Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (27)


141 raspunsuri la acest subiect

#41
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 14:46

Zeeva mersi de sfat, cum sa ma supar Doamne fereste! Dar eu am aruncat de 3 ori apa in prima parte a fierberii si ma gindeam ca e ok. Dar sa intelöeg ca e chiar rau? Ieri a papat numai cu lingurita juniorul, inafara de laptele de dimineata. Supa a fost cum a fost, dar piurelul de legume a fost esec total. Mi l-a vomitat tot! Seara i-am dat cereale cu lapte anume pt copiii cu probleme de genul lui adica eczema aia din spatele genunchiului. Cica seara trebuie dat altceva decit laptele lui si anume acele cereale. prima seara nu le-a mincat el, dar vad ca aseara a mincat foarte bine si chiar i-a tinut bine de foame, ca s-a treziz tocmai la 8.45! O sa vedem si azi cum o sa ne descurcam cu diversificarea. supa de ieri tinuta la frigider oare n-o mai fi buna? Tre sa fac alta? Voi cum faceti? Am uitat sa va spun ca odata cu scaunelul am comandat si un CD cu muzica clasica. Eu aveam muzica clasica in casa dar nu am vazut ca i-ar place ba din contra. Ei bine cd-ul asta e special pt bebelusi si vreau sa va zic ca sunt foarte incintata si imi pare asa de rau ca nu am cumparat mai devreme! Ariile sunt de Mozart, Bach, Beethoven, Vivaldi sunt alese exact acele foarte bune pt bblusi si interpretate anume pt ei. Adica acordurile sunt asemantoare cu acele papusi balerina care le intorci cu cheita, asa cum am vazut in filmele cu actiune veche acel cling-cling foarte linistitor si vioara. Sa stiti ca-l linisteste mult, si sa vedeti ce dus doarme si ciinele[:D] de nu simte nici usa nici soneria, nimic! Cu pompitele, nu va faceti probleme, sunt cadou. Dar numai daca nu sunt mai mult de 15-17. Ma gindeam sa trimit 5 in USA si 10-12(maxim 15, ma hotarasc luni) in Romania. Sympa cind vii in Romania daca mai ramin poti lua tu restul si mai dai una doua sau cite ori fi in Canada. Va pup dulce:) Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#42
SimonaR

SimonaR
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 14:52

'Neatza [:D] ! Ca io acum nu demult m-am trezit. I-am dat puiului sa pape si ne-am jucat putin, iar acum iesim la raport. Ileana, imi pare tare rau pentru Luca, asa micutz si deja cu probleme. Dar vorba ta, nu-i draq asa negru, trece si se face bine Lucutza. Felicitari, fetelor pentru progrese, fie ca e vorba de dintzisori, papat, vorbit, stat in fund, mers de-a busilea sau decalotat putzulici [:D] Si eu stiam ca daca nu se decaloteaza de la sine (sau, ma rog, cu putin ajutor inofensiv [:I]) , dupa un an se face chirurgical, la doctor. Am umblat azi-noapte teleleu [:D], fara copil si fara sotz. Mi-am reintilnit dupa 10 ani fostii colegi de facultate si am tras un chef ca pe vremea studentiei [bis] A fost excelent. Am dansat pina mi-au picat picioarele, am cintat si mi s-au facut la poze de nici eu nu mai stiu din cite parti trebe sa mi le adun. Toata lumea s-a bucurat de revedere, a avut emotii si s-a simtit minunat. Ne mai intilnim si azi dupa-masa o tura, evident daca reuseste lumea sa se trezeasca din somn si din betie [:D]. Mi s-a facut un dor de vremurile cind eram studenta de numa-numa. Azi am dormit si eu cu Codrin odata. I-am dat sa pape la 7.30 si apoi am facut nani amindoi de la 8. Ne-am trezit la 11, i-am pregatit fructele cu brinza dulce si iar i-am dat sa pape. Acum el vrea iar sa traga un pui de somn, dar eu m-am cam trezit si trebuie sa-i pregatesc legumele, asa ca nu ma mai culc. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.web...user/simonarata

#43
SimonaR

SimonaR
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 14:58

Carmen, mai da-ne un semn de viata. Esti OK ? Ce face Matei ? Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.web...user/simonarata

#44
Davidutza

Davidutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 15:21

BUNA! Fetelor daca nu este prea mare deranjul as vrea si eu o pompita pentru ca scosul mucisorilor ne da si noua batai de cap! Vikinga multumim anticipat! Mariana si [copil]DAVID(11.10.2003) http://community.webshots.com/user/davidutza

#45
lena

lena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 709 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 16:05

Buna fetelor, Cred ca m-ati si uitat de cand n-am mai scris aici...eu ma aflu la romanika, si m-am luat cu mainile de par, dar oricum acum gata m-am cam obisnuit, tocmai cand suntem pe picior de plecare. Ce-mi place mult de tot sunt borcanasele de mar+piersica de la gerber si afine+mar tot de la gerber...ah, si orezul fara lapte de la bebelac, cu altceva nu prea m-am impacat pe aici...dar altceva vroiam sa spun, ca sunt niste preturi fetelor pe la produse de cheltui mai mult pe saptamana in holandika...mi se pare inacceptabil pentru o tzara ca a noastra zau asa! pai zau de nu va admir cum va descurcati...norocul meu ca a avut mai mult grija mama de zanutza mea, a scos-o la plimbare ca eu m-am enervat de cateva ori cand am iesit cu caruciorul si nu puteam decat sa dau inconjurul cartierului ca nu sunt rampe la trecerile de pietoni pentru asa ceva si ai mei stau in buricu' targului, langa marriott, nu vreau sa-mi inchipui in rest...deh, ai nostri conducatori sunt ocupati altele, cu gipanele, viloaiele si amantele cum zic carcotasii! La ei ce m-am mai uitat sa ma mai dezintoxic de cate aberatii vad in jur! Va pup pe toate eu si [bibe] Freya care zice "da-da" si "ta-ta" (7 luni)

#46
alinkav

alinkav

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.142 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 17:55

Ven, la noi mucii au popasit aproape 3 saptamani, asta cu picaturi ptr nas si la fiecare ora scos mucii cu pompa, ca noi am fost bine raciti, aveam si gatu rosu. Dar din fericire au trecut dar a fost tare neplacut! Ileana ne pare rau ptr voi, dar totul va fi bine si va doresc insanatosire grabnica!!![flo] Puiul meu acum studiaza covorul pe jos, si scoate niste chiute...[:D] Si noua doctorita la ultimul control a zis sa-i decalotam putzulica la baita, putin cate putin ca de nu, ajungem la un an la doctor!!! Stam acasa, desi tare mult am vrea afara. A da, inca o noutate, ieri Alex s-a ridicat in picioruse in patuc, si e tare fericit sa stea in picioruse. Din pacate nu stim sa ne asezam singuri in fund, desi cand il pun in fund sta pana se plictiseste, sau vede ceva in fata interesant. I s-a umflat gingiile de jos, asteptam dintisorii. Pupici!!! Salutari de la Theiuta si Nikcolas!!!! alina si bb Alex(22.11.2003) http://community.web...m/user/alinkava

#47
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 19:44

Nu am avut timp sa citesc ce ati scris intre timp... La noi nu e bine deloc... Luca a facut si o enterocolita de la mucozitati, a avut scaune apoase si pline de muci de vreo 5 ori, dar nu a mai vomat. Asa ca l-am infometat juma de zi, apoi a papat fiertura de morcovi si orez. Ma credeti ca imi vine sa mor de mila lui? A mai facut si febra, simt eu ca ceva nu e in regula, dar dr mi-a zis sa ma calmez, ca are la activ abia 2 doze de antibiotic injectabil, cica sa mai stam pana maine sa vedem cu e cu febra. L-am hidratat cu Electrolyt de la Humana, e buna rau solutia asa. Si mai primeste si Colistin si Smecta pt burta. Bietul de el e ca o farmacie ambulanta, si miroase si a otet, ca i-am udat sosetele sa scada febra. Dar e destul de vioi, rade, se joaca, se tavaleste pe jos. Ei, asta e... Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#48
catia

catia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 19:48

ileana,help!

#49
catia

catia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 19:50

ma tot chinui sa dau de tine si nimic!tocmai trecusem la reciti partea 26 ca sa vad dc e pe undeva cat stodal i-ai dat tu lui luca.

#50
catia

catia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 19:54

abia acum am citit ulrima ta postare.va credem la tara si voi sunteti asa de bolnaviori!imi pare rau si sper sa fie mai bine cat mai repedece-a pati de fapt?


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Cum gestionam oboseala in primul trimestru?

    Andrevvv
    - Astăzi, 20:45

  • Camera bebeluÈ™ului este gata

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 19:49

  • Săptămâna 30

    Denisa1996
    - Astăzi, 12:40

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -