Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (29)


138 raspunsuri la acest subiect

#121
liliana csaki

liliana csaki

    Membru junior

  • Moderators
  • 677 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 04:39

Vikinga, multumiri din suflet, saru'mana pt. pompite. Noi tocmai am terminat cu mucii dar acum suntem pregatiti. Ti-am vazut pozele, e adorabil Aldo in fotoliu unde-si asteapta musafirii si cum plimba catelul de lesa si moaaaama ce bine arati acum, ai slabit mult de tot, pot sa-ntreb si eu cum? in afara de dansul din buric, da' chiar nu ti-a mai ramas acolo o sunculita mica pt. costumul de maine? Tinem pumnii si sa ne pui poze de la spectacol. http://community.web...er/lilianacsaki

#122
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 10:39

Liliana, fetele din Buc. care vor pompite sunt: julia 23, sympa, adriana_mihnea, danateo si onutza. Daca trebuie, iti trimit pe PM si adresele lor, dar ma gandesc ca mai repede va intalniti voi "face to face", nu??? Vikinga, inca o data multumim din suflet [flo] pentru gestul tau minunat!!! Mai, dar tu arati superb!! Si ai un par, Doamne cat de invidiez, si-mi vine sa mor de ciuda ca m-am tuns........da' las' ca mi-l las' iar sa creasca, eu una cred ca parul lung ma avantajeaza cel mai bine....[vampa] Ileana, multi [pup] pentru Luca-dalmatianul cu bubite [:D].....bine zic fetele, mai........voi scapati de toate belelele pana la 1-2 ani, s-apoi boierie pe capul vostru.......... Noi am fost ieri la dr. Surprise: dr. nu a fost acolo!!! [:D] Avea program de la 2 la 7, dar a fost nu's ce conferinta si d-na dr. nu a mai catadicsit sa vina la cabinet, dupa ce anuntase ca vine numai de la 5 la 7!!! Ce nervi a putut sa-mi faca!!![poc] Asa ca azi (avand ea program de la 11 la 2), cre' ca mergem la 11 fara ceva sa fim acolo printre primii, sa scapam odata........Mai dar chiar in ziua de vaccinuri..........unora li se urca la cap "faima" (vezi-Doamne), si o iau pe aratura...... Dar nu-i nimic, iata inca un motiv sa plec de la ea, notat acolo, la catastif........cand se vor aduca cateva (si solide bine, ca asta), gata, Aufwiedersehen!!!Pb. e ca nu prea ma la cine sa ma mut, ca e intr-adevar uan din cele mai bune din Bistrita..........va dati seama unde am ajuns?? [bang] Tutzi, cu radiografia, stai mama linistita. Sper ca n-ai de gand sa expui copilu' la radiatii inutil. In primul rand, se face un fel de ecografie, si asta la 3 luni, nu la 6, ca atunci trebe depistata displazia de sold. Dar uite, de ex. noi am fost la cca 5 luni ale lui Markus la un chirurg ortoped. Care a facut cu el un fel de exercitii din picioare (i le-a flexat nu's cum etc) si a zis ca nu are absolut nimic, si nu care cumva sa ne-apucam sa-i facem copilului radiografie.......deci e suficient un control din asta, si e indicat mai ales la fetite, care-s mai des afectate de displazia de sold. Ne-a zis sa mai venim cu el (daca vrem) cand incepe sa mearga, ca atunci se mai pot vedea unele pb. , daca ele exista (Doamne fereste!) [pup] la Iasmina! Cam atat. Ciao! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.web.../user/rothgross

#123
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 13:43

Aici se face obligatoriu acest control, dar pe la 2-3 luni, nu stiu exact ca lui Aldo i-au facut toate controalele posibile si imposibile cind eram in spital in Hamburg cind avea el 2 sapt. Mai fetelor o gramada de teste, de m-am crucit si eu, dar cu aparate asa "inocente" ca am fost si eu prezenta. Pentru displazia de sold au folosit ultrasunetele, exact ca la noi cind am fost gravidutze. Si se masoara acolo nu-s ce unghi. Totusi sa stiti ca e un control destul de amanuntit si e bine sa fie facut. Dar chiar nu inteleg de ce sa fie nevoie de radiografie? E la fel de nociv ca si cum am face radiografie in luna a 9-a sa ne vedem puii! Si la ultrasunete pot misca piciorusul si coapsa pina prind orice detaliu. Am vazut si eu acolo ca-mi explica dr tot. Mai sa-mi spune-ti si mie daca pe voi o sa va ajute cele pompite, pt ca ma gindesc sa le propun pt magazinul "desprecopii". La mine au fost un mare ajutor, dar vreau sa vad daca si voi va descurcati bine cu ele. Acum sa dea Dumnezeu sa nu aveti nevoie! Ma tot gindesc ca scrie pe ambalaj ca e pt noi nascuti, iar Aldo cind a fost racit avea cam 4 luni si ceva. Ma gindesc ca poate totusi nu or fi bune cu cit copilul se mareste..? Adica poate sunt pt nasucuri foarte mici, sau nu stiu..? Dar daca pe voi ve multumeste mai mult decit clasicele pompite, atunci mi se pare buna propunerea pt magazinul "DC" ca si alte mamici si bbi sa treaca mai usor prin perioada mucisorilor. PS: Vremea urita rau de tot, poate sunt sanse sa se mai schimbe, spectacolul meu cred ca se va amina. Multumim de complimente. Am slabit tot ce am pus de la sarcina. Acum sunt cu -500gr. Mai am ceva kg puse de dinainte de sarcina de la berica si cirnaciori[berica] aici in Germania. Liliana, am slabit cu regimul montignac , cu plimbari lungi si mai in viteza cu carutul cu bb si cu dansul asta. Pai ne pune profa asta sa facem niste miscari de muncesc cu niste muschi de care nici nu stiam ca exista[:D]. Si am mai facut eu si aerobic si fitness la viata mea dar nu am pus la treaba toti muschii de la burtica cum e cu dansul asta! Ven mersi de compliment, e mai frumos parul in poza decit acum dupa ce am fost la coafor, am mai dat si o groaza de bani(au intrat 5 tuburi de vopsea in el!!! )...L-am tuns un pic, l-am vopsit, inchis de tot....[bang] Dar stii si tu cum e, asa suntem noi cind incercam sa ne facem "mai frumoase", numai grozavii facem[alcool] Va pup[pup] Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#124
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 14:59

Vikinga si Ven, am primit pompita!!! Mii de multumiri. Astept sa se scoale piticot sa o incercam, ca iar a facut ceva muci, da' m-am invatat.

Bey, nu va mai luati de noi ca suntem patati, ca pe cuvant daca vroiam asa ceva. [:D] Acu, lasand gluma la o parte, cred ca tot de pe la circa a luat rubeola, daca tot ne-am dus la control de atatea ori in ultimul timp... Sau din aer, sau din parc, io mai stiu... Bine ca a facut-o acum. Bubitzele au trecut aproape de tot pe corp, se vad doar e maini si pe picioare acum. Dupa amiaza sun la cabinet sa vad daca ne da voie sa ne vedem cu voi. Am emotii, ca tare as vrea sa venim si noi. mai ales ca ma arde talpa de-o plimbare. [:D]

Gata, ma duc si io sa mananc, ca doarme Maria Sa. [:D]

Voi cand va mai plimbati??? Ca noi iesim de la 8 la 11, 12 si dupa amiaza pe seara vreo ora. Cred ca io sunt prtima mamica din parc, e asa pustiu pe la 8 dimineata... Apbia pe la 9 jumate incep sa vina oameni.

Mai, ati vazut ce de sarbatoriti azi? [s] pentru toate cele 3 fetite!

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.web.../user/adamestii

#125
danateo

danateo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 15:53

Liliana, daca vii maine la intalneala ne putem imparti pompitele acolo, dar hai sa stabilim odata unde si cand! Daca nu vii, da-mi pe PM adresa ta sau un loc de intalnire si vin eu si o iau, nu vreau sa te deranjez prea tare! Deci, cine vine la intalneala maine si unde??? Dana si bb Matei http://www.geocities.com/bebe_matei

#126
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:36

Am vorbit cu pediatra. Nu venim la intalnire... [bang][bang] este contagios cam o saptamana dupa ce au aparut bubitele pe corp. Si el le are de marti. Deci, imi vine sa plang de ciuda, dar asta e... O lasam pe data viitoare. Sa faceti poze muuuuulte rau sa le vedem si noi. Imi cer scuze, asta e... Vikinga, pompitza e MINUNATA!!! Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#127
Davidutza

Davidutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:42

BUNA! Ven pompita inca nu a ajuns la mine dar sper sa o primesc azi!Te anunt! I-a spart si lui DAVID gingia primul dintisor de jos in partea stanga. Eu l-am descoperit si am fost foarte emotionata! Am facut o intelegere cu tati si cu bunicii,ca cel care vede primul dinte sa ii dea lui DAVID un milion de lei,asa ca eu sunt "norocoasa". I-am dat sa manince caise si i-au placut! Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.web.../user/davidutza

#128
vilma

vilma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:50

Mamicilor scumpe, sa fa zic si eu faza tare. Cand ma apuc sa citesc subiectul nostru, de obicei sunt in urma cu cate 2 pagini cel putin. Si cand vad cate probleme se desfasoara pe parcursul a numai 2 pagini, iar eu de obicei apar la "spartul targului"....ooooff. Deci, in ordine cronologico-aleatoare: Vikingo, mama, arati fenomenal, inteleg insa ca ti-ai facut schimbari de look in bine. Incep sa ma gandesc ca daca o sa vii la Galati, eu sa ma ascund dupa copaci...[:D] Acum serios, pozele de la mare sunt super-super faine, iar Aldo cred ca o sa semene cu tine, o sa faceti furori printre masculii si damele de la Germanica. Ileana (mereu imi vine sa-ti zic Ilinca, da' nu stiu de ce, cre' ca poate ai nevoie de un miel) am dat deja comanda pentru statuia ta si daca vrei, pentru numai 20%, il punem si pe bebe Luca, uni sau picatzele [:D]. Ooof, cred ca numai tu stii cum iti e, din una in alta, sa se duca toate cu bine si sa fie Luca sanatos si sa faca toate lucrurile bune mai devreme, precocu' scump a lu' mama!! Ven, cum ii merge lui Markus? Noi amanam pe cat posibil decizia cu endoscopia, tot in speranta ca Doamne-Doamne imi va lumina mintea si sa iau decizia cea mai buna pentru Tudor. Va doresc intalneala placuta la fetele care o comit in we. Despre noi, sa va zic ca ieri am faptuit si vaccinul de 6 luni. Acum Tudor sta pe jos , pe o patura, dar vad ca a iesit din "teritoriu" si trebuie sa-l readuc. Azi am facut si eu o experienta: am incercat sa-i dau niste cartofi pisati cu furculita de la mine din farfurie (cartofi natur). Si am luat e deget si i-am dat, voia, dar dupa cateva ture a vomat masa de dimineata (ciudat, nu?), adica nu toata, probabil un 10%. Noi plecam la mare de luni, numai cu mandra. Tudor ramane acasa cu buni, nu ma intrebati cum de pot sa-l las singur (adica fara mine), ca nu faceti decat sa invartati cutzitu'n rana. Tre' sa va las ca Tudor mai are un pic si se baga sub pat..... Va pup, va doresc insanatosire grabnica la cei bolnaviori si sa ne auzim cat de curand cu bine. Cu drag, Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

#129
carmen77

carmen77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 999 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 18:55

Fetelor, am si eu o intrebare: voi v-ati tuns bbi? Ca Matei deja cam are chica si ma gandesc sa ii bag masina de tuns in cap. Si daca i-ati tuns, ce ati facut? I-ati tuns chei sau numai ati luat putin din lungime? Stiu ca nu e o problema majora, dar va stresez si eu cu ce ma doare, ca din fericire, Matei al meu inca nu mi s-a imbolnavit niciodata. http://community.web...ser/carmen77102 http://community.web...ser/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003

#130
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 25 iunie 2004 - 19:10

[:D]Mai intram si noi la raport dupa citeva nopti nedormite[bis]

Alvarica a avut si el bubite pe tot corpul si a fost si racit , acum totul a trecut si sa mai relaxat si el putinel , dar de 2 zile ii da alti dintisori si imi face crize zi si noapte, in rest este cuminte si tot biberonar , iar de papat nu prea papa asa des gerber sau alte chesti facute de mine , tot ce ii place este yourt de la Danonn.Ieri ne-au suant de la o agentie de Model pentru Alvarica si am fost cu el la programat pentru reclame de tot felul dar cind ne-au vazut pe toti 3 au spus ca toti sunt buni pentru reclame la care eu intreb nu cumva au nevoie de mine pentru reclame de "PLUS SIZE"[:D]...nu suntem siguri daca o sa ne putem duce cu Alvarica tot timpul ca daca AL lucreaza si eu nu conduc o sa fie cam greu , plus ca el mai are de trecut prin ceva suferinta cu alte operatii si nu vreau sa il chinui pe la studiouri cu pozatul, dar o sa ne mai gindim ca este suma mare de bani la mijloc , si eu cred ca este bine pentru viitorul lui.

Vikinga,[wow]draga mea arati minunat de bine ,si ca te-am avzut pe tine cum arati de bine o sa ma pun si eu la slabit ca la noi este asa cald afara de nu pot sa pun altceva pe mine decit maiouri si pantaloni scurti , si cind te vad cum arati de bine mai ales in PINK ma oftic ca stau lucrurile mele in sifoner la naftalina.[aerob]
Te felicit [flo]si sincera iti spun ca arati MINUNAT de bine , iar bebe Aldito si pretenul lui sunt doi frumosi.
Nu uita ca iti tin pumnii strinsi pentru spectacol si asteptam poze!
Multumim de pompita , doar ca trebuie sa caut instructiunile pe unde le-ai postat.

Adameasca , va dorim multaaaa sanatate si poate asa este cum zic si fetele, treceti acum prin toate bolile cu Luca si peste 1- 2 ani o sa fie fie perfect sanatos.

Ven , imi pare nespus de rau pentru Markus, noi va dorim multa sanatate. [flo]Cit despre par lung,(si eu m-am tuns ca idioata ce am fost )eu cred ca iti sta foarte bine cum ai tu acum parul si culoarea.[pup]

alinkav[flo] , eu nu vreau sa pleci de la noi asa ca RELAX si te asteptam la raport si poze noi cu ALEXANDRU -Andrei !

dpintilie, asa face si Alvarica al meu ca Andrei adica doarme 30 de minute si gata , dar acum am aflat ca mai are un dinte care ii iese si cred ca asta este problema, ca de cite ori ii pun Oranjel se calmeaza .Sanatate multa[flo]

...vreau sa mai scriu dar sa trezit deja [iartama]
Va pup si va doresc tuturor multa sanatate .


[mamica]Elena [copil] Povestea lui [bb]Alvaro-Daniel[ruga]
[foto](web1)(web2)
Poze la 6 luni WOW





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Plimbare ❤️

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 19:31

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -