Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Madonna si fiul ei

parenting madonna adolescenti

49 raspunsuri la acest subiect

#21
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 07 aprilie 2016 - 15:57

Eu am citit ca Madona obisnuia sa-si puna fiul in situatii umilitoare. Probabil ca el are spiritul de fronda mai dezvoltat si, de aici, conflictul dintre ei doi.

Reactia sa de a-l forta cu ajutorul avocatilor sa se intoarca la ea dovedeste ca nu s-a maturizat inca sau ca traieste in globul ei fermecat unde dorintele-i sunt indeplinite fara cracnire. 



#22
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 07 aprilie 2016 - 16:47

Norocul ei ca a prins vremuri cand in media calitatea era la loc de cinste, pitzipoancele cu pretentii artistice erau pasari rare, deci socau tentant financiar. Azi nici bau- bau nu ar mai  asculta- o, daca ar trebui sa isi faca debutul acum, nici pe gratis, la ce omor e la vip- uiala in randul pitzipoancelor.

 

Tu chiar crezi ca o persoana sta in top 1-2-3 mondial timp de cateva decenii pentru ca e pitzi?

 

Nu sunt o fana absolut deloc, dar ca sa ajungi la nivelul ala si sa te mentii acolo e nevoie, pe langa un talent absolut iesit din comun si de enorm de multa munca, perseverenta, ambitie etc.

 

Nu exista sa ajungi atat de sus pe baza de noroc sau ca ti-ai aratat sanii la TV.

Iar faptul ca la 50+ de ani danseaza cu orele in chiloti ori cu decolteuri adanci nu ma face decat fericita. Sunt sigura ca asta va da libertatea si altor femei de a purta ce doresc, indiferent de varsta. Nu vad nimic rau in asta.



#23
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 07 aprilie 2016 - 19:34

Ce poti astepta de la una bucata pitzi, imbatranita e drept, dar se vede ca varsta nu garanteaza intelepciunea si, in cazul ei, nici maternitatea nu a facut mari schimbari, vizibile, mistocareala a ramas neschimbata si o aplica si propriei odrasle. :(

Norocul ei ca a prins vremuri cand in media calitatea era la loc de cinste, pitzipoancele cu pretentii artistice erau pasari rare, deci socau tentant financiar. Azi nici bau- bau nu ar mai  asculta- o, daca ar trebui sa isi faca debutul acum, nici pe gratis, la ce omor e la vip- uiala in randul pitzipoancelor. 

 

Sorry for the boy! Adolescentul nu are nicio vina, cred ca nu are loc de mama- sa la adolescentza [clo]

Edit: pe mine nu ma mira felul ei de a lua atitudine. E Madonna, ce pălărie!   [vampa]

Ma mir ca mai are loc de ea însăși si de aerele ei de diva. 

si pe mine m-a zgaraiat pe retina ce ai scris.

Hello, Madonna nu este o pitzi si le faci o mare onoare pitzipoancelor punand-o pe Madonna in aceasta categorie.

Poate nu stii insa Madonna are inca extrem de multi fani, umple stadioane  si a reusit mereu sa se re-inventeze. Eu o admir si am admirat-o mereu.

Faptul ca are acum niste probleme cu fiul ei adolescent - nu o face o artista mai mica si nici o mama criticabila ..Asta se poate intampla oricarei mame anonime.



#24
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 07 aprilie 2016 - 20:27

Lucialu, de aia e asa variat show bizzul, ca avem gusturi diferite. Inteleg ca nu iti place Madonna, dizgratioasa mi se pare putin cam mult :)

 

In ritmul asta urmeaza sa umblam toti in saci si cu gluga, ca nu cumva sa lezam cu dizgratiozitatea noastra oamenii din jur :)))))

 

dupa cum spune si Rall, e cam greu sa ramai de la 20 la 60 de ani in top doar aratandu/ti sanii sau umbland in chiloti, ca asta fac multe.

UIte de exemplu mie imi place vocea lui Miley Cyrus foarte mult, dar nu inteleg de ce a insistat sa se dea atata peste cap ca sa ajunga pe primaa pagina.



#25
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 07 aprilie 2016 - 21:52

Ba pt mine, fix asta e. Sa avem pardon, scandalurile cu divesii ei parteneri au mers de mana cu cariera ei, important era sa se scrie, sa apara, si cum altfel dc nu incerca mereu sa socheze? 

 

Talent Absolut iesit din comun? Haida de! MJ, si pot sa spun ca nu am fost deloc fan, dpmeu dv a fost un artist absolut, cu un talent  iesit din comun: compozitie, interpretate, dans.

Cum sa nu fie criticabila? Dar ce e icoana? Cand o vad cu picioretele de oaca la interval, dupa ce ca are o varsta... [alcool]

Mi- e acru de cate ori am auzit de " inventivitatea si reinventivitatea Madonnei".  Originalul e dus demult, MM. Si pt mine Madonna nu va fi niciodata MM. 

Comparati si voi topurile, de- a lungul carierei, sa vedeti cine a mai fost prin ele. Un sg album am avut in viata mea al M, maxim mi- au mai placut un cantec- doua, dar nu sa ma faca sa il mai reascult in prezent. 

Ati vazut filmul cu si despre ea? Cate aere pe capul ei si ce aiureli de discutii duce. [alcool]


Editat de lucialu, 07 aprilie 2016 - 21:56 .


#26
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 06:28

Ba pt mine, fix asta e. Sa avem pardon, scandalurile cu divesii ei parteneri au mers de mana cu cariera ei, important era sa se scrie, sa apara, si cum altfel dc nu incerca mereu sa socheze? 

 

Talent Absolut iesit din comun? Haida de! MJ, si pot sa spun ca nu am fost deloc fan, dpmeu dv a fost un artist absolut, cu un talent  iesit din comun: compozitie, interpretate, dans.

Cum sa nu fie criticabila? Dar ce e icoana? Cand o vad cu picioretele de oaca la interval, dupa ce ca are o varsta... [alcool]

Mi- e acru de cate ori am auzit de " inventivitatea si reinventivitatea Madonnei".  Originalul e dus demult, MM. Si pt mine Madonna nu va fi niciodata MM. 

Comparati si voi topurile, de- a lungul carierei, sa vedeti cine a mai fost prin ele. Un sg album am avut in viata mea al M, maxim mi- au mai placut un cantec- doua, dar nu sa ma faca sa il mai reascult in prezent. 

Ati vazut filmul cu si despre ea? Cate aere pe capul ei si ce aiureli de discutii duce. [alcool]

 

 

Dintre toate scanndalurile ei care au tinut/o in viata in lumea show bizzului eu nu stiu nici unul. Am auzit recent de relatia dintre ea si Jessus sau Jesus, ca nu stiu cum se scrie. Si staim ca a divortat de Ritchie. Atat. Teoria ta pica, a ramas de atunci pana acum in lumina reflectoarelor pt ca e buna, a scos albume, nu a fost doar pe prima pagina pt ca face sex cu cineva. Si la numele ei, cineva/ul ajunge pe prima pagina ca e cu ea, nu invers. :)

 

 

Un om care a debutat la 20 de ani si care la 60 inca umple stadioane, care e cunoscut in toata lumea si care se poate reinventa e un talent.

 

Ce inseamna 'picioare de oaca'?

La Tina Turner te deranjeaza chestia asta? Ar trebui s aumble in pantaloni cumparati din bazar sau in fusta lunga pt ca are 60 de ani?

 

Dar nici nu trebuie sa fie :) nu a cerut si nu ti/a impus nimeni chestia asta.

Desi e dreptul tau sa spui absolut orice, daca tot suntem la un subiect de barfa unde fiecare isi spune parerea, continuam discutia asta pt ca parerea ta este jignitoare si deranjanta pt femeile de o anumita varsta.

 

ca Madonna e talentata si buna am stabilit deja, de aia e unde e si e cine e. :) ca tie nu iti place si spui ca nu stie sa cante e ok, sunt oameni care spun ca CEline Dion nu e buna. :))) sau ca MIchael Jackson nu e.

Ca spui ca ar trebui sa se acopere la varsta ei cand femeia are un corp de sportiv pe care si daca nu l/ar avea nu vad de ce ar trebui sa decreteze  X si Z ca cineva ar trebui sa stea acoperit, ca uite cum arata.

 

Btw, de Lourdes nu zice nimeni nimic?



#27
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 08:11

LOL, Xio. Te scuz pe motive de varsta. Iar stilul de a plasmui povesti cu pretentii ca au si niscai intrigi...nah, pt un forum, merge :D Eu zic ca la cate stii tu, M poate fi sanctificata :)))

 

Tu o compari pe TT cu Madoina? Nici macar dupa picioare n- as putea :)))) Te scuz din nou, ca e clar ca esti pe din afara sobectului.

 

De- a lungul a doua generatii, adicatelea nici cand a debutat si nici cand a rupt :D topurile cu Vogue, in afara de je, nu cunosc pe nimeni care sa fi avut un album al divei :))) Imi aduc perfect aminte ce se asculta pe la chefurile " celor mari" sau pe la chefurile traite de mine.

Si erau vremuri cand nu se prea pupa pe aici nici tone de posturi radio dedicate muzicii si nici MTv- uri. Noroc cu sarbii, da' nici astia nu ne puneau M din sculare in culcare, aparea si ea pe acolo pe la hitul lunii, un top. :))



#28
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 08:51

LOL, Xio. Te scuz pe motive de varsta. Iar stilul de a plasmui povesti cu pretentii ca au si niscai intrigi...nah, pt un forum, merge :D Eu zic ca la cate stii tu, M poate fi sanctificata :)))

 

Tu o compari pe TT cu Madoina? Nici macar dupa picioare n- as putea :)))) Te scuz din nou, ca e clar ca esti pe din afara sobectului.

 

De- a lungul a doua generatii, adicatelea nici cand a debutat si nici cand a rupt :D topurile cu Vogue, in afara de je, nu cunosc pe nimeni care sa fi avut un album al divei :))) Imi aduc perfect aminte ce se asculta pe la chefurile " celor mari" sau pe la chefurile traite de mine.

Si erau vremuri cand nu se prea pupa pe aici nici tone de posturi radio dedicate muzicii si nici MTv- uri. Noroc cu sarbii, da' nici astia nu ne puneau M din sculare in culcare, aparea si ea pe acolo pe la hitul lunii, un top. :))

Esti extrem de rautacioasa si nedreapata!

 

Toata adolescenta/tineretea mea-si va rog sa ma credeti ca nu am fost niciodata o ahtiata dupa muzica ,am trait-o cu Madonna :Like a virgin,Material Girl,Papa don't preach,Like a prier,Vogue si multe ,multe altele .

 

Mesajele tale par din categoria vulpii ce nu a atins strigurii.

 

Da,se mentine de atitia ani in domeniu pentru ca e buna,stie s afaca show,inca aduna stadioane si sali de spectacole pline ,pina la refuz.

 

Despre cum arata...nu mai spun!!!Ce n-as da sa arat si eu asa...

 

Aia cu chilotii pe scena e un liet motiv al zileleor noastre.Toate parta chiloti de astia d edans si Beyonce si Britney si Miley...nu ca as fi eu o mare fana a danstului in chiloti,ins ala showl care il fac greu ar rezista o alta costumatie pe ele.


Editat de andacos, 08 aprilie 2016 - 09:28 .


#29
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 09:15

LOL, Xio. Te scuz pe motive de varsta.

 

[:-)))]

Deci Xio n-a putut discuta pe forumul asta, pe rand, despre copii, casnicie, cum e viata dupa facultate / in strainatate / in alte spitale decat spitalul Y,  etc etc dar sa spui ca nu poate discuta despre Madonna pe criterii de varsta (si e nascuta in 80+, nu e ca si acum ar avea 5 ani)  e deja prea mult [:-)))]

 

Lucialu, Madonna a femeia cu cele mai multe discuri vandute din lume. Si e singura femeie din Top 7, chiar dupa MJ. Sa spui ca esti singura care i-a cumparat albumul (dintre cunoscutii tai) si deci nu crezi ca era prea populara e absurd. Intelegi, nu?



#30
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 09:17

:)))))

 

despre gustiburi, nu mai zic. in fine, ma simt mai bine, ca nu mi- au placut deloc concluziile rememorarii unor vremuri, ma simteam de fazan cu albumul meu, fie si ca eram boboaca pe atunci :D 

cu pitzi chiar am fost blajina. Dar pt asta trebuie sa cunosti despre ce vorbesti. 





Etichetat si cu parenting, madonna, adolescenti

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -