Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

PROBLEME PISICESTI


297 raspunsuri la acest subiect

#261
eloise

eloise

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 366 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 12:17

Salutare pisici si stapane de pisici(in ordinea importantei desigur [:D])!



Eu am nascut pe 14 oct la ora 2:20 noaptea. Vladutz a avut la nastere 3900gr si 52cm. am stat 8 zile in spital, au fost mici probleme la amandoi, experienta spitaluilui a fost oribila dar acum suntem acasa si e minunat!

Daca doriti sa-mi vedeti puiul avem link la semnatura!



Rufus deocamdata se comporta minunat. E rezervat, cuminte, nu se apropie de copil, l-a mirosit un pic, sta si-l contempla de la distanta, se uita mirat cand plange... Sper sa ramana asa...E un pic dificil cu parul, oricat incerc sa pastrez igiena absoluta si sa ma curat de par... ieri am observat un fir pe tetina, in timp ce papa copilul... ma rog, cred ca nu e o tragedie, dar era foc daca vedea taica-su!

De aceea incerc sa il tin pe Rufi la distanta cat posibil.

Va pup si mai revin cu vesti!




[mamica]Andra si [copil]Vladutz (14.10.2006)

Poze cu Vladutz

Varsta lui Vladutz


EU



#262
saddie

saddie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 638 mesaje

Postat 26 octombrie 2006 - 12:48

Eloise sa-ti traiasca puishorul si sa se faca mare si voinic![bis][bis][bis] Ce pletutze areee... e dulce foc!

Bine ca sunteti ok amandoi si in sfarsit acasa! Ma bucur ca deocamdata nu sunt probleme cu Rufus.

Cat despre problema parului, poate ar fi bine ca prin casa sa porti un halatel ceva, pe care sa-l dai jos inainte sa te duci la bebe, macar asa mai reduci riscul sa se ia fire de par de pe haine pe lucrurile lui Vladutz.



Inca o data [pup] si sa fiti fericiti sa va bucurati de comoara!



Slabesc,slabesc...



#263
dana_e

dana_e

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 12:12

Anyella, tin pumnii sa iasa bine intrunirea. Intr-adevar, decit pe drumuri.......

La mine in primavara a fost adusa o pisicuta de 10 ani, care cind a venit a stat 3 zile dupa masina de spalat. Era terorizata - nu de noi oamenii, ci de felinii mei care se tot zbirleau si de spatiul necunoscut. Incet-incet insa, a inceput sa fie ok. Acum ne cere sa ii deschidem dulapurile, se joaca pe gresie cu jucarii (si derapeaza de zor, LOL). Nu e chiar asa adaptata ca restul, dar oricum e mult mai bine decit la inceput. Si ai mei rezidenti, desi se mai zburlesc si acum, se comporta mult mai bine decit in primele zile.

Eu zic ca timpul si atentia acordata ambilor or sa imbunatateasca mult lucrurile. Chiar daca inceputul nu va fi asa promitator...

[pup]

#264
anyella

anyella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 556 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 20:06

intre timp s-a rezolvat problema(am stres msg)...au exagerat amindoua:mama "nebuna" decit a amenintat ca il arunca de la etaj iar prietena mea in crize m-a sunat pe mine fara sa stie ca nu l-a aruncat [:D],am fost ieri sa imi i-au motanul si era tot o liniste si un calm,de parca nimic nu s-ar fi intimplat,iar lubi(frumusetea de motan) rontaia linistit la o maslinuta [:-)))],eu chiar ma vazusem cu tovarasul de joaca al motanului meu,chiar vorbisem cu al meu barbat si isi daduse acceptul,ca deh...cum sa il lasam pe lubi pe drumuri!

pupici pisicute si stapine!

aniela

#265
dana_e

dana_e

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 30 octombrie 2006 - 20:58

[il][bis][alcool] lasa, mai bine asa decit invers, faptele mai grave decit vorbele...

eu azi aduc onor pisic alb acasa, ca e plin de purici si tremura de frig. asa ca i se va aplica un stronghold si va sta la noi la caldurica pina ii gasesc stapin... ufffffff, tre sa reinnoiesc anunturile pe net...

acum imi doarme in brate la birou, pisikosul. si toarce de zor [il]

#266
dana_e

dana_e

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 31 octombrie 2006 - 23:07

tot eu, ca sa intretin subiectul [:D]

pisicuta alba => stapin al casei. s-a jucat cu tot ce a apucat pe jos, inca de aseara, apoi a adormit satisfacuta in cosuletul de sub calorifer. sper sa mai treaca 2-3 zile pina se prinde ca locul unei feline oborabile e IN PAT noaptea...

cei mari o mai sisiie, insa in general o urmaresc cu fascinatie. din experienta, le mai dau 2-3 zile pina ajung prieteni la catarama cu instincte paterne/materne (facut toaleta don'shoarei).

singurul nume la care a reactionat cu un miau anemic este SPANAC. acu' ma gindesc la o ortografie mai elevata... SPANAQUE ?? [bis]

fetelor, ati incercat careva cu pastilute de oprit/prevenit caldurile la pisici femele? intreb ca pe la primavara ma va interesa problema cu sor'sa mai mare...

#267
claudia_ash

claudia_ash
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 01:24

Ramonika un motan castrat este mult mai comod in casa, cat si afara. in casa nu o sa spriteze peste tot(crede-ma ca este un chin, urina are un miros intepator, eu aveam senzatia ca ma arde pe gat, si nu numai atat, dar daa iti prinde vreun articol din piele- cizme, geanta haina, poti sa le arunci linistita in special pantofii ca nu mai iese mirosul din ele) este mai putin agresiv, mult mai iubaret. iar cu iesitul afara castratul este si aici un mare + pt ca motanul castrat nu reprezinta o amenintare pt ceilalti motani si deci nu o sa se mai incaiere, nu o sa mai colinde dupa mate in calduri, o sa-si restranga zona de colindat. in afara de asta batatile dintre cotoi sunt adesea foarte violente si cu urmari serioase.



pentru cei/cele care vor sa vada ceva bebei si pisoace impreuna si mamici care vorbesc depre puii lor, va dau link-ul urmator http://www.animale.r...=2249&start=945

#268
GabyHila

GabyHila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 985 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 17:19

hey:)

va rog va rog sa ma primiti si pe mine aici.[il]
posesoare de doua pisici: schanppi si mau mau:)

se intampla ceva cu yahoo photos dar promit sa revin cu poze.
Mau mau e rezultatul unei birmaneze incurcate cu ceva tatic tomberonier si schnappi este mama.

[dual]

Do not go to bed mad! Stay up and fight!!

http://pg.photos.yah...album?.dir=3060

#269
dana_e

dana_e

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 01 noiembrie 2006 - 17:42

bun venit lui mau-mau si lui schnappi si mamicii lor [flo]

#270
GabyHila

GabyHila

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 985 mesaje

Postat 02 noiembrie 2006 - 12:46

Gata ma pot lauda si cu poze. in semnatura sunt cele doua feline ale casei. o sa vedeti in una din imagini un cos de ous cu 7 pui inghesuiti dormind. nu eu i-am pus acolo. s-au pus singuri si ne-am hlizit tare cand i-am vazut.[il]



Adorabile[il] ati avut careva probleme cu pisicile dupa ce ati dat puii? schnappi nu mai are pui deloc si are niste titi mari si pline de lapte.. mi-e frica sa nu faca ceva infectii. vet a zis ca se vor trage. am noroc ca le mai detensioneaza unul din puii celeilalte dar tot are pt o turma intreaga.



va pup si sa aveti o zi super[bonjovi]



Gaby



Nu te duce la somn nervoasa! Stai treaza si cearta-te!



Zusammen mit Bogy , Mau-Mau,Schnappi unds kids


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -