Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)


144 raspunsuri la acest subiect

#1
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 17:37

La multi ani Flaviu!!!!
[majoreta][majoreta][s]
Iubitele mele mamici, multumesc ptr.raspunsuri.

Am fost azi dimineata cu buburuza la doctor dupa o noapte in care iar a facut febra... 38.5 cel mai mult..si avem rosu in gat...se pare ca este ceva viral,ori de la un iaurt pe care i l-am dat cam prea rece.... ca' nu stiu sa fi fost nimeni racit prin preajma...Trebuie sa luam Amoxicilina 5 zile si Eferalgan....uff, asa de tare ma oftic ce este bolnavioara...este apatica, maraita..
Si dintisorii nostrii se lasa in continuare asteptati, caci dr.ne-a spus ca nu sunt semne ca vor iesi prea curand.

Si eu ma voi intoarce la serviciu dupa ce venim din concediu..pe de o parte de abia astept, ca m-am cam saturat de stat acasa si de facut in fiecare zi aceleasi lucruri,oricum ma minunez si eu cum am putut sta atat de mult, ca initial imi programasem 3-4 luni cu pitica....oricum au fost niste luni minunate.

Bibi, bine ai revenit!Cum a fost la mare? Tombola nu s-a mai tinut..a ramas ca o facem cand ne strangem mai multi...asa ca n-ai scapat...tot trebuie sa mai cumperi o jucarie[:D]
Cornelia bine ca este fetita sanatoasa ca de muschi faceti voi rost.Pup-o pe Mariuta [pup]

Andra, o minune de baietel este Luca....sa va traiasca!Super poze si gradina...mi s-a facut un chef nebun de mare, uitandu-ma la pozele voastre


Carmen si bb Maya Alexia

#2
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 17:46

uite si listuta 01 iunie Alex si mami Marina 01 iunie Andrei si mami Dana (Marioara78) 03 iunie Alex si mami Malina 03 iunie Ruxandra si mami LaviniaC 04 iunie Diana si mami Denisa 13 iunie Vlad si mami Martta 13 iunie Denisa si mami Calina 14 iunie Ruth si mami Lya 14 iunie Alex Victor si mami Marox 16 iunie Daniel si mami Doinna 18 iunie Catalin si mami Dani-da 18 iunie Flaviu si mami Mihaela 19 iunie Ionel si mami Marika Stefan 22 iunie Marius Cristian si mami Romana 24 iunie Tudor Andi si mami Bobi 25 iunie Luca si mami Andra 25 iunie Rares si mami Mirunaa 27 iunie Maria si mami Adi 27 iunie Stefania si mami Kehleyr 02 iulie Maria si mami Cornelia 03 iulie Paul si mami Alexa 04 iulie Mihai si mami Kara 04 iulie Matei si mami Romana 74 05 iulie Matei si mami Madishor 06 iulie Cindy si mami Catan 06 iulie Daniel si mami Mica 07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza 07 iulie Rares Andrei si mami Crisfilip 08 iulie David si mami Bibi 08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa 08 iulie Teodora si mami Nicol74 09 iulie Iris si mami Azibel 10 iulie Alexandra si mami Amik 14 iulie Sara si mami CorinaElena 14 iulie Tibi si mami Doina Sanda 16 iulie Emma Ana si mami Iuliana 18 iulie Taisia Eliana si mami Gio 18 iulie David si mami Salina 19 iulie Alexandru Constantin si mami Irina 19 iulie Calin si mami Maadi 21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta 21 iulie Mihai si mami Elena ltd 22 iulie Alexia si mami CriXia 24 iulie Simona Andreea si mami Gianina 25 iulie Emma Maria si mami Claudya 27 iulie Paula si mami Maria 28 iulie Tiberiu si mami Bychi 28 iulie Stefan si mami Anto 28 iulie Maria Ianina si mami Madic 29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora 29 iulie Mara si mami Amalia 30 iulie Irina si mami Aditzu 31 iulie Daria Maria Antonia si mami Tango 31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda Carmen si bb Maya Alexia

#3
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 18:08

quote:
Bibi, bine ai revenit! Cum a fost?
Hai merci, da ce faci madam iti bati joc de mine [:D]!?! Pai am povestit atat cat m-am priceput si eu. Vrei amu sa fac versuri[:D] ? hai sa-ncerc : E cald afara, e senin Cu David eu ma plimb putin Dar repede ma plictisesc Si brusc la Nana-l usuiesc Ma-ntind la soare,n-am noroc! De alergie sufar foc Ma trag la umbra si gandesc Acuma nu ma mai prajesc. Hai ca ma ia cu plans de atata chin[:D]

#4
romana

romana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 18 iunie 2004 - 22:27

La multi ani Flaviu si Catalin! Sa fiti sanatosi si destepti si sa le aduceti bucurie parintilor. BIBI: Ai facut insolatie? Oricum dragute versurile. CARMENUTZA: Sanatate Mayei. KEHLEYR: Da e minunat ca se joaca mama cu el ca eu nu mai pot. In timpul asta eu am facut de mincare. Azi am facut ardei umpluti ca sa avem pe weekend sa nu ma mai obosesc. GIANINA: Felicitari pentru terminarea sesiunii si va doresc concediu placut in trei si vreme buna la mare si mai ales apa calda. Lui Cristi i-a scazut febra. De dimineata am crezut ca imi iese dopul gelatinos. Adevarul e ca nu stiu cam cit de multa secretie din aia trebuie sa fie ca la prima nastere doar am singerat inainte de a incepe contractiile. Daca o fi sa nasc in weekend cred ca o sa va sun pe careva dupa ce nasc. Aveti grija de voi si de bebei. http://www.geocities...unie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

#5
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 00:01

Romana,tinem pumnii,Doamne ajuta sa nasti usor si repede-repede,atunci cand va fi momentul!!! Bibi,[cool][flo][flo][flo] Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100 http://community.web...ser/claudik1000

#6
alinuta

alinuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 00:27

[s]La multi ani Flaviu![s]

Carmenutza: sanatate multa Mayei si pupici de la noi pe obrajorii bucalati!

Romana: tinem pumnii si Doamne ajuta sa fie bine!

Bibiliciu - niste poze bronzicioase ne dai si noua?

Noi la intilneala nu fuseram ca se amina pe motiv de ploaie si se tine pe 27, adicatelea peste o saptamina.

Week-end frumos sa aveti!

#7
pojogam

pojogam

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 01:28

Fetelor multumesc din inima pentru toate urarile voastre. sa ne traiasca bebeii de ieri si de azi copilasi... Cornelia citind ce scrii tu de iubita ta, ma gandesc ca s-ar potrivi cu Flaviu. Si el e nazbataios tare si nu are stare. Poate impreuna s-ar potoli. ce zici? Romana mai ai timp de scris... parca vad ca nasti cand stai la calculator... Sa fie usor si repede iubita, sa fie bebe sanatos. Crisa pe tine te mai prinde omul la chat? nu ca as avea timp, dar atat de mult simt sa mai vorbesc si eu cu cineva... nu stiu ce-i cu mine de o vreme. Parca curg belelele. O sa va povestesc cum a fost la mot, am asa emotii! sunt suparata tare pe dr asta pediatra. am rugat-o sa imi dea o trimitere sa fac o analiza speciala a scaunului si nu a vrut. eu una cred ca Flaviu are colita de fermentatie. de 3 sapt face o cate un "fleosc" sa zic cand traeg un part ... a avut si diaree... sigur e ceva! va sarut cu drag Mihaela si [copil] Flaviu http://community.web...om/user/pojogao

#8
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 01:29

[batcap]scuzeeee....

[s]Flaviu!!!Sa fii sanatos si sa ai parte numai de bucurii!!!Sa ne puneti poze de la mot si sa ne povestiti cum a fost.

[s]Catalin!Si tie iti dorim multa sanatate si sa fii un baietel cuminte,sa-i bucuri pe parinti!

Pentru amandoi...[bum][cor]

Mami si Emma gangurica
http://community.web...user/claudik100
http://community.web...ser/claudik1000



#9
martta

martta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 01:35

[bis]La multi ani Flaviu si Catalin![bis] Sa fiti sanatosi,fericiti,sa cresteti mari si sa va jucati cat mai mult! Mihaela, asteptam sa ne spui ce a ales sarbatoritul de pe tava si cum a fost petrecerea! Carmenutza, multa sanatate Mayei!Si Vladut a facut acum cateva luni rosu in gat.Ai sa vezi ca in max. 3 zile isi va reveni complet.Antibioticul se da minim 5 zile. Lya,mi-a parut f.rau cand am citit prin ce ati trecut.Sper ca acum sunteti bine!Nu ne-ai spus cum de s-au imbolnavit atat de multi copii la Herculane... Multa sanatate lui Ruth! Vladut a reusit sa urce scarile pana la etajul 1.Trebuie sa mai exersam caci noi stam la 3/4!Oricum, era f.incantat, radea, iar eu il tot incurajam, incat cred ca stiu toti vecinii de ce suntem in stare![:D] Bibi, meriti un premiu "pt intreaga activitate[:D]narativa"! Pt [gravi],un week-end linistit! Cu siguranta [copil]2 o sa fie atat de smecher incat o sa-l astepte pe dr. sa se intoarca in localitate! Week-end placut, Marta&Vlad

#10
elena_ltd

elena_ltd

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 19 iunie 2004 - 14:59

La multi ani, Flaviu, Catalin si Ionel! Mihaela, astept cu interes detaliile de la petrecerea nazdravanului ca pun pariu de pe-acum ca vor fi picante. Bibi, bine ai venit. Versurile sunt inspirate [:D] si elocvente, da zau ca si eu vroiam mai multe detalii. Fetelor, va multumesc pentru gandurile bune si urarile de sanatate pentru Oana. Acuma e mult mai bine, dupa ce am schimbat antibioticul. N-am mai intrat sa va scriu pentru ca ma apuca plansul nonstop vazand-o cum sufera. Ajunsese atat de secata de putere si slabita, iar noi eram atat de neputinciosi, incat zilele astea au fost de cosmar autentic. Pe Miki l-am mazilit la soacra-mea si abia il vedeam. De ceva vreme, am sentimentul ca-s intr-o gaura neagra. Intai am pierdut sarcina, apoi s-au imbolnavit piticii amandoi, apoi noi, parintii, apoi iar Oana si de ieri am clacat eu, asa incat stau intr-o migrena continua, cu dureri de cap si voma. In continuare am sangerarea de dupa sarcina, desi toti medicii pe care i-am consultat ma asigura ca totul e ok, mai putin probabil o raceala. Mai in gluma, mai in serios, caut deja ceva solutii si raspunsuri mistice, ca eu pe astea logice si realiste nu ma mai pot baza. Cred ca am luat-o pe aratura.[bang] In conditiile expuse, inca nu stim sigur daca luni vom pleca la mare asa cum am planificat. Vad ca sunt atatia piticuti bolnaviori... Ruth, Maya, Cristi, Flaviu (Mihaela, pediatra nu avea voie sa va refuze, e obligata sa dea trimitere unde cereti. Daca nu te intelegi cu ea, fa-i analiza contra cost si apoi baga-i-o pe gat). Va doresc sanatate multa, multa! Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -