Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

inadaptabilitate


12 raspunsuri la acest subiect

#11
danna2002

danna2002

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 20 octombrie 2004 - 22:57

TOATE TREC CUM E O VORBA..azi se pare ca am rupt prietenia cu colega pt ca i am oferit ceva ...si nu a vrut sa primeasca..motiv pt care am hotarat sa nu mai vorbesc cu ea....pana la urma m am simtzit ingrozitor cand eu i am xeroxat un laborator pe banu meu si ea mi a replicat ca i l am xeroxat pt ca vreau sa dau cartea altcuiva...e drept ca am sa imprumut cartea unui coleg..dar atata timp cat e cartea mea..e treaba mea ce fac cu ea..mai ales ca ea avea de pe ce sa isi scrie....si nu e prima oara cand ii dau ceva ...pe banii mei si mai e datoare la mine cu niste sute de mii de vo 2 ani..si nu se simte sa mi i dea...in locul ei as fi tacut...Mai ciudat e ca dupa vo 2 3 ore de la momentul in care mi a explicat ca eu d aia i am tras la xerox ca vroiam sa dau cartea altcuiva...tot ea mi a zis ca nu e suparata pe mine..OARE avea v'un motiv?? deah cred ca nu...shi a dat seama ca nu e suparata pe mine ca mai are nevoie de mine ..nu de altceva..UFFAA ce probleme de copil tembel am...cert e ca ma simt mult mai eliberata..si ca nu o sa mai depind de nimeni..;)SI AM SA POT SA FIU EU....merci fetelor pt sfaturi..si pt puterea pe care mi atzi dat'o de a ma hotarar sa nu ma mai plec in fatza celorlaltzi.Tot binele fin lume..[pup][pup] danna2002

#12
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 01:40

Dana poate vei capata incredere mai multa in tine daca vei incerca sa egalizezi imaginea pe care o ai tu despre tine cu cea pe care vrei sa o impui celorlalti. Un exemplu concret cu cartea: Ar fi trebui sa ii spui prietenei, uite cartea trebuie sa o dau altcuiva, va trebui sa iti faci copii dupa ea in cazul in care ai nevoie. Prin ce ai facut tu...dind 3000 de explicatii, facind copii degeaba pentru cineva care nici macar nu apreciaza gestul, n-ai facut decit sa arati cit de sensibila esti la modul in care te judeca altii. Vanitatea este unul dintre cele mai grele pacate, nu numai pentru ca nu ne lasa sa gresim (ca mai apoi sa invatam din greseli...etc), ci mai ales pentru ca ne impune o imagine despre sine pe care trebuie sa o sustinem zilnic. Cu alte cuvinte ai facut copiile, nu pentru a iti multumi prietena (care de altfel recunosti ca nu iti merita prietenia), ci pentru ca ti-era teama sa nu afli despre tine lucruri pe care nu esti inca gata sa le auzi. Vanitatea nu ne lasa sa ne luam peste picior singuri, ne face sa ne ofensam la cel mai mic detaliu, si in general ne indeparteaza de lucrurile cu adevarat importante, zic eu... Madalina zicea bine ce zicea, sintem cum sintem, cel mai important e sa incercam in fiecare zi sa fim mai buni, A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelalte stele

#13
danna2002

danna2002

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 21 octombrie 2004 - 16:29

off..azi a venit la mine ...colega cu pricina ...si a zis ca am facut un gest frumos dar nu necesar...ma rog tot ea a vb cu mine...nu stiu..am vb cu ea..si cand am simtzit ca spiritele se incing am plecat....tot ea a venit...tot ea a vb..nu stiu...imi trebuie ceva timp sa fiu eu cu mine..sa simt ce vreau si cum ma judeca altzii..si cum ii judec eu..sa ma reevaluez..si dupa aia sa ma complic cu altele..sa vad cum ma privesc ceilaltzi si cum ma privesc eu...sa am grija sa pun punct....i am zis si ei ca prefer sa tac o verme ca sa nu ii spun tot ce am pe suflet..ca nu are sens. danna2002


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -