Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamica de mai-iunie (35)


149 raspunsuri la acest subiect

#121
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 23:08

Mariana nici mie nu mi-a facut pana acum control vaginal dar ma gandesc ca poate acum, cu noile simptome, s-o gandi sa vada sa nu ma dilat prea devreme, ca de-asta mi-e si mie teama. La saptmana 34 aici pe site scrie semnele nasterii premature si petele maronii si durerile ca la ciclu sunt pe lista. In plus greturi, stari de voma, diaree, si eu ieri dimineata le-am cam avut pe toate. Da azi e ceva mai bine si nu prea voiam sa cer voie sa plec de la serviciu daca nu e absolut necesar, mai ales ca maine am programare oricum. Sper sa nu fi facut rau. Monet, ce bine ar fi sa fie cum spui tu...Nu sunt prea panicata sa stiti, da putin ingrijorata ca nu stiu cum sa procedez. Iuliana, ce se mai aude cu Nally, cum se simt ea si bebelusul, cand vin acasa? Pupici la toate Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)

#122
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 23:30

Buna fetelor!Acum m-am adunat de pe drumuri...am fost la Nally la spital.Este bine si zambitoare.Mai sta cateva zile internata pt ca cel mic are mici probleme cu plamanii(s-a grabit sa vina pe lume mai devreme la 7,5-8 luni),dar astazi se simtea deja mai bine.Nally mi-a povestit cum a nascut si ca nu avem nici un motiv sa ne temem...[:D],dar ii las ei placerea de a povestii.I-am transmis toate urarile voastre de bine si toti [pup]. iuliana & [cavaler]din burtica (29+ sap.)

#123
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 16 aprilie 2004 - 23:41

Iuliana, pai nu zisese doctorul ca e in saptamana 37? Inseamna ca s-a inselat? Ma bucur din suflet pentru ea ca e bine si ii doresc sa se puna pe picioare cat mai repede bebelica (e o figura de stil evident, ma refer la maturarea plamanilor) si sa se duca amandoi acasa. Multumim de vesti proaspete. Pupic. Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)

#124
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 00:30

Irinuselor, la multi ani si bb sanatosi si mancaciosi!!![cheers] Christina sa folosesti cu placere lucrusoarele pe care le vei primi de la mama-soacra !Petrecere frumoasa in week-end! Irina,sa ne spui ce a spus doc. Anacami,sa folosesti cu placere lucrusoarele! Erika,ma bucur ca esti mai bine si ca este bine dispusa. iuliana & [cavaler]din burtica (29+ sap.)

#125
iuliana c

iuliana c
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 00:34

Irinel, baietelul este cam secretos si nu se stie exact cat are...ideea este ca s-a nascut la limita intre un bb prematur si un bb la termen,dar in sfarsit este un berbecut cu personalitate,cum spunea una dintre fete...[:D] iuliana & [cavaler]din burtica (29+ sap.)

#126
Irinel

Irinel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 602 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 01:11

:0) Iuliana sa stii ca berbecutii chiar au o personalitate puternica, eu stiu pentru ca mama mea e berbecut. Oricum daca e la limita dintre bb nascut la termen si bb prematur, inseamna ca e bine dezvoltat. Sunt sigura ca o sa vina repede cu el acasa. Abia astept sa ne spuna Nalli pe direct cum a fost, toate emotiile prin care a trecut. Pupici pentru Nally si puiul ei. Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)

#127
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 02:37

Hello fetele!

Uite am gasit pe net niste pozuci cu sala de nasteri unde voi naste eu
Imagine postata
AM fost deja pe acolo,cred ca poza e veche camera e acum toata in roz,inclusiv asternutul.De fapt sunt 4 sali,fiecare in alta culoare :)))

Laura si papusica din burtik (37 saptamani) Imagine postata

#128
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 02:38

Aici e camera de "dilatare" adica locul unde stai cu sotul pana te dilatezi ca lumea.Apoi se merge in sala de nasteri.

Imagine postata

Laura si papusica din burtik (37 saptamani) Imagine postata

#129
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 02:40

Sala de mic dejun
Imagine postata

Laura si papusica din burtik (37 saptamani) Imagine postata

#130
Lauraa

Lauraa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 17 aprilie 2004 - 02:51

Ma apuca deja emotiile cand ma uit la pozele astea. Doamne da sa fie bine! Eu cum ziceam nu am nici un feeling ca as naste mai repede.Mama mea o sa vina pe 29 aici asa ca bebelina o sa stea acolo sa apuce mama sa ma vada burtoasa :)))

Laura si papusica din burtik (37 saptamani) Imagine postata


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -