Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vineri seara


24 raspunsuri la acest subiect

#11
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 16:08

Alyssa, nu spun ca nu ai dreptate. Azi sunt la serviciu si e multa agitatie in jurul meu. Sunt binedispusa, mai ales ca bebe care a fost racita e spre bine. Si totusi sunt momente cand te simti coplesit de singuratate, de viata pe care nu ti-ai imaginat-o niciodata asa, in sensul ca altfel decat ceea ce inseamna "normal". Vrem ca si copiii nostri sa se poarte normal, sa nu fie influentati de faptul ca nu sunt crescuti de ambii parinti. Dar problema proneste de la noi, care ne simtim "altfel". Probabil... Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#12
cinema

cinema
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 29 noiembrie 2004 - 13:10

si eu care credeam ca numai eu sint singura cind toti se distreaza.cum reusiti sa treceti serile cind copii sint cu ex-ul ?[pic] cinema

#13
gianina-alina

gianina-alina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 29 noiembrie 2004 - 16:24

nu stiu cum mi-as petrece timpul DACA Andreea ar trebui sa fie cu tatal ei departe de mine!!!!!cred ca as innebuni de'adreptul !este un iresponsabil in ceea ce priveste tot ce-l inconjoara deci nu mapot gindi la asa ceva decit cu groaza in suflet . te pupacim cu drag, Andreea si eu
http://community/webshots.com/user/gianinaalina

#14
Freia

Freia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 252 mesaje

Postat 29 noiembrie 2004 - 17:46

quote:
Originally posted by cinema
si eu care credeam ca numai eu sint singura cind toti se distreaza.cum reusiti sa treceti serile cind copii sint cu ex-ul ?[pic] cinema
Personal nu am sa-mi las copilul cu tatal ei singuri pana fimea nu e suficient de mare sa invetze sa-si poarte de grija cat de cat, sa puna mana pe telefon si sa spuna ca are nvoie de ajutor. Am fost nevoita sa plec o noapte din Bucuresti cu serviciul... crede-ma ca nu am fost om... n-am putut sa pun geana pe geana. Nu stiam cum sa fug mai repede de acolo. Tot astept sa creasca mai repede sa vorbeasca si sa comunicam... Freia si [copil] Alexa

#15
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 01 decembrie 2004 - 21:36

Inca n-am ajuns la momentul in care sa-mi las fata cu tatal ei. Si nici nu cred ca acel moment va veni prea curand. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#16
She

She

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 27 ianuarie 2005 - 04:07

stateam des in pat linga fostul si aveam aceeasi stare Ioana draga. la fel ca si tine, mergeam si ma uitam la copilasi.Ii mingiiam pe frunte si zimbeam, stiind, unedva in mine ca acum, aici, asa trebuie sa fie. Singuratatea in 2 este mult mai cumplita. ai tot dreptul sa te agati de existenta ei cind iti este greu.priveste-o de cite ori esti "jos".si trece, macar pt o secunda, tristetea din tine.Si azi o secunda, miine un minut, cu timpul se intimpla o schimbare in tine caci de acolo pleaca totul.Sa nu lasi apatia sa te copleseasca caci tare greu se scapa de ea.

#17
danacaltan

danacaltan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 05 februarie 2005 - 00:26

Fetelor, mai lasati actiunea de a va plinge de mila.(vezi subiectul cu bilete la munte).Chiar nu suna interesant?? Mie deja mi s-a facut un dor de duca... Danny mama & Vladutz fiul

#18
mircea42

mircea42
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 martie 2005 - 14:32

"Ioana, si eu sunt singura acasa..ca aproape in fiecare vineri seara,...si sambata toata ziua..iar duminica trecuta barbate-miu s-a dus la fotbal cu baietii...singura zi in care am fi putut fi impreuna..asa ca...se poate si casatorita si singura vineri seara..serviciul asta..si prietenii..." S-a dus la fotbal cu prietenii... Prietenii... Oare cite neveste isi pun cu buna credinta / inteligenta (adica dorinta de a descoperi adevarul, nu de a se defula) intrebarea de ce au sotii lor "anturaj" (cum se zice in popor)? De ce cauta compania amicilor, inclusiv de bere? Ce gasesc la acestia si nu mai gasesc acasa? Pina indrazneste careva sa raspunda, imi scotocesc eu primul prin minte. Pai una este ca isi regaseste mediul lui din proiect, acela masculin. Acolo isi ridica barierele, caci nu mai tulbura nimanui auzul, dupa cum gesturile lui mai fruste nu mai sint taxate cu cel putin ridicaturi nemultumite din sprincene. In acelasi mediu, care oricum ii incarca sotului bateriile, secatuite prin reprimarea zilnica in familiei a unor componente fizico-psihice, barbatul mai primeste si complimente. Nu neaparat in forma clasica, dar prin faptul ca este ascultat, fie si cu entuziasmul berii, este apreciat (este doar intre prieteni, iar perierea reciproca este o caracteristica a amicitiei). Tot acolo, masculul mai mototol isi poate birfi nitelus nevasta... Inchei amintind ca rareori consoartele reactioneaza intelept la problema prietenilor (de fapt, daca ar fi tratat destept cerintele sotului, acesta nu ar avea citusi de putin nevoie de amici). Si sa te tii cerc vicios... mircea42

#19
mircea42

mircea42
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 23 martie 2005 - 14:38

"E simbata dimineata!Sint tot singura cu piciul meu!O bucurie!Am petrecut o seara de vineri superba, cu muinca dar si cu rasplata ( am luat masa de seara in oras, noi doi); pina la miezul noptii, dupa ce piciul a adormit, am bananait pe net, m-am conversat cu te miri cine si in final, am adormit....Astazi pustiul nu are scoala si putem ramine mai mult timp impreuna, ceea ce ne face mare placere.Nici nu ne dorim mai mult; cuvintul plictis, l-am scos din vocabular!E simbata dimineata, a fost vineri seara si va veni o zi de duminica:un we minunat, chiar daca va fi petrecut in doi!Lipseste a treia persoana?Ei si?!" Lamuriti-ma si pe mine, doamnelor, daca in timpul acestor momente de apropiere cu copilul (ma refer la primii ani ai acestuia, nu la ore si minute), mediteaza vreuna dintre dumneavoastra la faptul ca, peste 20 de ani, bebele adulat de azi o va abandona, ba chiar se va duce cu acest prilej la alta femeie, pe care o va iubi chiar mai tare decit pe aceea care i-a dat viata? Poate mi-e aici invidie, gelozie, dar credeti-ma ca sint sincer ingrijorat ca multe mame nu simt a se pregati macar atitica pentru momentul in care pilonul vietii lor, copilul, le va parasi. mircea42

#20
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 24 martie 2005 - 14:18

quote:
Originally posted by mircea42
" Lamuriti-ma si pe mine, doamnelor, daca in timpul acestor momente de apropiere cu copilul (ma refer la primii ani ai acestuia, nu la ore si minute), mediteaza vreuna dintre dumneavoastra la faptul ca, peste 20 de ani, bebele adulat de azi o va abandona, ba chiar se va duce cu acest prilej la alta femeie, pe care o va iubi chiar mai tare decit pe aceea care i-a dat viata? Poate mi-e aici invidie, gelozie, dar credeti-ma ca sint sincer ingrijorat ca multe mame nu simt a se pregati macar atitica pentru momentul in care pilonul vietii lor, copilul, le va parasi. mircea42
E simplu... Ele vor deveni soacre mari! Ia intra la subiectele cu soacre si vezi ce zic nurorile de azi, soacrele de miine... [:D] Alice


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -