Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici Iulie-August 2004(58)


254 raspunsuri la acest subiect

#11
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:16

pauza ca ma dor picioarele (cica nu mai scriu...[:D]). eu sincera sa fiu am avbut un feeling ca e baiat de la inceput dar nu am zis nimic, intai ca sa nu plec cu idei preconcepute si in al doilea rind ca sa nu il influentez pe ta-su. acum mama imi zice ca si ea a simtit la fel, acum daca ne inselam amindoua....inseamna ca i se resorb podoabele, vorba Alinei, ca eu tare bine le-am vazut. iar despre masinutze....v-am povestit ca printu' a venit acu' vreo luna cu una albastra (si apoi cu una rosie) "ca sa aiba si el cu ce sa juca" (adica ghindu').

#12
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:21

Alina, dar chiar pina acum nici un ecograf nu a putut sa iti spuna exact sexul lui bebitza ? ... Alice PS - scuze pentru intrebare, dar eu nu imi amintesc cele scrise de tine inainte ...

#13
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:22

Roxi, si eu am zis de la inceput ca simt ca va fi baiat desi razvan voia fata si insista ca va fi fata. Si noi i-am vazut podoabele de trei ori la rand si la doia doctori diferiti dar nu se stie niciodata Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#14
leeloo2004

leeloo2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.804 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:22

Fetelor, eu m-am plictisit de tot pe aici pe la birou - cred ca daca am sa pot am sa o intind spre casa ca am si ceva cumparaturi de facut. In tot cazul sa aveti un weekend frumos si ne mai auzim/scriem luni! Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2

#15
andreea_s

andreea_s

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:24

Alice, i s-a spus ca e baiat si sotul Alinei chiar a vazut podoabele dar ea are un feeling ca va fi fetiza... Iti explic eu pentru ca nu stiu daca Alina mai poate scrie acum (are probleme cu seful). Gabi, weekend placut! Fetelor, eu plec ca mai am o intalnire si am gasit motiv sa ies din birou si sa nu ma mai intorc. Va pupam pe toate si va dorim weekend placut! Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu

#16
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:26

Si eu stiu ca aparatele mai dau erori, dar baietelul meu si-a aratat putzulica atit de bine incit vorba ceea, ar trebui sa i se resoarba ca sa fie fetitza !!!! Eu oricum mi-am dorit de la inceput sa fie baiat si am reusit ... acum sa ma laud, ca nu ma aude sosul sa ma traga de mineca sa ma intrebe "Bine, bine, da' eu nu am nimic de a face cu asta ?" hehehehehehehe Alice

#17
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:32

Pai Alice cred ca la mine e dubiul asta pentru ca eu mi-am dorit sa fie un copil, nu conta ce si acum imi umbla mintea cu sorcova la infaptuirea diverselor scenarii. Eu sunt ahtiata dupa copii, d-aia nici nu am preferinte. Oricum o sa-l produc si pe al doilea, atunci cred ca o sa am preferinte, de parca ar conta. Alina+Bradut(28sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#18
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:39

Ai dreptate, Alina, la urma urmei nu conteaza ce este, sanatos sa fie ! Sotul meu nu a avut nici o pretentie si nici nu cred ca se bucura mai tare ca este baiat si nu fata ... Uite tata spre exemplu, el este cu fetele !!! Eu una tot asa mi-am spus cu ani in urma, ca nu conteaza ce va fi ... dar acum ma tot gindeam la scenariul cu baietilor le este mai usor in viata decit fetelor, si m-am uitat si putin in urma la viata mea ... si asa mi-am dorit ca bebitzul meu sa fie baietel !!! Alice

#19
alunelsialbinutza

alunelsialbinutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:45

Si eu imi creez scenariul asta, dar solutia pe care am gasit-o este: fata mea va beneficia cel putin de aceeasi comunicare pe care am avut-o eu cu mama mea, iar in cazul altor probleme majore din trecutul meu sau al prietenelor mele: totul este o provocare, am convingerea ca va fi suficient de matura si echilibrata la momentul respectiv Alina+Bradut(28sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2

#20
alice2004

alice2004

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.520 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 17:48

Gata, imi string si eu jucariile sa plec acasa, ca s-a facut ora ! Va doresc o dupaamiaza cit mai placuta si celor care nu mai intra pe site, un superweekend de primavara insorita - sper din toata inima sa tina vremea frumoasa cu noi ![olala][olala][olala] Va pupaceshte - Alice si Floricelul din burtica[hippi]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -