Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(53)


143 raspunsuri la acest subiect

#11
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 11:49

Buna dimineata. Ca de obicei,pana apuca omu sa citeasca tot s-a inchis subiectul. Roxana,super tinuta ai avut!!!Pana la urma ai reusit. Ce sa va spun,am avut un weekend de cacao,cu salvari si spitale etc.Soacra mea (v-am povestit ca a fost operata) a facut sambata un preinfarct cu toata "distractia" de rigoare.De fapt circul a inceput cand am sunat la salvare si tantile operatoare de acolo ne-au bagat in toate cele,nu credeau ca nu glumim,ca cineva chiar are nevoie de salvare.Si au trimis cea mai jiganoasa salvare care se putea (medicul nu avea decat un stetoscop si aparat de tensiune,cu toate ca le-am spus simtomele pacientei).Poti sa mori in tara asta,sunt asa de revoltata,Doamne fereste ca putea sa moara intre timp (nu va spun ca au venit dupa 1 ora si ceva,cu toate ca le-am descris toate simptomele). Am facut o cadere de tensiune normal (medicul de pe salvare mi-a luat si mie tensiunea si aveam 8/5).Trebuie sa iau masuri cu tensiunea asta mica a mea.Ce pot face???? Monique

#12
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 11:51

Buna dimineata! Mey, naso, unde ziceai ca ai pus kidu? L-ai lasat acasa cu bona?[:D] Super fain costumasu'. Ma bucur ca v-ati distrat... Mihaelo, mama, pe unde ziceai tu ca locuiesti? Ca si io is inca singurica... Las' ca o sa fie fromos cand s-o intoarce. O prietena de-a mea, de la mamicile de martie aprilie, a nascut saptamana trecuta, pe 21 (io o cautam in disperare pe toate canalele si ea nastea...) o fetita de 3.550 kg si 52 cm. Sper sa reusim sa o vedem saptamana viitoare. Sambata au ajuns acasa. Abia astept. Io am fost cea mai mare lenesa existenta pe pamant in week-endu' asta. Nici de mancare nu mi-am facut... Mi-a facut cumnata... Si am zacut in pat... Depresii de primavara. Daca era sosu' acasa ma ridica si ma cara intr-un parc, da' asa n-am avut nici un chef... Cand ziceam ca ne mai vedem? O saptamana buna tuturor! Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru

#13
mihaella

mihaella
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 11:53

Am uitat sa va spun: am vorbit cu Nicole sambata seara.A zis ca e bine si ca deja simte ca s-a ingrasat zilele astea (o alinta mamicul ei)si ca nimeni nu o lasa sa se atinga de nimic. Bai,Roxi,deja imi vine sa-mi iau picioarele la spate.Cred c-o s-o tin numai intr-o plimbare sapt.asta.Deja am pus-o de una mica cu Alina prin Drumul Taberei!

#14
Ssarah

Ssarah
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 11:53

Buna dimineatza burtici, Roxi, frumoasa nasica au avut mirii [il]. Noi ieri am fost cu blanosul la concurs, in sfarsit. Noroc ca am nimerit un arbitru de treaba ca tare agitata a fost cateaua cu atata populatie in jur (era prima participare), asa ca am luat calificativul care ne trebuia si ne pregatim pentru urmatoarea prezentare din iunie. Am pus si cateva poze pe webhost sa ne laudam si noi cat am crescut in burtzi... Diseara astept cu nerabdare sa merg la control (abia la ora 8)..sa vedem ce spune si nenea dr de mamicutza burticoasa... Pupicei dulci, sunt prin zona.. Alexa [gravi] - 28 saptamani 26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias http://community.web.../user/alexpavel

#15
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:01

multzamim de complimente...stati sa le vedeti si pe alea de seara...unde oricum am fost cei mai eleganti (hehehhehehe, lauda-ma gura!!). sincer sa va spun as fi dansat si eu putin....dar mi-era frica sa nu obosesc prea tare...asa ca am tzopait de pe scaun.....[:D] Alex, felicitari ptr concurs!!!! stai sa ma uit si eu la pozne.... Cori, bine ai venit inapoi!! mai zi, cum a fost vremea? ai reusit sa te vezi cu Marcelle? a propos de intilniri, anunt ca baza de date cu numere de tel are doar 17 nume.....reamintesc adresa: roxana@tecar.ro. de asemenea, imi cer mii de scuze, dar am o adresa de mail (pe yahoo, ceva de genul "dia simion@yahoo" pe care nu stiu cu cine sa o cuplez....as ruga posesoarea sa imi indice prin PM sau mail.... pupici!!! Danule tu vrei bataie.....auzi la ea, cind vorbea, aia cu burtoiul.....[:D]

#16
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:04

Alexa,ce blanoasa frumoasa ai!!!!Ce rasa e,ca e superba.Si eu sunt mare iubitoare de animalute,am si eu un canish imperial acasa.Azi e ziua mea de coafor canin (il facem caprior-il duc la tuns si coafat). Monique si [copil] Bogdan din burtica 22 sapt,28 ani,Bucuresti

#17
Doamna Bibi

Doamna Bibi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:07

Roxana, te rog sa-mi confirmi daca ai primit datele mele ca am primit o eroare si nu stiu daca sa le mai trimit sau nu. Monique

#18
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:08

Alexa, felicitari pentru cutzul blanos [cool]!!! Si bafta diseara la doftor, sa primesti doar vesti bune !!! Alice[gravi]

#19
roller025

roller025

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:10

Roxane, fac si io haz de necaz. Sa vezi matale pozele de la nunta la care o sa fiu io nasa si o sa fiu in 9 luni... Cred ca daca ma apuca durerile atunci n-o sa ma creada nimini[:D]. Alexa, ce frumoasa e fetita... Sa aveti bafta la concursuri. Felicitari! Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru

#20
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 26 aprilie 2004 - 12:10

Buna dimineata la toate fetele si burticile! Am avut un weekend bun, desi aseara dupa incursiunea de la restaurantul chinezesc m-am cam stricat la stomac si toata noaptea m-am chinuit - nu stiam exact ce ma doare, daca era burta sau aveam contractii sau ce anume era... Acum ma simt mai bine, dar o sa maninc orezel... S-ar putea sa merg si eu la inceputul lui Iunie o saptamina la mare, la Mamaia - nu stiu cine spunea aici pe forum - parca dna. Bibi? - ca si-a costum de baie din ala cu burtica - as vrea sa stiu si eu de unde? Gabriela [gravi] saptamina 27 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -