Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (29)


138 raspunsuri la acest subiect

#11
Davidutza

Davidutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 12:19

BUNA![hia] VENreferitor la pompita eu fiind din CRAIOVA as vrea daca se poate sa mi-o trimiti pe adresa mea deoarece nu am cum sa o iau de la Bucuresti. O poti trimite cu plata la destinatar! Te rog frumos![pup][:X][pup] DAVIDUTZA si [copil]DAVID(11.10.2003)

#12
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 13:34

Bineinteles ca pe cele din "provincie" [:)] le trimit pe fiecare unde trebuie.....ai inteles tu gresit [;)] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.web.../user/rothgross

#13
Davidutza

Davidutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 14:03

BUNA![hia] Sa va mai povestesc ce face DAVID: - nu ii place sa il tinem in brate,ne impinge sa il lasam pe jos sa mearga,si asta face toata ziua. Ii place foarte mult sa il tinem de manute si el merge cu o vitezaaaa mare,aproape ca alearga!!! De ieri insa i-am luat ham si merge foarte bine cu el.Greutatea si-o sustine bine de foarte mult timp dar mai trebuie sa se obisnuiasca cu echilibrul. In rest maninca foarte bine si aproape tot ce ii dam: -cand se trezeste 250-300ml lapte praf NAN -dimineata(10):-2 mere rase cu branzica(facuta in casa) - sau o banana(amestecata cu piersica) cu branzica - sau iaurt - sau suc de portocala /de mar / de morcov preparate in casa -la pranz(12):- ciorbita de legume cu carne + pireu din diverse legume - sau pireu de cartof amestecate cu galbenus ou - sau pireu cu ficatel - dupa amiaza(17): -fructe cu biscuiti -sau iaurt -sau branzica - seara(20):- cereale cu lapte 250 ml - pe la ora 22: 250 ml lapte praf NAN - pana dimineata nu prea mai maninca nimic decit foarte rar vrea cam 100ml lapte(ceai nu ii place). Se mai trezeste inca noaptea dar adoarme repede la loc. Nu maninca cantitati mari de aceea i se face foame mai des ziua. Poate vi se pare ca maninca bine dar vreau sa va spun ca DAVID nu are inca nici un dinte si probabil cind o sa inceapa sa ii apara o sa faca nazuri la mincare. [pup][:X][pup] Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.web.../user/davidutza

#14
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 17:18

Luca a facut azi febra toata ziua! [bang][bang][bang] Cred ca ajung la nebuni. Dimineata avea 38.7. Apoi, dupa paracetamol, algocalmin, otet la sosete, a ajuns la 37.4 - 37.7. Are muci in continuare si deocamdata nu tuseste, decat uneori, dar traiesc cu impresia ca e de la saliva abundenta si de la muci... Daca iar raceste cred ca imi dau demisia din fonctia de mama. [:D] Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#15
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 18:09

..intram si noi la raport dupa ceva timp, Alvarica are si el febra mare de ieri si il tin pe tylenol infants ca DR. zice ca acum sigur este de la dintii + diaree[^].
De mincat nu vrea sa pape decit laptic si rar de tot ceva preparat de mine.[V]
adameasca fonctia de mama este cea mai frumoasa fonctie mey, eu te admir cit de puternica esti si va dorim multa sanatate [pup]si sa speram sa nu mai raceasca Luca[bis]

carmen77 ,am vazut pozele [pk] sa iti traiasca rinjita ![pup]

liliana csaki sunt de acord cu tine in legatura cu mincarica pentru bebe.[il]

bubu , eu cred ca nu ia priit lui Melany yaurtul de la Danone , ca asa sa intimplat si la noi la inceput cind i-am dat lui ALvaro a vomat dar cu timpul la tolerat.SAnatate multa.

Daviduta , sunt copii care nu au nimk cind le da dintii , asa ca roaga-te sa ii apara dintii si el sa pape asa de bine cum papa si acum[:D].SAnatate multa.

Ven , este un dulce Markus si eu cred ca va seamana la amindoi , doar ca trage mai mult spre tine.[:D]

vikinga m-am amuzat tare mult pe PM[:D] , cit despre lapticul aici in USA nu se schimba cred , ca pe toate cutiile scrie laptic de la 0 pina la 1 an.
... aseara Alvaro cred ca te-a auzit [:)]si a dormit de la 11:00 pina la 5 dimineata fara sa ceara "biberonul" dar asta poate din cauza ca are febra si nu ii mai pasa de "BIBERON"[:D]dar dimineata cind a facut ochi[mamica] a inceput sa strige A-MA , si am stiut eu de ce, striga dupa faimosul lui "BIBERON"

VA pupam si va dorim multa sanatate si asteptam pozici noi ca noi mereu avem pozici noi.[:D](eu cred ca mi-am ratat cariera , in loc de dansatoare , trebuia sa devin "fotografa"[bis])




[mamica]Elena [copil] Povestea lui [bb]Alvaro-Daniel[ruga]
[foto](web1)(web2)
Poze la 6 luni WOW




#16
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 23:11

Boubba, scuze, eu doar am copiat listuta si am colorat, acum s-a remediat, dar intra mai des sa ne spui ce faceti ca va uita lumea. Ven, crezi ca ajung pana vineri?, trimite-le la mine ca vad ca nimeni nu zice nimic si am senzatia ca nici nu sunt prea multe fete din Bucuresti. Sympa unde vine? Ileana, ma lasa pe mine nervii de cate tot aveti pe cap. Elena, m-a omorat Alvaro cu statul in picioare, ce-i faci de-i atat de precoce? Fetele, am si eu o intrebare, cat cresc bb-ii vostri pe luna, acum? Ca eu am senzatia ca dl. David nu creste suficient, adica luna trecuta a luat doar vreo 300 gr., acum la fel si asta in conditiile in care mananca binisor as zice, 5 mese pe zi a cate 200 gr. in medie, la fructe si legume portia e de regula intre 220 si 250 gr. Ce sa-i fac sa-l mai "umflu" putin, niste concentrate, ceva?[:D] Ok., a plecat de la doar 2 kg. dar acum la 8 luni are 8kg. Nu arata deloc slab da' cand va aud ca ai vostri la 6 luni au peste 8, ca sa nu mai vorbesc de uriasul grupei, Luca, ma apuca pandaliile. http://community.web...er/lilianacsaki

#17
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 23:36

Liliana, daca pe tine te lasa nervii, io ce naiba sa mai zic... am o stare de agitatie urata, mi-e mila de Luca si nu inteleg de ce iar a inceput cu febra. Pediatra lui nu e in Buzau, vine maine, am sunat-o, m-a trimis sa-l vada un medic de la urgente, l-a vazut, nu are nimic la plamani, doar la gat, iar. [bang][bang][bang] Febra a fost azi pana la 38, maxim 38. ii dau Nurofen si acum seara i-am dat algocalmin. Maine la pranz il vede medicul lui, doamne ajuta sa nu faca ceva grav pana maine. Una peste alta mananca tare bine, doarme bine peste zi, e vioi, se joaca, nu e bleg. Cred ca o iau si eu razna in curand, dar se vede treaba ca nu am timp acum. [:D] Poate mai tarziu, dupa ce isi revine Piticot. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#18
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 23:40

Liliana, io zic ca David e ok la greutate. Luca nu papa prea multe fainoase. dar tu ai putea sa-i dai ceva cereale in plus. De pilda luna trecuta a luat 800 gr in greutate, dar le-a pierdut cat a fost bolnav (bine ca a avut de unde [:D] ) si in ultima saptamana nu stiu cat a pus, dar au aparut iar falcile si pernutele la maini. [:D] Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#19
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 20 iunie 2004 - 00:45

Buna fetelor! Aldo vad ca papa foarte bine iaurt cu fructe de la hipp. Rade unul intreg in 10 minute maxim si face si el gurita mare ca vrea. In sfirsit ii place si lui ceva[wow]. Adameasco aici dr zic ca nu tre sa intervii cu nimic daca temperatura nu depaseste 39°C, cica abia atunci e considerata stare febrila de-adevaratelea. Asa la 37 si ceva pina pe la 38.5 cica trebuie lasat corpul sa lupte singur. Doar multe lichide si atit. Eu cam asa am facut, dupa 38.5 am fost pe faza, am controlat temperatura frecvent, ca stii cum e la astia mici, uneori poate creste repede. Dar mai e adevarat ca atita timp cit are nasul plin de mucisori se cam mentin acolo microbeii si poate recidiva oricind problema. De aia e important sa fie scosi muci CU FORTZA! Nu e numai pt ca ei nu respira bine, normal si asta e foarte important!! Dar degeaba pui picaturi sa desfunzi un pic si apoi supozitoare pt temperatura daca mucisorii plini cu alea alea stau drept in nas. Poate nu o fi numai asta problema, dar iti mai dau asa o parere. Acum, stiu dr cum e mai bine. Dar eu totusi am mers pe varianta cu supozitoare cind era temp mai maricica. Va pup fetele[pup] Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#20
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 20 iunie 2004 - 01:04

Vikinga, si noi tot cu supozitoare, sau Nurofen. Cu starea febrila nu stiu ce sa zic, depinde de dr. dar l-am hidratat. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -