Sari la conținut

Sari la conținut


Avem nevoie de vitamine pentru un par frumos? Care si de ce?

par vitamine

26 raspunsuri la acest subiect

#21
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 14:08

daca tot discutam despre par si produse pentru ingrijire/infrumusetare, ce as putea sa folosesc pentru parul copilei mele de 8 ani ?

as avea nevoie de ceva care sa-i faca parul mai usor de pieptanat / descurcat. are parul lung pana la umeri, nu are tendinte de ondulare (firul este drept, parul destul de des). am folosit un sampon cu balsam, special pentru copii, insa nu prea se simte efectul balsamului. asa ca in fiecare dimineata am concert de proteste cand ii descurc parul, i se incurca spre varfuri. am incercat si varianta sa doarma cu parul prins lejer pe timpul noptii, mai rau a fost, au iesit suvite si s-au incurcat mai mult.

pentru o descurcare rapida, am mai folosit de la avon un spray detangling din gama produselor pentru copii, insa mi se pare ca ii incarca/imbacseste parul prea repede.

as fi tentata sa-i dau cu balsam pe par sau sa-i aplic o masca, doar pe varfuri, insa ma tem ca produsele pentru adulti sa nu-i afecteze parul, pe termen lung.

asa ca, pentru parul fetitelor, voi ce folositi pentru a-l face matasos si usor de pieptanat ?



#22
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.447 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 14:17

Si fi`mea il are lung-lung. Pana nu si l-a preluat in ingrijire ... au` mama ... am folosit si eu sprayul de la avon, dupa care am pus doar apa si mergea struna, probabil efectul placebo [:-)))]  dar macar nu se imbacsea-incarca.

Sampon ok a fost cel de la Bubchen, roz, sampon cu balsam.

Acum o dau doar pe varfuri cu uleiul de argan, o data pe saptamana.

Si ma gandesc intens la uleiul de cocos [:)]



#23
oana_s

oana_s

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 14:19

Eu pe fie-mea o dau cu balsam normal (GLISS), ca si pe mine, la fiecare spalare.

Ba i-am facut si masca uneori, cu ulei de masline..

Are parul lung, mult si ondulat, se si toceste usor ca e uscat, asa ca n-am cum altfel sa-l rezolv.



#24
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 23 septembrie 2015 - 14:32

Si fi`mea il are lung-lung. Pana nu si l-a preluat in ingrijire ... au` mama ... am folosit si eu sprayul de la avon, dupa care am pus doar apa si mergea struna, probabil efectul placebo [:-)))]  dar macar nu se imbacsea-incarca.

Sampon ok a fost cel de la Bubchen, roz, sampon cu balsam.

Acum o dau doar pe varfuri cu uleiul de argan, o data pe saptamana.

Si ma gandesc intens la uleiul de cocos [:)]

 

da-da, si eu am pus apa in recipientul de la avon dupa ce i s-a terminat continutul. insa acum e destul de rece dimineata si n-as vrea s-o duc la scoala cu parul umed, nici sa-i pun fes pe cap, ca rad copiii de ea :-).

am inceput sa caut pe net, usurel, si deja am gasit un balsam de par in gama johnson, nu mai trec eu pe la raftul "de bebelusi" din supermarket, dar parca nu imi amintesc sa-l fi vazut in anii anteriori, o fi aparut recent ?

am mai gasit ceva in gama apivita pentru copii, ia sa bag eu un ochi in primul sensiblu din drumul meu.

daca aveti si alte recomandari, le astept cu interes si multumesc.



#25
mariellem

mariellem

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 28 septembrie 2015 - 19:04

m-am hotarat sa incerc si eu vitaminele aspasia. andacos si ellinia imi puteti spune cate luni ati luat consecutiv si cat ati facut pauza?



#26
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 29 septembrie 2015 - 09:39

Eu am luat cam 3 -4 luni pe an(de fapt 3 cutii mari de Aspasia),din noiembrie cam asa inceoeam cura.

 

O singura cura pe an faceam eu.



#27
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 29 septembrie 2015 - 10:05

revin sa va spun ca am gasit pentru moment solutie in privinta parului fetitei mele .

pentru ca masca de par pentru copii de la apivita are un pret super-fantastic (vreo 60 lei,  [fal] ), am zis sa fac o incercare cu o masca de par cu ulei de masline, de la avon, o luasem pentru parul meu.

astazi este marti, duminica i-am aplicat masca pe varfuri, si nu-mi vine sa cred ca parul ei nu se mai incurca aproape deloc, la varfuri. e matasos, stralucitor si foarte usor de pieptanat.

asa ca, pana gasesc alta varianta, va recomand si voua masca respectiva, chiar are efect.





Etichetat si cu par, vitamine

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -