca intrai ai fi vazut ca numai de asta nu mai discutam[bis]. Acum nu am modificat radical titlul ca asa incepusem, doar ca problemele (cu baita, mancarea etc) acum nu mai sunt doar ale motanului meu[:D]



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#35
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 31 august 2006 - 13:03

Ursoaica, superba pozele cu matzele tale si copilul!!! Ma gandeam insa ca matzele mele au obiceiul sa stea pe noi, daca Matrix se suie pe bebe? Deocamdata diferenta de greutate intre ei e avantaj Matrix[:D]

Problema mea cu motanul meu e ca nu sta la spalat...spre deosebire de cele 2 maidaneze care parca sunt castori, numai in chiuveta ar sta, motanul maraie, scuipa si fuge.Tre sa-l spalam zilele astea si ne facem curaj, caci face f. urat la spalat, si ne-a zis vet. sa-l spalam, caci i s-a ingrasat parul de la baza ozii, si nu arata bine.Uf.

V

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#36
craciunitza

craciunitza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.347 mesaje

Postat 31 august 2006 - 13:13

Aii, ce de mite! [il] Era sa intarzii uitandu-ma la poze.

Pisoi, am povestit si copiilor mei faza cu Yodi, foarte tare [:-)))]

Noi suntem la faza de lupte, il bate Oti pe Felix, saracul motan, se refugiaza in baie si canta tremurat toata noaptea.

Anca, maine scoatem firele lui Oti care s-a facut si mai frumoasa, am impresia ca i-a facut Raluca operatie estetica, s-a transformat mult intr-o saptamana, nu ma asteptam. Si pe Virginia o ducem saptamana viitoare, poate pana atunci revine si boticelina. Dupa aia ma lasi pe listuta numai cu doua mite [^]



Nu certati copiii cand viseaza!



Poze





#37
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:18

quote:
Originally posted by craciunitza
Noi suntem la faza de lupte, il bate Oti pe Felix, saracul motan, se refugiaza in baie si canta tremurat toata noaptea.Poze
Pai ...cam asa o sa fie de acum incolo...asa se intampla si la noi, si, cum consiliul de familie a decis sa nu castreze si motanul, ia bataie saracul cat incape, sau sta la mama mea...si tot asa...“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#38
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:30

quote:
Originally posted by Victoria

Ursoaica, superba pozele cu matzele tale si copilul!!! Ma gandeam insa ca matzele mele au obiceiul sa stea pe noi, daca Matrix se suie pe bebe? Deocamdata diferenta de greutate intre ei e avantaj Matrix[:D]



Multumesc de aprecieri.
Pai uite la noi cum este "problema": Matrix doarme la capul nostru intre perne ... deci nu se suie pe noi ... iar Laika doarme sub patura/plapuma noastra.
De copil nu se apropie nici unul, pastraza distanta ... dar iarna i-am prins dormind la picioarele lui Raisa ... pt a o incalzi, ii era copilului frig. Erau unul de o parte si celalat de cealalta parte. Sunt super incantata de ei.
Iar cat despre greutatatea lui Matrix a ramas un pic in urma[:D] Trebuie sa reactualizez poza ... [:D]

#39
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:40

Si noi cu baitele avem probleme dar pt ca ale mele nu ies niciodata din casa le spalam doar 1/an.
Cu mancarea ...hm...am descoperit ca este mult mai sanatoasa cea cu pH control...mai ales pt pisicile castrate.

Probleme... de curand am avut probleme mari cu Matrix ... din cauza caldurii, castrarii si a stresului cauzat de baie a facut o micoza fffff urata si de la un punct se tot intindea, pana a ajuns la o raza de 10cm. Am reusit sa il vindecam, dar acum are probleme cu rinichii din cauza castrarii.

Am vazut ca voi, majoritatea aveti matele castrate si nu motanii. Eu am castrat intai motanul deoarece Laika era cu pui. Si am vrut sa o castram si pe ea ... dar acum avem o mare dilema = daca sa o castram sau nu, pt ca am auzit tot felul de variante de la dr veterinari incat ne-a cam pierit cheful sa o mai castram.
Pe voi cat va costa castrarea la pisica?

A si inca o intrebare: pisicile voastre cand sunt in calduri urla rau? a mea doar cand o strigi face br, br ... in rest muta.

#40
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 31 august 2006 - 14:48

Eu pe una am castrat-o la Facultatea de med. veterinara la dr. Horia Elefterescu( f. bun chirurg) pentru ca, saracuta, facuse piometru de la pastilele pe care i le-am dat impotriva caldurilor[bang], iar pe cealalta, sanatoasa fiind, mi-a castrat-o acasa doctorita vet.Nu mai tin minte cat a costat, cateva sute de mii, pana intr-un milion.Le-am castrat pentru ca erau in calduri mai tot timpul , mieunau tare si slabisera foarte mult.Acum sunt dolofane(vreo 5-6 kg), insa dr. mi-a zis ca nu e bine,ca le afecteaza sanatatea, si sa le mai reduc din mancare....(ele aveau mancare la dispozitie non-stop)

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -