Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

o perna buna pentru un somn excelent


21 raspunsuri la acest subiect

#11
ancamironiuc

ancamironiuc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 06 august 2006 - 21:10

Avand probleme cu coloana, in zona cervicala (cateva vertebre tasate ) am cumparat o perna din burete (mai sunt si alergica la pene), anatomnica. Este buna, scapi de dureri, daca vin de la coloana.



Mai sunt si niste perne care iau perfect forma corpului, a capului si a coloanei care am inteles ca sunt bune insa m-am oprit la asta. Singura ei problema este ca nu este mare si nic pufoasa! La mine nu a fost o drama pentru ca oricum dormeam pe perne de vata[xx(]



Ambele le gasesti in orice hipermarket.



EMANUEL[bonjovi]-COWBOY [testoasa]POZE VECHI

MOTI[pis]MOTANELUL

MAMI[8**]"MAMININA MEA"

#12
louisea

louisea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.555 mesaje

Postat 06 august 2006 - 21:27

eu dorm de ani buni fara perna.. simplu si ieftin [:D]
pe burta, pe spate, pe-o-parte [hot]


#13
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 08 august 2006 - 00:41

quote:
Originally posted by rilbuc1

O idee de perna buna, care face bine si la psihic, ar fi sa adormi in bratele sotului [;)]

quote:

noaptea ma tot sucesc... ma invartesc.. trag cativa pumni la perna... iar ma sucesc... iar ma invartesc...nu-mi place perna mea.



Dar in caz ca nu-ti va placea sa nu tragi cativa pumni "pernei"

http://community.web...com/user/rilbuc


am uitat sa specific: intrebare era pentru zilele cand nu e sotul meu acas' // acum e bine?

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#14
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 08 august 2006 - 00:54

Disperata sa stii ca aceeasi problema am avut si eu pana am cumparat o perna din pene. La inceput aveam una nush cu ce era umpluta dar tot timpul ma trezeam cu gatul stramb. Cauta d-alea din pene pe unele scrie si pentru ce fel de stil sunt, a mea e pentru side sleeping desi dorm mai mult pe burta totusi n-am probleme.
Vezi ca s-ar putea si salteaua sa fie de vina sa nu fie prea tare sau prea moale.

Fetele ce e aia anatoforma? De asta ziceti?
http://www.vitalityw...llowsindex.html
Cum vi se par ca mi-as fi luat si eu una. Ma interesa si o saltea si am probat una la magazin m-am adancit in ea si nu mai puteam sa ma rasucesc de pe o parte pe alta si m-am chinuit sa ma ridic din pat:)))))Aveti careva asa ceva astfel de saltele?

Oana_B


#15
Teodora D.

Teodora D.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 09 august 2006 - 00:03

quote:
Originally posted by Oana_B


Fetele ce e aia anatoforma? De asta ziceti?
http://www.vitalityw...llowsindex.html



perna anatoforma e cea care respecta anatomia capului si gatului, arata ca "memory lite pillow" din link-ul pe care l-ai dat tu. e recomandata mai mult pt. probleme ale coloanei vertebrale, dar e oricum f. comod de dormit pe ea.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.


#16
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 09 august 2006 - 01:50

Pricipit thx[flo]

Oana_B


#17
giani

giani

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 214 mesaje

Postat 10 august 2006 - 01:14

E faina memory pillow, ti-o recomand. Sint unele de arata ca perna, adica bombate, si unele cu sant, alea cu santz sint mai faine.


#18
alinamoro

alinamoro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.879 mesaje

Postat 10 august 2006 - 01:51

quote:
Originally posted by disperata
pai da... dar cred ca dormi ori numai pe spate. ori numai pe burta, nu?s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Dorm numai pe burta.[cool]Abia astept sa nasc sa-mi reiau pozitia, acum ma chinui cu dormitul pe-o parte.[;)]Alina[gravi] (35+)[fetita] & Dragos [copil](11.04.2002) pozici 1, pozici 2

#19
Clover

Clover

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 972 mesaje

Postat 11 august 2006 - 06:04

Aveti grija cu memory foam-urile pentru ca pot degaja compusi toxic din cauza modului in care sunt fabricate. Miros urat si in monetul in care au luat forma capului adio sustinere si am inteles ca e si greu sa intorci capul.

Eu cred ca cel mai bun material e latexul pentru perne(si pentru saltele). E antialergic si nu simti ca transpiri ca la materialele sintetice. E putin ciudat ca senzatie la inceput pentru ca este foarte elastic si ai senzatia ca-ti da una in freza, dar dup-aia nu mai simti nimic. Are o sustinere foarte buna fara a fi tare.

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.


#20
Teodora D.

Teodora D.

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.345 mesaje

Postat 11 august 2006 - 12:17

perna mea arata ca "memory pillow", are si un shantz la mijloc(pe orizontala), dar nu pastreaza forma capului, e un burete acoperit de o husa moale, din bumbac cred , oricum pun si fata de perna deasupra.
in Metro am vazut multe genuri de astfel de perne, eu mi-am luat una italieneasca mai "aratoasa" si recunosc ca, desi migrenele nu au disparut, cu dureri de ceafa nu prea m-am trezit de cand o folosesc(am un inceput de spondiloza cervicala si cand zic inceput ma refer la faptul ca medicul a zis sa nu fac nici un tratament pt. asta).



Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -