Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vineri seara


24 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 05 noiembrie 2004 - 21:52

E vineri seara. Bebe doarme. Prietenii sunt fie cu familia lor, fie in oras. Dau pe toate posturile, dar nimic nu ma multumeste. Ma simt atat de trista si de singura ! Ma mai duc sa-mi privesc fetita. E un inger. Zambesc si ma intorc iar in sufragerie, la televizor sau internet... Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#2
ancuta06

ancuta06

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 124 mesaje

Postat 05 noiembrie 2004 - 22:57

Ioana, nu mai fii trista. E vineri seara si bebelusul doarme deja de o ora. Sotul meu inca nu este acasa si mai itnarzie. E pe drum si are mult de condus. Mie deja imi este somn, deci nu stiu daca il voi astepta sau nu. Cred ca mai bine te-ai duce si tu in pat, ca maine te asteapta iar o zi lunga, cu siguranta. Va iesi soarele si pe strada ta. Rabdare. Pupici de la noi Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.web...er/Busch_family

#3
gio

gio

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 194 mesaje

Postat 05 noiembrie 2004 - 23:57

Ioana, si eu sunt singura acasa..ca aproape in fiecare vineri seara,...si sambata toata ziua..iar duminica trecuta barbate-miu s-a dus la fotbal cu baietii[box]...singura zi in care am fi putut fi impreuna..asa ca...se poate si casatorita si singura vineri seara..[bruta]serviciul asta..si prietenii... Si chiar daca era acasa, eu tot pe net si el la fotbal[hop]la Tv,so...don't worry be happy! Uita-te la ingerasul din patut si fi fericita! Pana la urma, asta conteaza cel mai mult[pup] Gio si Taisia

#4
iren

iren

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.502 mesaje

Postat 06 noiembrie 2004 - 00:39

Io ce sa mai zic? Sotul meu iar e plecat in tara, de azi dimineata, si vine de-abia marti...Da nu ma pling, ca am si io timp de mine nitel- dupa ce termin rufele de spalat, noroc ca exista masina si uscator- pacat ca nu le si impatureste [:D] Iren dubla mamica [zana] Bogdanelu nazdravanu [copil] si Julia zbintuita[majoreta]

#5
Master Draciel

Master Draciel
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 noiembrie 2004 - 10:43

E simbata dimineata!Sint tot singura cu piciul meu!O bucurie!Am petrecut o seara de vineri superba, cu muinca dar si cu rasplata ( am luat masa de seara in oras, noi doi); pina la miezul noptii, dupa ce piciul a adormit, am bananait pe net, m-am conversat cu te miri cine si in final, am adormit....Astazi pustiul nu are scoala si putem ramine mai mult timp impreuna, ceea ce ne face mare placere.Nici nu ne dorim mai mult; cuvintul plictis, l-am scos din vocabular![;)]E simbata dimineata, a fost vineri seara si va veni o zi de duminica:un we minunat, chiar daca va fi petrecut in doi!Lipseste a treia persoana?Ei si?! Curaj!Poate miine va fi o zi cu soare![flo]

#6
Ioana Sora

Ioana Sora

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 06 noiembrie 2004 - 11:08

Master Draciel, sincera sa fiu, abia astept sa mai creasca si Cata, sa pot vorbi cu ea. Din cate inteleg, pustiul tau e mai mare, daca merge la scoala. De obicei, si eu ma tin foarte tare, numai ca sunt momente cand "plictiseala" ma copleseste. Si, cum ma simt "aiurea", voiam sa stiu cum va "umpleti" gandurile, ca sa nu va cuprinda deprimarea si disperarea. Iren, uneori ajungi sa te saturi de cat timp ai pentru tine... Gio si Ancuta, stiu despre ce vorbiti si stiu ca poate fi la fel de greu si in doi, cand unul dintre soti e ocupat pana peste cap. Iren, daca se inventeaza masina care si impatureste rufele, sa ma anunti si pe mine ![il] Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora

#7
ralucami

ralucami

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 332 mesaje

Postat 06 noiembrie 2004 - 11:59

Ioana capul sus! Ai o frumusete de fetita![pup] Eu ce sa mai zic ca am aproape 3 luni de cand sunt in Ro si consortu' e in Jp? Ne-am intalnit pt o saptamani si el iar a plecat la munca iar eu am ramas singura. O floricica pt tine![flo] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

#8
gianina-alina

gianina-alina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 06 noiembrie 2004 - 19:28

Ioana ,draga mea! e simbata seara ora 18.15 si eu sint la job(unde am internet gratuit!!)cu educatoarea Andreei si cautam pe net diverse chestii pentru serbarea de Craciun! si asta-i o schimbare pentru ca de obicei sintem acasa la desene , ne jucam sau 'discutam'...sau ... e unul din "avantajele" parintilor singuri si a mamelor singure in special !dar ai vazut ca ti-au scris si fete"nesingure"care au deasemenea parte de asa ceva! eu zic ca "ce-i al meu e pus deoparte" !mai devreme sau mai tirziu o sa avem si noi paret de..cine romantice, iesiri si altele... asteapta un pic mic sa mai creasca puiuta ta, sa mai treaca din ...efectul 'trecut'... capul sus!fii tare!cauta la aspirante scrisorile celor care iau cerut Mosului un bebe!fa asta si apoi o sa vezi ca tu ai cel mai de pret lucru din lume:un copil scump care te iubeste nespus!este cel mai important ! restul...o sa vina si pentru noi... te pupacim cu mult mult drag, Andreea si eu
http://community.webshots.com/user/gianinaalina

#9
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 13 noiembrie 2004 - 05:28

Ioana nu stiu ce sa-ti mai spun sa te incurajez. Am fost si eu singura,am fost si casatorita ,acum convietuiesc ,dar nu suntem nici vineri nici sambata seara impreuna decat o data pe luna. Cand eram singura aveam si eu momente ca cele pe care le ai tu. Acum ce sa zic,de ce sunt numai eu cu copilul acasa? ce sa fac daca el asa are programul de serviciu? Asta e ,imi privesc fata cum doarme,ma uit la TV,intru pe-aici,imi pun cate o masca facuta in casa(profit ca nu ma vede nimeni)si trece timpul. Cand eram singura mai chemam cate o verisoara sau o prietena si stateam la povesti in pijama ,tencuite cu masti pe fata langa un pahar de ceai ,vin sau cicolata calda si un castron de floricele de porumb ,sau mai ieseam in oras cu copiii pana cand era posibil. Aici unde sunt eu acum,n-ai sa vezi asa ceva. Ioana priveste partea plina a paharului.Capul sus. va pup pe amandoua

#10
Alyssa

Alyssa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 07:14

Ioana draga, Am citit saptamina trecuta ce ai scris si m-am tot gindit la asta... Si eu am stari din astea de melancolie blegoasa si inteleg perfect cum este... Si totusi, haide sa gindim pozitiv, sa vedem binecuvintarile din viata noastra si atunci lipsurile se vor micsora... Recitind prin prisma optimista ceea ce ai scris am observat de fapt cit de fericita trebuie sa fii!!! "bebe doarme"... " e un inger"... Ai un bebe!!!! care doarme linistita ca un ingeras in patul ei. E sanatoasa! Gindeste-te citi parinti nu pot spune asta despre copii lor, citi parinti sint prin spitale ca au puii grav bolnavi si se roaga sa supravietuiasca!!! Daca doarme linistita iar e o binecuvintare!!! Cite mame isi iau copiii care zbiara in brate si nu stiu unde sa fuga cu ei cind aud bombardamente in zonele de razboi!!! Mi se face un gol in stomac numai cind ma gindesc la asta si ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am vazut asa ceva in viata mea! "dau pe toate posturile" "zambesc si ma intorc in sufragerie, la televizor sau internet"... ai televizor, cablu, internet si sufragerie... pai in comparatie cu marea majoritate din lume esti pe undeva sus pentru ca ai necesitatile de toate zilele si ceva pe deasupra!... Fruntea sus, Ioana!!! Gindeste pozitiv si alunga tristetea de linga tine!!! Iti doresc fericire alaturi de fetita ta!!![flo] Alice


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -