Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine va avea grija de noi?


29 raspunsuri la acest subiect

#21
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 05 octombrie 2004 - 22:01

Sunteti...ca mine fetelor. Mai in gluma mai in serios,nu e dornic nimeni de o batranete grea,dar vad ca aproape toate ati optat pt o institutie,la batranete. Nici eu n-as putea sa-mi inchipui ca fiica mea sa-si lase serviciul sau sa-si neglijeze viata pt batranetea mea. Acum suntem in strainatate. Intr-o discutie ce am avut-o cu cei de aici pe tema asta cand am spus ca eu prefer sa stau la azil decat sa-mi pun fata sa faca sacrificii pt mine la batranete,astia s-au uitat la mine ca la oarece nebuna. Au zis ca sunt deplasata si nu m-au crezut ca vorbesc serios.

#22
mephala30

mephala30

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.583 mesaje

Postat 16 octombrie 2004 - 14:31

Si eu tot la azil. Nu vreau sa deranjez pe nimeni, cu atat mai mult copilul(deocamdata am unul, dar mai vreau)...si la cate ati optat pt. azil, voi avea cu cine ma intretine!

Carmen si [copil] Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

#23
symaco

symaco

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 294 mesaje

Postat 18 octombrie 2004 - 12:56

[hopsieu][hopsieu] tineti-mi,va rog,si mie un loc la azil...cele care ajung mai devreme![hippi] si la azil ne alegem cu comunitatea[dc]! [flo][flo][flo]

#24
onutza

onutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 08 noiembrie 2004 - 18:16

Fetelor si io la azil ...da' la acelasi azil cu voi ...ca la cite sintem o sa fie chiar fun :-)....si cind o fii mai mergem cu toatele in vizita la vreunul din copii :-) cred ca s-ar muta copiii dupa ce le-ar veni vreo zece babe si mosi in vizita prima data :-). Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003) http://community.web...nutza_mamicutza ; http://community.web...tza_mamicutza_1

#25
mami-corina

mami-corina
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 09 noiembrie 2004 - 17:13

Alo, cei cu azilu'! Mai avti locuri? Vreau si eu doua![cina2] Ina

#26
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 14 noiembrie 2004 - 08:19

Sa fiu sanatoasa si Dumnezeu are grija de mine. paula2003[loveyou] & alexandra [9cer] http://pg.photos.yah...h/alexa13tinta/

#27
andrada biris

andrada biris
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 03:01

Si noi!!!! (Eu si sotul ca nu-l las nici acolo singurel) Eu am votat cadru specializat dar la asta ma gandeam fiindca azilul chiar asta inseamna. IN NICI UN CAZ SPRIJINUL COPIILOR. ADICA E BUN GANDUL CA TE POTI BAZA PE EI ca asta inseamna ca au fost crescuti bine ca exista o relatie speciala intre voi (noi) dar atat...gandul. (nu as putea supporta sa stiu ca am plecat doar pt ca ar vrea sa scape de noi....ci pt ca e alegerea noastra).Oricum mai buna ca asta nu este din punctul meu de vedere. Si chiar daca m-ar implora sa stau cu fiica si familia pe care o va avea nu as accepta pentru nimic in lume sa fiu povara cuiva. mamica ..... si taticul Briannei Andrada [mamica] si Brianna [copil]

#28
andrada biris

andrada biris
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 15 noiembrie 2004 - 03:12

Ma distreaza raspunsurile voastre. Sa stiti ca exista aziluri dragute si la noi. Odata am intalnit un batranel care statea la azil (spunea ca este un azil fff dragut, curat, mancare si ingrijiri excelente camera lui si ca are o gramada de prieteni acolo) care venea in fiecare duminica la fiica lui la masa de pranz. Spunea ca este cel mai bul lucru ca nu se simte povara si clipele petrecute cu familia fiicei (avea si nepoti) sunt minunate...ca nu ar fi fosta asa daca statea cu ei. Imi spunea ca il costa pensia si ca daca ar fi trait singur nu era de ajuns pentru casa si masa , in plus nu ar fi putut sa se ingrijeasca singur. I marea mea compatimire (aveam 15 ani si am plans dupa ce l-am intalnit - o calatorie cu autobusul) nu m-am gandit sa-l intreb unde este azilul. Abia cativa ani mai tarziu am inteles ceea ce-mi spunea si m-am hotarat ca asta as vea si eu. Deci fetelor sper ca exista un asemeanea loc. Batranelul avea peste 70 ani dar arata mult mai tanar si plin de viata nu ca cei care sunt incovoiati de senzatia de vinovatie (pentru ca sunt o povara, ca simt ca nu sunt doriti). Cred ca o sa-mi ramana mereu in memorie conversatia noastra la fel ca si figura zambitoare si multumita pe care o avea. Se lumina la fata de cate ori imi descria locul unde traia sau vizitele la nepoti. Asa ca trageti concluziile. Andrada, mamica briannei Andrada [mamica] si Brianna [copil]

#29
nic23

nic23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 noiembrie 2004 - 22:31

Dupa ce am citit tot, am avut impresia ca azilurile cresc la toate colturile de strada. Ce bine ca ne putem amuza![:D] Am postat subiectul "Case de batrani" dar m-am ales cu mai putine reactii de cat m-am asteptat, deci sa trag concluzia ca totul merge bine? Eu am doar 28 de ani si mai am pana la azil, dar imi voi folosi timpul in mod eficient pentru ca nu stiu sa joc canasta si o sa fiu mai tarziu in pierdere. Va pup, [berica] P.S. Nu ma pot abtine. Stie cineva cam cate aziluri( ori azile?) de batrani sunt in Romania? nic23

#30
alala

alala
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 noiembrie 2004 - 23:39

buna! daca punem mina de la mina ,pina vine vremea, poate construim un azil .cind va hotariti,spuneti!vin si eu![bicla] m.arion


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -