Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Razvan si Diana - end story

razvan simion divort

83 raspunsuri la acest subiect

#21
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 13:17

Cu placere! :)

ma bucur ca le apreciezi si ca ti-ai largit orizonturile acum. :)



#22
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 15 iulie 2015 - 14:12

Eu raman ferm in echipa Dianei. Adica, dupa atatia ani impreuna si doi copii frumosi - zbanc, vine o piti si isi ridica fustele... Eu nu am intelegere pentru cele care strica casnicii fara sa le pese de nimic. LA fel cum nu inteleg de ce era nevoie asa de rapida de nunta?

Da cine face nunta? 

De fapt cine ti.a zis  ca ar fii o nunta? Tabloidele? 



#23
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 16 iulie 2015 - 19:38

eu nu lucrez in echipa.  

 

eu constat unele amanunte. chiar aici am citit cum recunoaste diana ca e geloasa. gelozia e o boala, care nu se trateaza diferit . indiferent daca esti femeie sau barbat gelozia ucide sentimentele. 

 

am observat pe acest forum o gramada de sfaturi date sotiilor care aveau barbati gelosi. toate aveau un singur final si anume divorteaza, dar pentru un barbat nu e ok. 



#24
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 17 iulie 2015 - 12:30

 zbanc, vine o piti si isi ridica fustele...

 

Asta e din seria "te face x de rusine si ramai cu burta la gura" [:)]

 

O vulgarizare cam departe de realitate si o invinuire excesiva a femeii. Adica e ea vinovata ca a existat in preajma lui, nu e vina barbatului / cuplului care nu mai functiona / faptului ca nu se mai iubeau.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 iulie 2015 - 13:02



Asta e din seria "te face x de rusine si ramai cu burta la gura" [:)]

 

O vulgarizare cam departe de realitate si o invinuire excesiva a femeii. Adica e ea vinovata ca a existat in preajma lui, nu e vina barbatului / cuplului care nu mai functiona / faptului ca nu se mai iubeau.

ah da, intotdeauna apar moralistele anticontra. Ceea ce vi se pare normal - va doresc si voua de altfel.



#26
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 18 iulie 2015 - 09:17

Ce anume ne doresti si noua? Sa ne lase partenerii pt o alta femeie?



#27
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 18 iulie 2015 - 10:20

Pai, Xio, este usor sa vorbesti de pe margine, sa iei apararea adulterilor, fara sa te gandesti o clipa la suferinta copiilor si a sotiei parasite. Sa aparam dreptul la iubire al celor doi soti, in primul rand, si apoi sa ne gandim la amantele, care-s a cincea roata la caruta.

 

Vrei sa spui ca daca sotul te-ar parasi pt altcineva, tu le-ai intelege iubirea si nu ai fi afectata de faptul ca ai fi parasita pt alta ?

 

Corect ar fi ca, intai, sa divorteze, apoi sa se afiseze.  Dar nu inainte ca sotii sa faca tot posibilul sa reinvie iubirea care i-a unit.

 

Cand un barbat isi paraseste sotia pt amanta, nimeni nu garanteaza ca acea amanta nu va fi si ea la randu-i parasita. Roate se-nvarte.  :D

 

Nu-ti cladi fericirea pe nefericirea altora.



#28
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 18 iulie 2015 - 17:37

In momentul in care trebuie sa te bazezi pe bunul simt al altora si pe fapptul ca nu 'isi ridica fusta/coada' ca sa nu te insele sotul7Partenerul, e cam jalnica relatia si nu are viitor, sau are unul placut doar pt cel care inseala 'din cauza femeilor usoare'. De parca alea l-ar forta sau de parca sotia nu ar avea tentatii.

 

 

Eu si sotul meu suntem impreuna de cand aveam 15 ani eu, el 18. Deci am crescut impreuna. La mine era prima relatie, ca mai fusesem cu un baiat pt o lunga perioada de 3 zile.

Asa ca am crescut impreuna. Si cand am inceput relatia in mintea mea era ideea ca trebuie sa fim impreuna in fecare secunda cand avem liber. Una peste alta, am fost si despartiti in timpul celor 15 ani, cel mai mult 2 luni de zile, prima oara doar vreo saptamana. Prima oara el se 'indragostise de o colega care era opusul meu :)))) nu am dat niciodata vina pe ea, ba chiar ne-am si cunoscut si am mers impreuna la balul facultatii. Ca nu era ea de vina ca el m-a inselat, era alegerea lui daca sa o faca sau nu. Dupa episod am discutat si am vazut de ce am ajuns in situatia aia.

 

Si eu sunt om, rar de tot dar mai vad barbati atragatori, e insa alegerea mea daca am o relatie cu ei sau nu.

A fost sotul, pe taunci prieten -extrem d egelos pe un medic care spunea peste tot ca ma iubeste si care imi tot facea avansuri. L-am refuzat, evident, pt ca imi iubesc partenerul. daca ajungeam s afiu cu el nu era vina lui, era alegerea mea. Pot sa vina la mine si Gerard Butler si Drogba, ca nu imi voi insela sotul. Pt ca il iubesc. E total lipsit de importanta ce fac ceilalti in jurul tau, tu ai o relatie cu partenerul, nu e de vina cel care incearca, e de vina cel care inseala. Si nu te inseala amantul sau amanta ci sotul sau sotia. :)))

 

 

Nu vorbesc deci de pe margine. Si parintii mei au divortat din cauza unei aventuri, dar tatal meu s-a casatorit cu doamna cu aventura si sunt si acum impreuna.



#29
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.258 mesaje

Postat 19 iulie 2015 - 01:43

In momentul in care trebuie sa te bazezi pe bunul simt al altora si pe fapptul ca nu 'isi ridica fusta/coada' ca sa nu te insele sotul7Partenerul, e cam jalnica relatia si nu are viitor, sau are unul placut doar pt cel care inseala 'din cauza femeilor usoare'. De parca alea l-ar forta sau de parca sotia nu ar avea tentatii.

 

 

Eu si sotul meu suntem impreuna de cand aveam 15 ani eu, el 18. Deci am crescut impreuna. La mine era prima relatie, ca mai fusesem cu un baiat pt o lunga perioada de 3 zile.

Asa ca am crescut impreuna. Si cand am inceput relatia in mintea mea era ideea ca trebuie sa fim impreuna in fecare secunda cand avem liber. Una peste alta, am fost si despartiti in timpul celor 15 ani, cel mai mult 2 luni de zile, prima oara doar vreo saptamana. Prima oara el se 'indragostise de o colega care era opusul meu :)))) nu am dat niciodata vina pe ea, ba chiar ne-am si cunoscut si am mers impreuna la balul facultatii. Ca nu era ea de vina ca el m-a inselat, era alegerea lui daca sa o faca sau nu. Dupa episod am discutat si am vazut de ce am ajuns in situatia aia.

 

Si eu sunt om, rar de tot dar mai vad barbati atragatori, e insa alegerea mea daca am o relatie cu ei sau nu.

A fost sotul, pe taunci prieten -extrem d egelos pe un medic care spunea peste tot ca ma iubeste si care imi tot facea avansuri. L-am refuzat, evident, pt ca imi iubesc partenerul. daca ajungeam s afiu cu el nu era vina lui, era alegerea mea. Pot sa vina la mine si Gerard Butler si Drogba, ca nu imi voi insela sotul. Pt ca il iubesc. E total lipsit de importanta ce fac ceilalti in jurul tau, tu ai o relatie cu partenerul, nu e de vina cel care incearca, e de vina cel care inseala. Si nu te inseala amantul sau amanta ci sotul sau sotia. :)))

 

 

Nu vorbesc deci de pe margine. Si parintii mei au divortat din cauza unei aventuri, dar tatal meu s-a casatorit cu doamna cu aventura si sunt si acum impreuna.

Si mama ta e in relatii bune cu actuala sotie a tatalui tau? Se viziteaza? A inteels din prima de ce a parasit-o sotul pt acea femeie? I-a dat dreptate sotului ca a facut acest pas?

 

Ca vezi tu xio, una e dragostea adolescentina la 15 ani si alta e relatia dupa ani de casnicie cind mai apar si copii.



#30
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 19 iulie 2015 - 07:22

Ei, Letiitia, si daca s/ar intampla acum, tot pe sot as da vina, ca m/am casatorit cu el, nu cu femeile din preajma lui.

daca ar fi cellelalte de vina ar trebui s amergi sa le multumesti periodic pt ca nu si-au ridicat fusta in fata sotului si ca astfel ati mai ramas un an impreuna...hai serios acum, ce relatie e asta in care nu esti inselat din cauza ca altii au bun simt?

 

 

Si da,, mama-mea a fost in relatii bune cu noua sotie. Atat de bune incat noua sotie mi-a cunoscut si bunicii (parintii mamei), cand a vent in Roomania dupa mutare a stat la noi cateva zile d emai multe ori, ca sa nu inchirieze la hotel iar taica-miu si mama-mea sunt prieteni, se suna regulat, taica-miu imi suna bunicii (aceeasi), la bunica-mea ii spune 'mama' samd.

 

Ce dreptate sa ii dea sotului ca a facut pasul? nu l-a aplaudat, dar nici nu s-au porcait. Ea a divortat, nu au mai format un cuplu dar au ramas prieteni buni, se vedeau zilnic.

 

Nici eu nu l-am aplaudat atunci pe prieten, dar am inteles situatia.





Etichetat si cu razvan simion, divort

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -