Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Canapele de piele


19 raspunsuri la acest subiect

#11
ancasoare

ancasoare

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 11 august 2006 - 18:05

La magazinul de incaltaminte Bata aveau o solutie pt curatat pielea, inclusiv canapele... nu imi amintesc cum se cheama, eu am cumparat-o anul trecut in vara de la Bata din Orhideea, 150.000 lei.

Bad Dobby!



#12
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 11 august 2006 - 19:03

Ce scrieti voi aici nu sunt solutii de scos petele de PIX! Ci de curatare/intretnere in general! lapte Doina la o linie cu pixul e ca o frectie la un picior de lemn [8D]

Lara mea a scris de doua ori cu pixul pe canapelele de piele. O data a facut doar cateva liniute, a adoua oara a fost mult mai temeinica, a colorat o suprafata de vreo 10 cm patrati ,linie langa linie,diagonale,drepte,strambe,sinusoidale, era o mare pata [bang][bang][bang]! De ambele dati am folosit un spirt/dezinfectant pe care mi l-au dat in maternitate sa ma dau pe maini inainte sa alaptez, deci un dezinfectant care NU ataca pielea. Sterilium se numeste. Contine alcool, de aceea in lipsa de Sterilium cred ca ai putea incerca cu deodorant sau fixativ de par. Dar sa nu pui la greu ci pe o bucatica de vata cu care faci miscari rotative pe suprafata mica. Cureti putin cate putin nu te arunci sa intinzi pata si mai mult!

Succes!

____________________________________________________________________
Daca mania persecutiei ar fi o muzica - unii ar fi o discoteca [disco][disco][disco]

#13
adrianafedorca

adrianafedorca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.894 mesaje

Postat 12 august 2006 - 00:18

sano pt curatat piele gasiti la gima , este ca o crema , eu o folosesc de cativa ani si sunt multumita de ea





[mamica]Adriana si bb Cezarica [sofer] 23 Aprilie 2005



Cezar,minunea mea





#14
hristina

hristina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 13 august 2006 - 01:27

Deocamdata am folosit laptele Doina si am scos petele de lapte praf! Am fost super incantata ce frumos curata asa incat am sters toate canapelele pentru a le improspata!

Urmeaza partea cu pixul ce stralucea teribil dupa ce am curatat fotoliul cu crema! Parca sa ma enerveze si mai rau![bang]

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yah...vitan/my_photos

#15
mitumac

mitumac

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 13 august 2006 - 19:26

Puteti incerca si Sano-Leather Care...eu o folosesc pe produsele de piele...haine,genti,pantofi....canapeau de piele e acoperita cu husa....ca isi incearca mitu gherutele pe ea...

http://pg.photos.yah...lbum?.dir=/8872

#16
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 15 august 2006 - 09:15

Canapeaua noastra e neagra, n-avem probleme cu petele. Mai bine evitati culorile deschise, sint mai greu de intretinut.
A noastra are sapte ani si arata ca noua.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#17
Clover

Clover

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 972 mesaje

Postat 15 august 2006 - 13:09

Eu zic sa nu mai tineti pixuri in casa [:D] Le-ati oferit sa picteze pe cearceafuri? Poate lasa canapele in pace. Cearceafuri vechi ca nici de pe alea nu iese.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.


#18
tumpi

tumpi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.323 mesaje

Postat 15 august 2006 - 15:07

interesant subiect, mi-ati dat idei, am sa-i confisc mamei laptele doina ,desi eu sterg canapeaua cu niste servete speciale pt piele(urmatoare data nu mai iau, cred ca e mai buna solutia).Momentan nu are cine sa-mi deseneze cu pixul, dar e bine de stiut pe viitor,mai ales ca-s tare deschise la culoare, cine m-a pus sa le iau asa?[alcool]

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



#19
veve08

veve08

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 24 august 2006 - 19:07

Slava Domnului ca eu mi le-am cumparat negre.Dar mi-au dat si o solutie de curatat speciala pt piela.Din pacate am uitat cum se numeste.

#20
fausta_ro

fausta_ro

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 26 august 2006 - 01:35

Eu am incercat diverse solutii pt. curatat piele, dar cea mai buna mi s-a parut Mr. Leather, un produs american, facut de firma Northern Labs ( www.mr-leather.com). Pe site-ul asta spune clar sa nu se foloseasca produse ce contin alcool pe piele. Am curatat cu Mr. Leather pete de lapte intarit, iar canapeaua si fotoliile arata mai bine decat cand erau noi. Sotul meu a cumparat solutia de la o statie Petrom pentru scaunele din masina, iar eu am confiscat-o.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -