Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

PROBLEME PISICESTI


297 raspunsuri la acest subiect

#51
danielutzu

danielutzu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 19:04

Buna la toata lumea!
Ma primiti si pe mine? Eu am (adica ea ma are) o pisicutza tare scumpica si dragastoasa, cum rar gasesti pisicutza! Toate pisicile, in general, incearca sa stea cat mai departe de oameni, dar Coditza nu ar sta decat la noi in bratze. O cheama Coditza (Codicutza, Ditzuca, etc etc)pentru ca atunci cand a fost mica (inainte sa o luam noi) a avut un accident (cred ca a batut-o cineva sau chiar a calcat-o, ca se vedea si cum se comporta la inceput: cu frica, teama si precautie fata de noi, da' i-a trecut in cateva zile se instalase [:D]). Ea e birmaneza (cred) si are o fatzuca mai neagra ca restul corpului (e asa griutza) si cand nu-i convine ceva sau se supara pe noi, se incrunta toata fatzuca aia! Am avut si catzel (dar a murit saracutzul de batrinetze) si se intelegeau ca nepotul cu bunicul ea se catara pe el, il musca, il sacaia si el saracu o accepta cu o resemnare batraneasca!
[flo]
[pis]


rasfatzata de Bucuresti

#52
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 01 septembrie 2006 - 19:49

Danielutzu, bine ai venit! Te trec pe listuta! Sa imi spui cat are ca sa trec mai multe.



Magda, alea sunt poze cu par. Stai sa le pun pe cele fara sa vezi sobolan[:D]



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#53
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 02 septembrie 2006 - 22:14

Hai pune poze!



[flo][flo]



#54
Ursoaica

Ursoaica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 537 mesaje

Postat 02 septembrie 2006 - 22:17

quote:
Originally posted by ancamironiuc
Magda si Ursoaica nu pot de cat sa va invidiez...sincer. Moti al meu poate sa aiba castronul plin, cu aceleasi croncane si o saptamana...tot nu-l goleste. Are o tavita dubla in care ii pun 2 feluri. Am pus mancare luni si nici nu a golit jumatate[alcool]



Dar ce mancare ii dai? Poate nu ii place! Si cand era doar Laika, tot se termina castronelul pe fiecare zi. Acum depinde si cat de mare este castronelul ... ai mei au castronele de intra 200ml de apa pe care il umplu cu varf cu clantanei. Mancau 2,5 kg/luna ... acum am cumparat un sac de 15kg si nu mai stiu cat mananca.



[flo][flo]



#55
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 03 septembrie 2006 - 01:05

quote:
Originally posted by Ursoaica
quote:
Originally posted by ancamironiucMagda si Ursoaica nu pot de cat sa va invidiez...sincer. Moti al meu poate sa aiba castronul plin, cu aceleasi croncane si o saptamana...tot nu-l goleste. Are o tavita dubla in care ii pun 2 feluri. Am pus mancare luni si nici nu a golit jumatate[alcool]
Dar ce mancare ii dai? Poate nu ii place! Si cand era doar Laika, tot se termina castronelul pe fiecare zi. Acum depinde si cat de mare este castronelul ... ai mei au castronele de intra 200ml de apa pe care il umplu cu varf cu clantanei. Mancau 2,5 kg/luna ... acum am cumparat un sac de 15kg si nu mai stiu cat mananca.
[flo][flo]
[wow] ! Al meu mananca 15kg pe an! Ii cumpar papa uscata Royal Canin, Iams si Hills (astea ii plac mai mult) cate 300g d 3 feluri, adica aproape 1kg pe luna. Si ma tin o luna, mai duc si la caini resturi care zac in castronel.. POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#56
magda raluca

magda raluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 16:03

Buna, fetelor!
Chiar am probleme pisicesti. Una dintre ele, Asti, a inceput sa faca diaree, apoi a facut si cu sange. Asta, bineinteles, sambata seara cand sunt cabinetele veterinare inchise. Nu apucasem inca sa-i dau bulina de deparazitare si, cand am vazut-o asa, am zis ca nu o mai omor si cu aia. Ne-am dus la doctor cu ea, l-am gasit cu chiu cu vai si ne-a spus ca, atata timp cat manaca si se joaca, poate fi de la paraziti si sa-i dam bulina apoi, daca nu-i trece in doua zile, sa ne ducem iar. Pai, ea zburda ca nebuna si a inceput si sa manace ca disperata, bea si apa, dar eu tot ingrijorata sunt: pot parazitii sa provoace asa ceva? I-am dat si bulina, azi cand venim de la serviciu sa vedem ce face si daca-i tot asa, ma duc la alt doctor!
Voi stiti cabinete medicale veterinare non-stop, in Bucuresti, si ca sa fiu si obraznica, pe langa zona Brancoveanu - Berceni? Si ati avut astfel de probleme cu pisicile voastre?
Ca eu am mai avut o pisica, Suzuky, care nu a fost bolnava de loc si traieste bine sanatoasa la parinti, ca nu m-a lasat sufletul sa o iau, cand m-am mutat de la ai mei, ca acolo o alinta toata lumea si la mine ar sta tot timpul singura. Asa ca nu m-am plimbat cu "copilul" pe la doctor pana acum ...




#57
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 04 septembrie 2006 - 17:22

Magda, si Moti a facut cu sange mei demult. Explicatia:

- ori are toxoplasmoza (poti afla numai ducand probe de kk la Facultatea de Medicina Veterinara) si ii trebuie antibiotic

- ori a avut un scaun mai tare si s-a spart un mic vas de sange.



Noi am fost la veterinar, i-a facut imdiat antibiotic si mi-a zis ca daca mai face sa duc proba la facultate. Daca nu mai face inseamna ca nu este neaparat toxoplasma. Ca sa iti dai seaman daca este toxoplasmoza observa scunele. Daca sunt foarte des moi, sau sechimba des este un indiciu in plus. Moti nu a mai facut asa ca i-am facut a 2-a doza de antibiotic si gata.







POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]

#58
magda raluca

magda raluca

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 05 septembrie 2006 - 12:23

Multam de informatii, Anca. Nu mai a facut cu sange, dar tot cu tendinte de diaree.
dar e cam liniste pe aici... unde au disparut fetele cu pisicutze?[biz]




#59
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 05 septembrie 2006 - 14:48

Dragelor, am fost la o editura sa iau niste carti si acolo am vazut o pisicutza birmaneza, cam de 1 an, superba...Cei de acolo ziceau ca au grija de ea, dar i-ar trebi un stapan.Seamana perfect cu motanul meu birmanez( pun link cu poze mai jos)

Daca stiti/auziti de cineva care vrea o pisicutza birmaneza, dati-mi de stire.Saraca, merita un camin si un stapan, acolo traieste pe sub birouri si are un scaun pe care doarme( cand e liber...)Am luat-o in brate, e superba, are parul lung si matasos, pare bine hranita, are zgarda...e minunata...eu am 3 deja, ca o luam pe loc...

Cautati, va rog, si pentru ea un camin...

V


http://pets.webshots...553673769FrofqE

“In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu

#60
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 02:01

Victoria as pune un anunt pe postul de inceput pentru pisicuta. Iti dai seama ca tare as vrea sa o iau dar cred ca ajungem in strada si eu si matzele[:D]



Magda, cum se simte Asti?



Craciunitza, ce mai fac frumoasele? Ai dus matza fitzoasa?



Al meu motan m-a capiat zilele astea. Iar a inceput sa faca si sterg de zor si pe ascuns, noaptea mai ales, sa nu-l prinda sotul. Inca sper ca il voi tine in casa cand ne mutam.



Azi dimineata a facut in baie in tavita de la matura electrica (o detesta). Ma uitam peste tot sa gasesc locul ca mirosul il simteam...nimic. Am cercetat tot...degeaba. Cand ma uit facuse fix in tavita, mica de altfel...nu daduse pe langa nici macar o picatura[:D].



Acum ma miauna de zor langa locul unde mananca desi i-am pus mancare acum 5 minute. De ce? Trebuie sa stau langa el sa-l asist[bang]



POZE: EMANUEL[testoasa], LA MARE[beach],MAMININA[8**],MOTI[pis], CASUTA[pegeam],FLORI[bis]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -