Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine va avea grija de noi?


29 raspunsuri la acest subiect

#11
mamicaluitheo

mamicaluitheo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 138 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 16:16

quote:
Originally posted by Adela
quote:
Originally posted by Veve
quote:
Originally posted by conchita
vom merge frumos la azil cand nu ne vom mai putea ingriji singuri (eu si sotul).Authority Zero
No,ne vedem acolo![:D]Irina,veve & croko[hia]
beeey nu ocupati toate locurile sa mai incap si io! [:D]~~Adela &[zana]Julia -2 ani-
buehehehe sunteti mortale fete frumoaseio oscilez, intre azil si varful muntelui[alcool][alcool][alcool]andreea mami lui theo si florin

#12
Adela

Adela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 187 mesaje

Postat 16 iulie 2004 - 19:05

[:-)))] Andreea `ai ca poate gasim un azil in varfu` muntelui [aerob][colegi] (da cum il urcam soro? - pe munte, nu pe azil [:D]) ~~Adela &[zana]Julia -2 ani-

#13
Danelutza

Danelutza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.134 mesaje

Postat 19 iulie 2004 - 20:23

Imi place, sintetzi dulci de tot, o sa fie mare veselie la azil, dar spunetzi-mi si mie unde e muntele ?, ca azilul il gasesc eu[hia]

#14
danis

danis

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 20 iulie 2004 - 18:20

am votat, cu inconstienta, nonsalanta si mandria (inca neinfranta) tipice varstei mele, inca neroasa de bufeurile menopauzei, osteoporoza, alzheimer si alte alea; este clar ca nu va fi asa, nu in romania zilelor noastre si zilelor ce vor urma, aidoma celor de le supravietuim... io o scotz singura la capat! azile in romania? ca la americani? dream on!!! bani de azil la americutza? cu salariile pe care le iau si pe care le voi avea.... poate nepotii sa se duca acolo!!! dada, e clar, n-am facut copilu' ca sa ma creasca el... o sa-mi rupa inima cand o sa plece, iar eu cu un zambet plin de aceeasi mandrie (vezi mai sus, mandria n-o sa piara in veci!) o sa-i spun lasa mama, ma descurc io... poate bani de o sinucidere decenta, curata, fara chinuri, fara anunt la proteveu la 17.00 si stiinta de a alege momentul cel mai bun, ca sa para moarte naturala si sa nu rusinez familia crestina... cred ca e cazul sa ma opresc, ca incepe si mie sa-mi fie rusine de ce scriu...

#15
ionela-roxana

ionela-roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 30 iulie 2004 - 14:25

Eu am ales "sa am grija singura de mine". Vreau ca in viata sa-mi construiesc o casa , sa ma realizez profesional ,sa am o casnicie fericita si daca toate astea se vor implini cu siguranta i-mi voi permite impreuna cu sotul o infirmiera care sa ne ingrijeasca!Stiu ca nu va fii cazul , dar asa ca forta majora! Nu vreau sa traiesc viata copilului meu,asta e clar.El va avea viata lui,familia lui !!Asa cum noi o avem pe a noastra! Roxi si bb Rares 9. april.2002 http://ca.f2.pg.phot...m/saracutionela

#16
sirod

sirod

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 185 mesaje

Postat 31 august 2004 - 13:15

Am votat 'singura'...astaa pina nu ma diluez la cap!apoi, vaad eu, poate cu azilu'(daca se ezista atunci) sau facem cooperativa cu alti mosi si babe si punem de un popa prostu'...sau canasta ca la ce aantrenament facem de acum, sigur nu uitam ce e aia!:)) Doamne ajuta sa fim intregi la cap, ca restu vedem noi! DORIS

#17
carmenus

carmenus

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 01 septembrie 2004 - 12:27

In urma cu cativa ani am asistat la o scena tulburatoare. Unei batrane dintr-un sat ii murise nora - singura persoana din familie pe care se putea baza, ceilalti fiind numai barbati dintre cei insensibili. La inmormantare, o femeie o compatimeste: "Vai, tusa, cine mai are grija de mata?" Batrana o priveste curios si ii raspunde simplu: "Dumnezeu."

#18
CorinaM

CorinaM

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 03 septembrie 2004 - 14:11

quote:
Originally posted by carmenus
In urma cu cativa ani am asistat la o scena tulburatoare. Unei batrane dintr-un sat ii murise nora - singura persoana din familie pe care se putea baza, ceilalti fiind numai barbati dintre cei insensibili. La inmormantare, o femeie o compatimeste: "Vai, tusa, cine mai are grija de mata?" Batrana o priveste curios si ii raspunde simplu: "Dumnezeu."
[cheers] Bravo, mi-a mers la inima. Cred ca nu mai sunt prea multe de spus. Si eu m-am gandit la ideea cu azilul, dar ?... nu stiu, in Romania, conditiile sunt foarte proaste cel putin in prezent plus ca nu esti primit in azil, daca nu ai pensie si daca nu faci donatie de apartament sau alte bunuri. Asta stiati ? Eu mi-am facut asigurare de pensie privata sau suplimentara nu mai stiu exact denumirea, si sper sa-mi ajunga ca sa ma descurc, fara ca sa-mi stresz copilul cu ofurile mele, dar recunosc ca sper macar putin in ajutorul fici mele atunci cand nu voi mai putea. Voi pe parintii vostrii i-ati trimite la azil ? Eu pe ai mei nu. Depinde si de cum ne crestem copii ca sa-i avem sau nu alaturi macar din cand in cand sau in momente critice. Corina & Gabriela o zi frumoasa tuturor

#19
boo lina

boo lina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 09 septembrie 2004 - 15:32

fetelor hai sa ne facem un azil in varful muntelui[cool] sau sa-l cumparam pe cel de la timisul de sus. eu zic ca ar fi o investitie mai buna decat banii pe care ni-i ia statul ptr pensie [si-eu]

#20
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 30 septembrie 2004 - 16:20

quote:
Originally posted by oanaDo
Pana atunci poate se formeaza si in Ro azile de batrani cu conditii de trai decent, private, unde sa convietuim cu cei de varsta noastra nelezandu-i pe altii cu aspectele negative ale batranetii. [flo] Oana http://community.web...user/ooanaa2003
Hai sa facem de acu' un azil "desprecopii.com" ca s-avem unde ne duce la batranete...ca tot copii vom fi si noi atunci...si invatati canasta cine nu stie....


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -