Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Madonna si fiul ei

parenting madonna adolescenti

49 raspunsuri la acest subiect

#31
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 09:42

Nu era un topic despre muzica ei ci despre o problema de parenting pe care o are.

TU daca ai avea o problema cu copilul tau - ar fi OK sa spuna vecinele ca profesional esti zero si ai avut noroc de barbatu-tu ca altfel erai o paparuda?

 

cam asa a sunat interventia ta. [flo2]



#32
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 12:46

doar pe motive de statistica trebuie sa zic ca am fost mereu si inca sunt un mare fan al Madonnei. Nu o inteleg cu fi'su dar asta nu ma face sa cred ca muzical vorbind e un fenomen care nu se repeta prea des. 



#33
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 13:29

Daca mi se permite sa vorbesc, avand 40 de ani si crescand cu Madonna, pe care am iubit-o si am avut nu numai albume, ci se postere si fotografii pe care le lipeam in caiet, la care am fost la concerte, deci daca se poate spune ca am suficienta experienta de viata in a recunoaste pitzipoancele vreau doar sa subliniez ca in acest subiect este vorba despre relatia Madonnei cu baiatul ei, ca nu stim amanunte si ca in general improscatul cu noroi e dovada de frustrare mare.

Cand ne simtitm frustrate e in general un semn ca trebuie sa facem o schimbare in viata noastra, sa aducem o imbunatatire care sa ne dea satisfactie.



#34
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 08 aprilie 2016 - 13:46



:)))))

 

despre gustiburi, nu mai zic. in fine, ma simt mai bine, ca nu mi- au placut deloc concluziile rememorarii unor vremuri, ma simteam de fazan cu albumul meu, fie si ca eram boboaca pe atunci :D 

cu pitzi chiar am fost blajina. Dar pt asta trebuie sa cunosti despre ce vorbesti. 

 

 

 

Si cand in sfarsit m/am bucurat ca exista un subiect pe acest forum la care am voie sa raspund si la care pot discuta......fir'ar. [:-)))]


Editat de XIO, 17 aprilie 2016 - 17:47 .


#35
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 16:10

[:-)))]

Deci Xio n-a putut discuta pe forumul asta, pe rand, despre copii, casnicie, cum e viata dupa facultate / in strainatate / in alte spitale decat spitalul Y,  etc etc dar sa spui ca nu poate discuta despre Madonna pe criterii de varsta (si e nascuta in 80+, nu e ca si acum ar avea 5 ani)  e deja prea mult [:-)))]

 

Lucialu, Madonna a femeia cu cele mai multe discuri vandute din lume. Si e singura femeie din Top 7, chiar dupa MJ. Sa spui ca esti singura care i-a cumparat albumul (dintre cunoscutii tai) si deci nu crezi ca era prea populara e absurd. Intelegi, nu?

in curand o facem pe xio vreo martira! [:)]   asa se intampla cand esti omniprezenta pe toate subiectele, ti se intampla sa ti-o iei, 

 

referitor la subiect eu consider ca este foarte greu sa cresti un copil atunci cand esti o vedeta de nivelul madonei. si este greu si pentru copil in acelasi timp daca nu are in sange spectacolul.  poate de aceea si-a dorit sa stea la tatal lui , unde e mai liniste.



#36
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 16:25

Daca mi se permite sa vorbesc, avand 40 de ani si crescand cu Madonna, pe care am iubit-o si am avut nu numai albume, ci se postere si fotografii pe care le lipeam in caiet, la care am fost la concerte, deci daca se poate spune ca am suficienta experienta de viata in a recunoaste pitzipoancele vreau doar sa subliniez ca in acest subiect este vorba despre relatia Madonnei cu baiatul ei, ca nu stim amanunte si ca in general improscatul cu noroi e dovada de frustrare mare.

Cand ne simtitm frustrate e in general un semn ca trebuie sa facem o schimbare in viata noastra, sa aducem o imbunatatire care sa ne dea satisfactie.

am auzit foarte des cuvantul frustare in ultimul timp  si vreau sa te intreb ce inseamna. adica cum te simti cand te simti frustat?  nu ma trimite la dex , te rog.



#37
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 17:45

in curand o facem pe xio vreo martira! [:)]   asa se intampla cand esti omniprezenta pe toate subiectele, ti se intampla sa ti-o iei, 

 

referitor la subiect eu consider ca este foarte greu sa cresti un copil atunci cand esti o vedeta de nivelul madonei. si este greu si pentru copil in acelasi timp daca nu are in sange spectacolul.  poate de aceea si-a dorit sa stea la tatal lui , unde e mai liniste.

 

 

Aha.... [:-)))]  zi/mi si mie cand anume mi/am luat/o si ce inseamna asta in ideea ta. sa stiu si eu data viitoare.

Daca eu sunt omniprezenta pe toate subiectel', lucru care e cam acelasi lucru, inseamna ca si tu esti pe acolo.

Mi/ar da de gandit chestia asta

Frustrare e ce e in mesajul de mai sus, chestia aia bolduita. Ma rog, un exemplu, ca exista mai multe :)))) sau e rautate, minciuna, delir de grandomanie samd. Alege una :)))



#38
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 17:53

Aha.... [:-)))]  zi/mi si mie cand anume mi/am luat/o si ce inseamna asta in ideea ta. sa stiu si eu data viitoare.

Daca eu sunt omniprezenta pe toate subiectel', lucru care e cam acelasi lucru, inseamna ca si tu esti pe acolo.

Mi/ar da de gandit chestia asta

Frustrare e ce e in mesajul de mai sus, chestia aia bolduita. Ma rog, un exemplu, ca exista mai multe :)))) sau e rautate, minciuna, delir de grandomanie samd. Alege una :)))

imi fac programare maine la psiholog ca sa inteleg ce spui tu.

 

glumesc , bineinteles. a citi e una , a iti da cu parerea fara a fi pe strada aia e alta, si a nu intelege e ultima.

 

eu am invatat cel mai mult in viata din exemplele negative, adica de genul : "asa nu".

 

eu pe jg am intrebat-o ce inseamna frustarea, nu pe tine.



#39
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 17:58

pai daca sunt omniprezenta peste tot :)))) macar sa te ajut sa nu trebuiasca sa fabulezi ca sa 'mi/o dai' pe la toate subiectele [:-)))]

cel mai mult inveti daca te poti privi obiectiv. vei adauga mai multe de 'asa nu'  pe lista.. ;)



#40
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 17 aprilie 2016 - 20:36

Frustrarea e senzatia de neplacere data de faptul ca nu putem avea ceva, nu putem atinge un obiectiv, practic suferinta in fata neputintei.

De exemplu: nu reusesc sa slabesc desi imi doresc asta foarte mult: frustrare. Un copil care nu primeste inghetata exact atunci cand vrea el: frustrare.

Toti traim cu asta, unii o manageriem mai bine si se cheama ca avem toleranta crescuta la frustrare, altii mai prost, se cheama ca au toleranta scazuta.





Etichetat si cu parenting, madonna, adolescenti

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -