Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)


141 raspunsuri la acest subiect

#11
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 13:48

Magda mi-a luat vorba din gura. In drum spre birou chiar ma gandeam ca dupa ce ca suntem doar 5 cu siguranta ea nu are sa poata sa vina din cauza sotului. Apoi ma gandeam ca propunerea noastra o sa descurajeze multe dintre mamicile care inca nu si-au anuntzat participarea din diverse motive (sunt plecate din localitate, cum ar fi Crisa, au mancat minutele gratuite, cum ar fi Gio, stau mai naspa cu conexiunea, cum ar fi Salina- si mai da si tu un semn de viatza, macar ca intri intr-un internet cafe!.... si lista ar putea continua) Asa ca propunerea mea e sa facem asa ( sa nu va treaca prin gand ca nu vreau sa mergem la Breaza ca e pacatul vostru!)- o lista cu mamicile care sigur vin la intalnire daca aceasta are loc in Bucuresti sau in imprejurimi si in functie de asta, cred ca cel tarziu luni putem sa stabilim cu certitudine locatia. Atat deocamdata.

#12
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 14:02

Bibi, eu nu am vrut sa ma bag in intalneala voastra, dar am gandit si eu ca multe fete ar fi descurajate daca intalnirea ar avea loc la Breaza [pup]. He-he si eu ma mai gandesc si ca Bucurestiul e mai aproape, asa ca cine stie, cu toate ca duminica nu am avea ce sa cautam prin Bucuresti. Am uitat sa va zic. Ieri ne-am luat masina: Skoda Octavia. Tati a vrut una cu portbagaj mare (sa aiba loc doua carucioare [:)]) si neaparat diesel pt. ca facem zilnic naveta, asa ca am ales o varianta mai dezavantajoasa ca dotari si nu nou nouta: are 15.000 km. Am luat-o de la Porsche Leasing (am fost aseara in Bucuresti si eu am tras o raita si prin Cora si i-am luat Mariei cate ceva). Va pup Cornelia http://community.web...ser/cornelianis

#13
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 17:14

Cornelia, felicitari pentru achizitie! Sa o stapaniti sanatosi si fara evenimente neplacute!Ar fi super sa puteti veni si voi la intalnire. Bibi, si eu m-am gandit ca unele mamici ar putea fi descurajate de faptul ca plecam relativ departe de Bucuresti..si eu zic sa facem asa...mai facem o data lista, fara locatie stabilita...si daca vin mai multe mamici in Bucuresti, ne intalnim in Bucuresti..si o lasam pe altadata cu Breaza,ok? Dana, La multi ani pentru Stefania! Magda, multa sanatate mamei tale! In dimineata asta mi-am gasit bobocica cu mainile pana la cot intr-un ghiveci de pe jos din bucatarie...se juca in pamant si manca de zor....dupa cum a plans cand am luat-o de acolo cred ca ii place rau de tot.[:D]Eu sunt ingrozita de perioada care se apropie..deja Maya nu mai are stare nici un minut...este intr-o continua explorare...se catara peste tot, trage de tot ce prinde, nu mai vrea in carut, in scaunul de masa..numai in picioare. Ieri dimineata am lasat-o putin in bucatarie in carut, fara ham....si cand m-am intors (2 min) era in picioare in carut...am inlemnit cand am vazut-o..nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca cadea cu carutul pe gresie.[bang] Carmen si bb Maya Alexia

#14
Kehleyr

Kehleyr

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 974 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 17:16

MAGDA: ce patanie, bine ca nu a fost mai grav. Multa sanatate mamei tale si ai grija de Alexandru. CRISA se intoarce in acest w/end, din cate stiu eu. Crisa te asteptam inapoi cu mult drag [flo] Pe MADISHOR am mai vazut-o pe la alte subiecte, deci nu a disparut definitiv. Probabil nu mai are timp sa treaca si pe la noi. CORNELIA felicitari si sa o stapaniti sanatosi!! Dar cum de ati venit pana la Bucuresti sa o luati? A fost mai avantajos ca pret? CLAUDYA sunt de milioane costumele de baie [olala]. E o adevarata domnisoara fata ta. Am remarcat si bandana [;)] W/end placut, Dana si Stefania

#15
carmenutza

carmenutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 17:53

aaa..era sa uit sa va mai spun una... Noi pe la 6 dimineatza cand Maya se trezeste, o luam la noi pat si adoarme imediat in continuare pana pe 8-9. Si dormeam noi acum doua noptzi, totzi in patul mare...cand o aud pe gagalice razand de mama focului..incep sa bomban crezand ca s-a trezit deja..si cand ne uitam la ea, buburuza radea in somn..cu hohote....Nu mi-a venit sa cred..imi venea sa o mananc....Nu-ti mai doresti nimic in momentele astea..... Carmen si bb Maya Alexia

#16
Andra_

Andra_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 17:58

Buna fetele, nici eu n-am o problema cu intilnirea in Bucuresti, dar daca am vazut ca sinteti putine am propus Breaza, unde oricum ma gindeam ca o voi lua pe Bobi eu cu masina. Cum eu fac planuri de lunga durata, am rugamintea ca luni sa decidem totusi cine/cite venim, ca, daca totusi mergem la Breaza, sa pot si eu sa-mi fac socotelile (mi-a venit ideea sa-l las pe Luca acolo o saptamina cu bunicii, incepind de pe 6 iunie seara, si se potrivea la fix) deci, ramine ptr 6 (sau daca vreti 5 iunie), in Bucuresti, va rog completati lista: 1. Andra 2. Bibi 3. Carmenutza 4. Bobi 5. Magda 6. ... pup u, Andra

#17
alexandrueduard

alexandrueduard

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 18:20

Mie mi-ar surade ideea sa ne intalnim pe 5 iunie. As putea veni cu sotul meu cu masina. Magda si bb Alex puisor.

#18
bibi

bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 19:12

Asta cu rasul in somn am incercat-o si noi.Si sentimentul la fel[flo] Mi-am adus aminte ca trebuie sa va intreb despre ciuperci. A auzit Nana in parc o mamica cu o fetitza mai mica decat ai nostrii care se lauda ca-i face fetei pilaf cu ciuperci si parca o bate si pe ea gandul. I-am zis sa mai astepte ca sa va intreb pe voi. Ei? Stitzi ceva?

#19
Claudya

Claudya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 28 mai 2004 - 20:53

Bibi, pilaf cu ciuperci si pe mine m-a batut gandul sa-i fac.Am vazut ca-i place tare mult pilaful.Dar zau ca nu am idee daca e bine sau nu sa pape si ciupercutze.O sa astept sa vad ce mai spuneti si voi. Cat despre intalneala voasatra la Breaza,eu chiar ca sunt cea mai descurajata de distanta.[:D]Oriunde ar fi,va doresc sa fiti cat mai multe , sa petreceti cat mai bine si sa ne pomeniti(a se citi "barfiti"[;)]) si pe toti cei care nu am putut veni....in semn de solidaritate[;)] Noi suntem bine.Emma mai are putin si cred ca pleaca singurica.Face doar cativa pasi cu ochii tinta spre mainile mele,ca sa o prind.Si rade tare, tare cand se vede prinsa si e in siguranta.In rest deschide toate dulapurile si scoate tot.Apoi baga inapoi ce a scos.La bucatarie scoate toate cutiile de cereale.I se pune pata pe cate una si o plimba prin toata casa de-a buselea cu manutele pe ea.Avem figurine cu magnet si le lipeste si le dezlipeste de pe frigider.Am inceput si noi de scurta vreme sa facem baitza in baie.Totusi pun caditza ei in cada mare.Pana acum ii ers frica de dus,dar s-a obisnuit.Nu stiu de ce, dar nu-i place cand fac eu baie pe cap. Se uita la mine si plange cand ma vede cu parul ud.Cand fac doar dus e ok,dar cand ma spal si pe cap,sa te tii.Ca sa nu mai vorbim de feon.O mare tragedie cand ii dau drumul. Cam atat acum.Vreau sa va vad si eu pozicile ca nu am apucat si revin. Pupicei si un weekend pe sufletul vostru! Mami si Emma gangurica http://community.web...user/claudik100 http://community.web...ser/claudik1000

#20
corinaelena

corinaelena
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 29 mai 2004 - 15:21

Buna! Ferice de cele care se pot intalni,sa ne povestiti si noua! Bibi eu i-am dat Sarei sa guste ciupercile si i-a placut.E adevarat ca nu a fost o masa intreaga dar nici nu a facut urat.Nu am auzit nimic rau de ciuperci dar poate celelalte fete stiu mai multe. Carmen dulce Maya ta,cred ca v-a venit sa o luati putin la pupaceala in momentul ala Sa va povestesc:ieri maturam pe hol,ca in fiecare dimineata si adunand praful am gasit pe jos un ciob,un ac de gamalie si o jumatate de lama de ras[bang][bang].Habar nu am cum au ajuns toate 3 obiectele acolo,mai ales ca matur sau aspir in fiecare dimineta.Noroc ca Sara mea nu prea ajunge de-a buselea acolo ca nu prea o las ,dar daca se ducea acolo??????????????Mi-am facut cruce ,nu imi venea sa cred. Revin deseara Corina


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -