Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (2)


140 raspunsuri la acest subiect

#111
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 08 mai 2004 - 20:41

Oana, medicamenul se numeste Navidoxine, iar la indications scrie : " Pregnancy nausea and vomiting" si e de fabricatie belgiana. Alina, tie cum iti place in Olanda? Anul trecut am fost cu sotul meu in Amsterdam pentru cateva ore, insa am avut ghinion de vreme oribila, cu ploaie, vant. Mai fetelor, dar cam putin mesaje azi. Adana, Corail, unde sunteti? pupici Crinuta si bb din burtica

#112
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 08 mai 2004 - 20:42

Patricia, de ce era atat de sigur medicul ca nu e sarcina? Dupa ce s-a luat? pupici Crinuta si ingerasul din burtica

#113
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 08 mai 2004 - 22:58

Buna seara, din nou.Ce as putea sa spun despre Olanda mie una imi place f.f. mult insa vremea e cam tot timpul asa cum ai prins-o tu Crinuta si asta ma cam supara de multe ori. Eu ma duc saptamana viitoare la doctor trebuie sa fac programare.Oricum va tin la curent. Pe curand ! alina

#114
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 10:50

Buna dimineata fetelor. Iarasi e pustiu pe aici. Ce faceti? Oana, sper ca nu mai ai greturi. Ai intrebat de medicament? Alina, macar test ai facut, sau faci cand mergi la dr? Fetelor, la voi sanii sunt mereu la fel de umflati? Mie mi se pare ca de ieri sunt ceva mai mici ( tot umflati insa), in schimb ma dor mai tare. O fi imaginatia mea. Pofta de mancare nu am, as manca doar pepene si fructe cat mai zemoase. Aaaaaa, am avut ieri pofta de ciocolata, si fiind in supermarket nu m-am putut stapani sa nu mananc pe loc. Schimbari majore eu insa nu observ. Greturi nimic. Poate ne mai linistesc fetele mai cu experienta. Teodora, Saphir, mai intrati si pe la noi, ca tare bine ne prind sfaturile voastre. pupici Crinuta si bb- 6 saptamani

#115
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 12:09

Buna dimineata! Raspund repede ca trebuie sa plec, dar dupa-amiaza sunt a voastra. Am simtit azi-dimineata cand m-am trezit ca am nodul ala in gat de acum sunt gata sa [vom], dar mi-a trecut.0 Am mancat repede. Nu am fost la farmacie, maine ma duc, caci ieri a fost sarbatoare si au fost inchise. Vroiam sa-i raspund lui miki20, ca vad ca nu i-a raspuns nimeni. Daca ai avut UM pe 1 martie, pe 10 mai a facut bebeul 10 saptamani, deci pe 30 aprilie aveai, 8 saptamani si 4 zile. A gresit dr, dar nu trebuie sa va faceti griji ca bebeul l-ati facut innainte. Cateodata mai fac si ei greseli matematice.:)))Calculati de la 1 martie si veti vedea. Bafta! Va pup! oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.web...er/oanacretu..."

#116
Alina Maria

Alina Maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 617 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 14:42

Buna dimineata, Intradevar pe aici e pustiu poate profitati de o diineata frumoasa de duminica eu una asta fac ca mde maine la lucru. Nu am facut nici un test il fac cand ma duc la doctor. In rest eu sunt surprinsa de cat de mult pot manca.Sotul iara ma oftica spune ca nu se stioe sigur daca sunt insarcinata si ca se poate sa fiu de luna asta si nu neaparat de luna trecuta caci a fost ca prima data. Eu stiu una si buna nu mi-a venit ciclu in luna aprilie.El spune ca nu conteaza este posibil sa nu fii venit ca asa am frut eu si toata fiinta mea.In fine vom afla voi ce ziceti? Pe curand ! alina

#117
corail

corail

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 15:48

Buna fetelor, am intrat si eu scurt sa va salut! Prin Muenchen vremea este urata , ieri a plouat , iar astazi este innorat! crinuta, nici eu nu pot sa spun ca am greturi,nu am pofta de mancare( mananc ca trebuie sa mananc).Ieri mi s-a intamplat de doua ori sa mi se contracte stomacul si am zis ca acum-acum o sa vomit, in schimb mi-a trecut. In schimb azi ma simt foarte rau, ma dor in continuare salele/spatele. Am stat de azi dimineata in pat si am baut ceai de cretisoara! In plus am si o durere de gat( care nu are nimic de-a face cu bebele, dar care ma face sa ma simt cat se poate de rau)! Sper ca maine sa ma simt mai bine, desi cred ca mari sperante nu sunt, avand in vedere ca luna astea ne asteapta vomituri! Va salut pe toate si mai intru maine de la servici![flo] corail

#118
oana cretu

oana cretu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 16:28

Alina, daca sotul tau vrea sa fie convins ca esti insarcinata, de ce nu faci testul? Cand te duci la doctor? Ca daca nu e prea curand, nu are rost sa va certati si sa aiba dubii, poti face singura testul. Eu am avut pofta de salata de vinete si m-am apucat de copt vinete. Asta e prima pofta. Oricum, eu sunt pofticioasa de la mama natura, nu cred ca are legatura cu sarcina. Va pup! oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.web...er/oanacretu..."

#119
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 19:48

Ma primiti si pe mine in clubul vostru? Inca nu sunt foarte sigura, am facut ieri un test care a iesit destul de vag pozitiv, dar deja am inceput sa simt cateva simptome de sarcina (greturi, urinare frecventa) si am si sentimentul ca e totusi un bebe la mine in burtica (sper ca nu ma autosugestionez). Mai fac zilele astea un test si vin sa va anunt, poate pana atunci am timp sa mai citesc si eu din ce ati scris voi aici http://chicbebe.ro/album/album03 http://community.web...er/adrianacalin

#120
crinuta

crinuta

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.175 mesaje

Postat 09 mai 2004 - 19:54

Draga Adita, bine ai venit si felicitari. Daca ti-a iesit si slab pozitiv, este sarcina. Cum de ai deja simtpome? Eu sunt in 6 sapt+ si inca nu am greturi. In a cata zi esti? Ti-a intarziat deja? Hai, da-ne mai multe detalii despre tine. pupici Crinuta[gravi] 6+ saptamani


Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Momentul potrivit

    BiancaBade
    - Astăzi, 12:58

  • Loviturile lui bebe

    DeeliaElena
    - Astăzi, 12:42

  • Alarma falsa

    E241298
    - Astăzi, 09:47

  • Sexul bebelusului

    ElenaN96
    - Astăzi, 07:39

  • Ziua cea mare

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 06:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -