Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)


144 raspunsuri la acest subiect

#21
bychi

bychi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 13:33

La multi ani pentru toti bebelusii care au facut un anisor! La multi ani Alexandra (Alinuta) si Micaita (Elena)! Imi pare tare rau ca sunt atati copilasi bolnavioari si sper sa se faca bine cat mai repede. Off, si Maya cu rubeola.... Sanatate multa! Tiberiu a trecut la frizura de vara, tuns regulamentar la 2 cm. Transpira atat de tare si tot timpul trebuia sa-l sterg cu prosopelul. Mai nou, de dimineata a inceput un ritual cu jucariile din patut::: le ia in manuta pe fiecare, le pupa, le arunca, apoi ne pupa pe noi si ... la joaca! Daca ii zici sa-ti mai dea un pusi refuza, doar 1 pe zi si numai dimineata, ca ajunge.[;)] Se catara peste tot, trebuie sa fiu permanent cu ochii pe el, se baga sub fiecare pat, trage de toate firele... dar, cred ca cunoasteti si voi. Va pupam cu drag Bychi si bb Tiberiu

#22
crisotexa

crisotexa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 14:28

La multi ani Catalin, Flaviu si Ionel!!! Va dorim multa sanatate si noroc in viata! Acum un an ati adus multa fericire in inimile parintilor vostri. Nici numi vine sa cred ca ne stim deja de un an. Romana, uite ca ai ajuns si la termen. Doamne ajuta, sa auzim de bine!!! Eu sunt in continua miscare. Ca sa profit de ultimele doua saptamani cat mai sta bona cu noi mi-am facut abonament si la piscina si la aerobic. Asa ca mai imi ramane tare putin timp de alte rasfaturi (cum e netul...). Dar va citesc mereu ca sunt dependenta. Carmenutza, bine ca sunteti pe trecute cu rubeola. Parca am citit ca la fetite e mai bine sa faca bolile astea care sunt periculoase sa fie facute cand vor fi insarcinate (na, la ce ma gandesc io). Kehleyr, sa nu te mai duci la manechiuriste. hepatita C, care este f. periculoasa, se ia pe calea asta. Pojo, chestia cu chatul a ramas de domeniul scient-fiction pentru mine. Poate din toamna, cand or fi copii mai mari. Corinaelena, nu te-am uitat, ma si intrebam de ce nu mai intri. Bineinteles ca nu e greu de ghicit; ori nu mai acces la net, ori nu ai timp... Elena, bine ca Oana se simte mai bine. Cum te stiu io nu cred ca o sa ramai prea mult in starea asta nasoala. Io ce sa mai zic, bebe no.2 pierdut, sotul accident tare urat... Pai ce facem noi fara umorul tau???? Cornelia, va destrabalati la plaja? Ce face Mariuca? o mai scoti din apa. Cred ca o sa fie cea mai neagra dintre toti. Bychi, abia astept sa ne tundem si noi. Dupa petrecerea de pe 10 iulie. Of, of, mereu pe fuga. Aveam atatea sa va mai spun. Va pup in schimb [pup]. crisa

#23
nicol74

nicol74
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 15:10

La multi ani !pentru Alexandra Maria , mami Alinuta si pentru Mihai, mami Elena Sa faceti tot ce puteti sa fie fericiti ingerasii ! Sper ca bebeii vostri sunt mai bine ! Sambata a venit in vizita la mine colega mea de banca din liceu, are un baietel de 4 ani ! Teo a fost f. fericita sa se joace cu el ! Carmen l-am sunat pe dr. de familie si mi-a spun ca vaccinul anti rubeola, pojar, etc. se recomanda la 13 luni, deci ... sanatate multa ! Teo mea e super maraita, azi am ajuns la 11 la birou, simteam ca nu pot pleca de acasa (si ramane cu mama si cu femeia care ne ajuta !) cred ca am innebunit ! n-am terminat dar, va pupicesc ca tb sa si muncesc, nicol

#24
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 15:16

Buna fetele, am avut un w-e super, vineri l-am trimis pe Luca la Breaza cu 4 bunici, iar ieri am mers si noi si l-am luat. Drept care vineri seara am iesit la shopping + circiuma, in ciuda ploii torentiale din oras, simbata am colindat prin oras, am fost la terasa, l-am film n-am ajus ca n-aveau bilete, in compensatie mi-am facut si eu manichiura (cred ca a 4-a oara in viata) la Mall (scump si nici o smecherie, deja mi se duce oja), mi-am amintit putin cum era viata in doi, fara griji si obligatii [:D], iar ieri m-am trezit de la 8 si pe la 11 am plecat spre Breaza ca nu mai puteam de dor.[bonjovi] Luca in schimb a fost fr. incintat, a stat numai in curte, a dormit in curte, ieri am oprit la Metro si i-am luat o piscinuta din plastic cit un lighean mai mare - la inceput urla si refuza sa se apropie de ea, apoi daca a vazut ca eu ma jos cu miinile in ea si sint linga el, a intrat si s-a balacit, m-a udat din cap pina-n picioare, era fr. incintat ca-l si filmam/pozam (o sa pun pozele pe site), abia l-am scos cind a intrat soarele in nori si deja se racise apa. Mi-a parut rau ca n-am mers la mare week-end-ul asta cum vroiam, dar am inteles ca a fost frig, incercam in week-end-urile viitoare. cam atit, ma pregatesc si eu de petrecere vineri, fac lista de obiecte ptr pus pe tava (de ce se pune mobilul, ce inseamna?), invitatii, toalete etc. pup u, Andra

#25
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 15:39

Inca n-am nascut. Ieri l-am sunat pe medic si cred ca l-am trezit din somn ( era pe la ora 15) deoarece vroiam sa stiu cit mai dureaza pina nasc dupa ce iese dopul gelatinos. Eu am observat ca de vineri tot iese cite putin, iar ieri a fost o bucatica mai mare. A zis ca poate sa dureze de la ore la zile. Va multumesc ca sinteti cu gindul alaturi de mine. Cind ma gindesc prin ce urmeaza sa trec am asa o usoara emotie, dar sper sa fie bine si mai ales sa ajung in timp util la spital. Mama zicea o sa nasc pe 23, ca a vazut ea la horoscop ca mi-a zis ca atunci o sa am un eveniment. Acum ramine de vazut. Oricum as vrea sa pot sta linistita fara sa mai aud tipetele lui Cristi sau sa ma rog de el sa manince. Cred ca sint si eu cu nervii intinsi, nu chiar la maxim dar… Simbata a fost pediatra si a zis ca nu are nimic Cristi ca poate febra a fost de la dintii de sus care au spart gingia. A ramas ca simbata sa-i facem vaccinul de un an. Intre timp, adica de ieri a inceput sa umble singur pe distante tot mai mari in camera, asa ca trebuie sa fim tot cu ochii pe el. E uimitor ce de progrese a facut in ultimele zile. MAGDA: Noi il culcam cu body cu mineca lunga si pantaloni cu botosi . Cam asat e tinuta si pe timpul zilei desi eu l-as tine doatr in mineca scurta si pantaloni scurti. Bebe2 nu se grabeste ca ar avea termenul pe 25 si se gindeste ca e mai bine acolo decit sa-l auda pe Cristi cum urla cind nu i se fac poftele. Poate e mai bine asa ca se mai ingrasa si el nitelus, dar eu simt uneori ca m-am saturat si as vrea sa nasc. CARMENUTZA: Sanatate Mayei si las ca toate trec. ELENA_LTD: Iti doresc multa putere si incearca sa te mai odihnesti daca zici ca Mihai nu e acasa. MIHAELA: Interesante alegeri la taierea motului. Acuma ce concluzii s-au tras? Va fi un bait muncitor sau un smecher cu masina si mobil?[:D] KEHLEYR: Chiar cine te-a pus sa te duci la manichiura? Nici eu nu am fost in viata mea la manichiura si nici nu mi-am facut-o la modul serios, eu doar imi tai ungiile si apoi le slefuiesc cu plia de unghii si mi se pare si asta o pierdere de timp. LYA: Mare atentie cu mincarea penru Ruth in perioada de convalescenta. PUFULET: Ma bucur ca v-ati simtit bine la Felix si ca nu ati avut incidente. MARTTA: Il faci alpinist pe Vladut[:D]. E foarte bine ca face astfel de progrese. CRISOTEXA: Iti faci de cap mama draga si piscine si fitness.[:D] Va multumesc si pentru urarile de la multi ani. Intr-adevar miine e ziua lui Cristi. Face si el un an si 4 dinti. Nu cred ca o sa primeasca acum cadouri de la mamica si taticu, dar sigur va primi un fratior. Sper sa se bucure. Va pup http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#26
corinaelena

corinaelena
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 16:11

Buna!Sa va i-au pe rand: AndraEu stiam ca obiectele de pus pe tava le cumpara nasii.Spune-mi cum faceti ca poate ma trezesc la taierea motului fara tavita! Crisaprofita cat mai poti de timpul liber pt ca eu deja ma gandesc sa-mi gasesc o femeie pt ca in toamna imi reiau cursurile. Bychi,o intrebare:cum la-ti tinut pe Tiberiu la tuns?Si eu o tund ,la zero, pe Sara dupa taierea motului dar ma gandesc cu spaima cum vom proceda ca nu are stare deloc,nici nu ma lasa sa o peaptan. Miha ai baiat mareee!Dar cu somnul noaptea cum mai stati?Noi ne mai trezim maxim de 2 ori pe noapte dar ca sa manance.Bine ca ne-ai spus ca Sara nici nu o sa vada mobilul pe masa,dar cred ca ii pun cheile de la masina bunicului(e decapotabila). Carmen sanatate grabnica Mayei.Si bine ca nu a facut de ziua ei ca era mai nasol,fara copii. Kehleyrsanatate fetei tale si sa speram ca nu va fi nimic mai grav.Si ai mare grija cu degetul,nu vreau sa te sperii dar am auzit multe chestii urate facute la manichiura care nu s-au terminat foarte frumos(nu e o regula,si chiar poti incerca la altcineva ,daca mai ai curaj) Magda si eu o culc pe Sara tot intr-un body cu maneca scurta si neinvelita si doarme foarte bine. Ama vom pleca si noi la mare,dar imi e frica pt ca nu stiu cum va dormi,obisnuita fiind cu patutul ei si singura in camera.Parca si vad faza cu Mara in apa si abia astept sa o pun si pe Sara in colac pt ca iubeste apa. La multi ani! pt Alexandra(Alinuta) si Mihai(Elena). Romana iti tin pumnii.. Sara a plecat de 2 zile singurica dar imi e frica sa o las ca are o viteza de ma sperie[bang].Nu are inca stabilitate foarte mare si daca nu sunt atenta ,vrea sa o i-a la fuga si se inpiedica si pica.Hamul nu il vrea deloc. Cum le puneti pampersul?Nu mai am nici o idee..o i-a in 4 labe cu fundul gol si nu sta deloc. Corina va pupa[pup]

#27
corinaelena

corinaelena
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 16:16

Romana cred ca ai postat in timp ce scriam eu.Ne bucuram ca sunteti bine si ca ne mai dai vesti.Nastere usoara si Cristi isi va da seama ce cadou i-ati facut cand va mai creste putin si nu cred ca si-ar fi dorit altceva. Corina

#28
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 16:54

Buna, sa va raspund ca se pare ca am timp zilele-astea. corinaelena: pai Luca n-are nasi, asa ca trebuie sa ma preocup eu! M-am gindit sa nu fie mai mult de 10 obiecte, ca sa nu-l debusolez prea tare: - bani (iarasi nu inteleg de ce se pun si lei, si euro, si dolari, ca ideea e sa aleaga banii, ce conteaza care sint, ca doar exista schimb valutar [:D]) - pix - pahar - carti de joc - cheie/ciocan - stetoscop/seringa - ac cu ata - aur - calculator alte idei? banuiesc ca la fetite se pun si chestii specifice (farduri, bijuterii), dar nu stiu prea exact. Crisa - bravos doamna, baga tare! Apropo de pampersi: va recomand ptr bebeii care merg Libero Up&Go. Sint niste pampersii ca niste chiloti, cu totul, se trag in sus ca pantalonii, nu trebuie prinsi, si e mai usor de imbracat un bb umblaret. Ca sa ii scoateti se rup pur si simplu in lateral, arata pe pachet cum trebuie procedat. Sint super-buni ptr bb-i maricei, plus daca vreti sa ii invatati la olita, ca se trag inapoi dupa ce a facut bb la oala, nu trebuie aruncati. pup u, Andra

#29
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 20:03

La multi ani veteranilor nostrii, sa ne creasca mari, frumosi si sanatosi si sa aibe noroc in viata! Carmenutza, chiar ma gandeam zilele astea ca e mai bine pentru bebelusi sa faca bolile copilariei cat sunt cat mai mici pentru ca am impresia ca suporta mai bine durerea. altfel nu-mi explic cum reusesc sa treca peste crizele de colici si peste durerile cauzate de eruptiile dentare. Sanatate! Crisa, cand faci abdomene trece 30 si in contul meu ca [parca-i mai usor cand transpira altul pentru tine[:D] Corina
quote:
Eu stiam ca obiectele de pus pe tava le cumpara nasii
N-ar fi rau[:D]. Merita sa dai la schimb cu o masina, un mobil, ceva bijuterii cateva fire de par. Andra
quote:
pai Luca n-are nasi
. Zau ca nu inteleg iar despre scutece am facut si eu o alegere " inteleapta" in we asta. Eram in Cora si zic :"ia sa incerc si altceva( cadeh, de la o vreme nu-ti mai sta minte sa-ti schimbi parfumul sau nuanta de ruj)" Si cumpar Huggies. Wrong[bang][bang][bang]. Super prosti.
quote:
ma pregatesc si eu de petrecere vineri, fac lista de obiecte ptr pus pe tava (de ce se pune mobilul, ce inseamna?), invitatii, toalete etc.
Si invitatii si tol festiv!?! Pai cred ca vrei sa faci din Luca un pedant la asa fast si organizare. Fetele, ati auzit?!? Stati aproape! Cu mobilul ....o fi oare operator de telefonie mobila?!? Ca daca-i asa ma sacrific si eu sa stau cu fundul pe o galeata plina cu apa si sa las pe cineva sa-mi scalpeze motzul[:D] Romana mai zi odata la ce maternitate nasti ca neuronul meu refuza sa colaboreze cu mine. Ma cheama colegu sa mergem acasa. Ura! ma duc sa ma hartuiasca David[:D] Maine am un subect important ....

#30
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 21 iunie 2004 - 20:07

La multi ani Alexandra, Flaviu , Mihai![s]
Magda,
nu am tinut-o la regim...ca oricum nu a mancat mai nimic zilele astea....numai laptic a baut si de cateva ori a refuzat(ptr.prima data )si laptele meu ..si ma cam speriasem ca am crezut ca se intarca singura..da' azi am revenit la sentimente mai bune vis -a vis de mancare..adica a mancat vreo 10 lingurite de mar ras..[:D]si putina branzica...

Dana, sper sa nu fie nimic cu Stefania!

Crisa da, asa este..se zicea pana acum ca este mai bine ptr. fetite sa faca bolile astea cand sunt mici decat sa le faca cand vor fi insarcinate ....da' de cativa ani a aparut vaccinul asta contra rubeola, oreion, pojar si alte d'astea...care le ofera imunitate pe viata, asa ca nu trebuie sa la mai faca....da' uite ca noi am fost mai vrednice[bang]..

Si noi o chelim pe Maya dupa ce ii luam motzul...are o gramada de par..nu mai stiu cum sa i-l prind si transpira intr-una.

Andra, cum de Luca nu are nasi?

Carmen si bb Maya Alexia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -