Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (27)


141 raspunsuri la acest subiect

#21
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 22:25

Esti draguta tare, Vikinga, saru' mana, sigur ca sunt amatoare, numa' tu nu te-ai spus cum te rambursam noi astea de peste "balta". Ca vezi se aduna...doua la prefectura, doua la primarie, etc....Asa pe moment, imi vine in minte PayPal, unde poti sa ceri bani la una sau mai multe persoane, daca ai adresa lor de e-mail. Nu m-am uitat pe indelete, inca. Stiu ca trebuie sa ai cont la ei, dar e gratis, cel putin al meu asa a fost si platesc destul de des mai ales pe eBay cu el.

#22
Ven

Ven

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.064 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 23:01

Mai fetelor, sunt si eu o mamica super-fericita azi!!! (nu credeati c-o sa ma mai "auziti" odata spunand asta, nu? [:)]) Deci: Markus a papat azi cateva lingurite de para de Hipp. Asta e intr-adevar ceva, dar bucuria mea a fost mai mare ca e prima data cand a parut ca-i place si a deschis gura de bunavoie, sa-i mai dau. No, acuma v-am zis, vreo 6-7 lingurite, dar la noi e O MARE REALIZARE oricum. Sper sa se repete si pe viitor. M-am mai bucurat ca nu i-a mai cauzat probleme la stomac para, ca data trecuta.......deci se pare ca tratamentul da roade. Adevarul e ca nu mai regurgiteaza lapte digerat decat foarte rar (inainte o facea DUPA FIECARE MASA [:(]), si asta mai ales, seara, cand stomacelul e mai plin. A doua mare bucurie a fost ca acum, seara la baita am reusit sa-i decalotez putzulica COMPLET, fara nici un efort din partea mea si fara ca el sa schiteze vreun gest ca l-ar di deranjat. Se uita doar la mine , foarte mirat [:D] Asta dupa ce dr. a zis ca are inceput de fimoza etc. Doamne, am inima plina de fericire si iubire pentru puiul meu, si ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi ca mi l-a daruit, si am incredere in copilul meu si.....promit sa incerc sa nu ma mai panichez si stresez atat din toate "nimicurile" [:)] Deci, Laura, ce zici, facem asa? Eu cred ca daca le pui la posta luni, de ex., ajung pana vineri, nu?? Ca soacra-mea pleaca inspre Ro numai lunea urmatoare, din Karlsruhe. Va doresc o noapte usoara! [pup] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.web.../user/rothgross

#23
Elenalove27

Elenalove27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 04 iunie 2004 - 23:07


Vikinga , ma bucur ca te-ai mai linistit in legatura lui Aldo -bandito[hot].
Despre pompite eu nu mai am nevoie , dar ma gindesc la "viitorul" fratior sau surioara lui Alvarica cred ca imi doresc o pompita din aia de care ai tu , daca trimiti in SUA eu vreau 1, acum sa vedem cine mai vrea, daca nu eu iti dau adresa mea sa imi trimiti.(plata se face paypal?)
Va pupam si va dorim multa sanatate si pofta mare la mincaciosul de Aldo-DAniel[hot]...draga mea era sa uit , cum este cu dansul buricului , cind este ? ti-a venit costumul? [ispita][pup]

danateo[flo] felicitari lui bb Matei si pentru tine mamica fericita [flo]

zeeva sa iti traiasca fetele frumoasele si le dorim multa sanatate (am vazut pozele si ne place mult pozica cind este singurica in patut pe burtica si poza cind este la tine in brate[pup])

SimonaR asteptam sa ne spui cum a fost la chef de chef[pk]


sympa am vazut pozele cu Andrea 1 si 2 si imi plac mult. Noi ii uram multa sanatate lui ANDREA

Alvaro este un mare smecher ieri l-am gasit in patut singurel in fundulet [:0][soc], dar problema este ca nu merge deabuselea inca , de rostogolit se rostogoleste singur prin tot patutul dar ce faza cu el in fundulet ma lasat masca, acum il pazesc tot timpul cu video ca sa il prind cum face figura aia ca tare ma facut curioasa.
Sta singur in fundulet in jur de 30-40 de minute si se joaca cind il pun in premergator chiuie de bucurie de ne aud toti vecini.
Biberonar este in continuare si de trezit se trezeste din 3 in 3 ore iar la 5 dimineata este trez si are chef de joaca asa ca eu de 2 sapt stau treaza pe fiecare dimineata de la 4 - 5 sa ma joc cu bb Alvarica.[bascket]
Nu vrea sa pape deloc cereale si nici fructe sau legume , rar de tot cind imi maninca mango sau banana , dar eu am zis ca nu il fortez si daca vrea sa pape bine daca nu este tot bine ca are 9kg acum , si Dr. nu ma crede ca ii dau numai lapte.[haibat]

[pup]Va pupam si va dorim multa sanatate [pup]





[mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel [i][b]
Povestea lui Alvaro-Daniel "Invingatorul"
http://www.desprecop...&TOPIC_ID=19603
[foto] http://community.web...ser/elenalove27
[foto]Elenalove27 password 123456 http://www.picturetrail.com/members/

#24
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 00:43

Da Ven e foarte buna ideea. Trimite-mi pe PM adresa soacrei, daca le pun luni ajung cred miercuri sau maxim joi. Da ar fi dortitoare in Romania de asa ceva sa nu cumpar aiurea 10 sau 15. Laura stai draga mea linistita ca nu-s scumpe, le fac cadou la puiutii vostri sa le puneti in cui la vedere sa li se faca frica si sa nu le mai trebuiasca muci[:D]. Trimit la tine si tu ii trimiti Elenei, la Allya si poate Ciuf vrea si ea? Eu trimit 5 in caz de mai apare cineva la voi in zona.Trimite-mi adresa ta pe PM. Elena lasa acolo sa ai ca e plastic si nu iese din garantie cu una cu doua..si mai ales ca simt ca tu ai sa fii rapida la bb2[xinpat] Spectacolul meu de buricoasa e pe 25 si am neste emotii de-mi tremura picioarele de pe acum. Costumul mi-a venit, mey da am ales si eu o culoare... profa ne-a zis sa nu alegem negru sau alb sau cine stie culoare serioasa, cica mai asa exotica. ei bine si am ales io verde. Da nu de oricare ci din ala aprins rau de tot, de si tzigancusele le-ar fi jena sa-l puna pe ele[:D]. E ok ca am mai slabit ceva, intru in hainele dinaite fara probleme dar mi-a ramas asa o sunculita taman la burta, unde-i locul cel mai principal la dansat. S-acu cu rochia asta verde aprins zici ca-s papagal obez...Dar in fine, mi-am cumparat sapt asta si un aparata din ala de facut abdomene sper sa adun si eu muchiuletii un pic. O sa fac si niste poze in spectacol dar am vb s-a oferit iubitul la o alta colege de dans sa ne faca poze pe nsiete dune de nisp ca pare asa mai oriental. Daca vrei iti dau linkul cu costumele sa-ti clatesti ochiii, is frumoase rau costumele. Numai ca-i in germana dar iti scriu eu unde sa apesi. Va pup ca ma striga Alberto nu-s ce vrea de la mine[:D] Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#25
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:16

Fetelor, sunt amarata rau. Luca are un inceput de pneumonie... [q][q] Asa ca am trecut de ma Amoxicilina siropel la 2 tipuri de antibiotice injectabile. La 12 ore. Nu a mai facut febra, dar cica are un zgomot ciudat la plamani. Pluc ca azi a vomitat TOATE mesele, exceptand-o pe asta de seara. De 3 zile vomita tot, de la muci si tuse. Of, ce ghinion... Si mai rau, mama mea, care a fost asistenta medicala, nu a vrut sa-i faca injectiile, ii e mila rau de el, a zis ca pur si simplu nu poate. Asa ca asta seara am mers la o fosta colega de-a ei, asistenta de pediatrie si de maine vine ea la noi sa i le faca. Deocamdata avem injectii pana luni, mergem la control sa vedem care-i treaba. Gatul nu mai e asa rosu, dar s-a coborat infectia... Imi vine sa urlu de mila lui, bietul de el. Plansetele de la vaccin au fost nimica toata in comparatie cu urletele de la cele 2 injectii (face 2 intepaturi pt ca nu se pot combina antibioticele). Ei, asta e... Vikinga, vreau si io pkmpita, deci trece-ma la numaratoare. Ok? Cum facem sa-ti dam banii pe ele? ca sa trimit prin posta 2 euroi... [:D] danateo, felicitari pentru realizari! Ven, vazi ca vin si zile mai bune? Rabdare si pupici la junior. Sympa, drum bun! Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#26
Laura Takacs

Laura Takacs

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 621 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:35

Mai Ileana, nu e bine, asa mic si cu pneumonie. Numai asta ii lipsea. Ai grija multa de el si insanatosire grabnica. Fetele de aici (USA) care v-ati inscris la pompita Vikingei, trimiteti un PM cu adresele voastre sa vi le trimit cand ajung (Laura le trimite la mine si eu mai departe).

#27
Zeeva

Zeeva
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:41

Ileana, imi pare tare rau sa aud ca voinicul tau are probleme. Sper sa-i treaca cat mai repede. Sanatate multa si curaj. Felicitari Ven, ai vazut ca puiutul tau este de isprava? Nu trebuie sa te necajesti, ia-o incet cu toate, ai sa vezi cum se rezolva incet, incet. Multumesc Elena, toti puiutii nostri sunt frumosi si scumpi. Pentru mine este o incantare sa ma uit la poze. ganduri bune, Zeeva si fetele http://f2.pg.photos....seanu/my_photos nume : lmureseanu parola: mirumaia

#28
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:47

Vai Ileana ce m-am intristat... Saracutul de el... Imi inchpui ce terminata esti tu... Lasa ca o sa treaca si greul. Acuma gindeste-te pe alta parte ca ai dr bun care a descoperit imediat inceputul de pneumonie, e mare lucru! si mai ales ca n-a stat pe ginduri in privinta tratamentului, ca a fost o fata chiar din Germania care s-a chinuit rau de tot pina i-au pus un diagnostic, tot o trimiteau cu el acasa ca cica bb e bine si el nici pe departe nu era. Cit de mult ne ingrozeste faptul ca se puiutii nostri se mai pot imbonlavi... si cit de mult am vrea sa-i ferim, cum i-am spus si Elenei nu-i putem tine intr-un glob de sticla. Cind am fost cu Aldito in spital cind el avea 2 sapt si a facut vreo 7 zile antibiotic injectabil(cu toate ca analizele au fost false si cum am mai zis eu si Aldito facem parte din 0.1% de cazuri cind singele arata ceva aiurea de am dat toti dr peste cap in spitalul ala imens), ei bine singurul avantaj a fost ca injectiile nu erau facute cu seringa asa normala ci cu un aparat injectometru sau ceva de genul asta nu mai tine minte numele si ii baga direct in vena, "injectia" durind cam 10-15 minute, fiind antibioticul diluat cu altceva si asa nu simtea nimic. Cred ca ajungeam la nebuni sa-l mai si vad plingind de durere. Si sa nu te stresezi prea mult din cauza antibioticului, cind trebuie, trebuie! Noi am facut fara sa trebuiasca cind era asa mititel si sa stii ca nu am vazut nimic in neregula la sistemul lui imunitar. Insanatosire grabnica Luca haiducule! Si nu-ti fa griji de bani, ca le fac cadou. Va pup:) Vikinga& bb Aldo http://community.web...user/vikinga109

#29
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:50

Multumesc pt gandurile bune. [flo] Nu e chiar asa grav, doar ca trebuia intervenit cu niste antibiotice mai puternice, ca sa se curete pe gat si ca sa nu mai vomite. Ca nu-i normal sa vomite in jet de 3 zile orice mananca. Bietul de el acum il doare burtica, cred ca digera mai greu toata cantitatea de papa pe care a mancat-o in seara asa, s-o fi dezobisnuit stomacul sa digere asa mult. Ei, las' ca ne facem noi mari... Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii

#30
adameasca

adameasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 460 mesaje

Postat 05 iunie 2004 - 01:53

Vikinga, sa stii ca am noroc cu doctorita pediatra. E o tipa super de treaba, si-mi place la ea ca nu arunca inainte la medicamente, e adepta tratamentelor naturiste. Dar daca e mai grav, stie ce sa recomande. pana acum nu am reclamatii la adresa ei. :)) Si multumim pt pompite. Asta seara iar m-am chinuit cu aia para si am avut parte de urlete sfasietoare, asa ca am pus-o iar in dulap. :)) Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.web.../user/adamestii


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -