Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


147 raspunsuri la acest subiect

#81
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 08 aprilie 2004 - 23:44

Gianina sigur miscarile lui bb nu te dor - poate in ultima sa-ti creeze putin disconfort dar de durere sau intepatura nici nu se pune problema. Simti pur si simplu cum te impinge ceva inauntru. Vrabiuto sa ne spui neaparat ce ai facut da? Eu am capatat o frica de eco - nici nu va pot spune. Mcm iubita stai linistita nu te agita - nu are sens. Vei avea timp de curatenie ............. Mihaela tu cand ziceai ca mai mergi la eco sa-l vezi pe bb? Babirusa cel mai bine de medicamente este sa-l intrebi pe medicul ginecolog pt ca el este cel mai in masura sa stie ce poti lua si ce nu. Eu spre ex cand am ramas insarcinata eram dupa 2 sapt de tratament cu antibiotic. Medicul generalist mi-a spus ca nu pot pastra copilul pe cand ginecologul nu a fost deloc ingrijorat. Baietelul meu isi doreste tare mult un fratior si parca imi este mila de el sa-l dezamagesc. Nici nu vrea sa auda de o fetita. Ce ma fac? Pupici Mel 15 sapt

#82
Garofitza

Garofitza
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 02:08

quote:
Originally posted by mel_g Baietelul meu isi doreste tare mult un fratior si parca imi este mila de el sa-l dezamagesc. Nici nu vrea sa auda de o fetita. Ce ma fac? Pupici Mel 15 sapt
Mel, la mine este invers! Alex nu vrea sa auda de-un fratior. I-am explicat ca inca nu stim ce-i la mami in burtica. Dar cred ca va avea timp destul sa se obisnuiasca cu ideea. Nu-ti fa griji, pls![flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

#83
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 11:43

Neata burtici! Astazi de dimineata mi-a fost cam rau. Sper sa-mi treaca starea asta cat mai curand. Fetelor si aseara am simtit aceeasi senzatie, deci cred ca e bebe cel care misca. Mel, la eco ma mai duc cam pe 15 aprilie. Mai am putin de asteptat. Vrabiuta, tinem pumnii astazi sa iti spuna sexul lui bebe! Te asteptam cu noutati cand mai intri pe net si concediu placut si tie! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 6 zile Dr Branescu, Polizu

#84
cali

cali

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 13:18

fetele, am fost la ecografie.. din pacate placenta mea este tot foarte jos inserata, la 1 cm de col, colul este inchis- asta e bine, si uterul contractat.. trebuie musai sa iau No Spa, ca simt burtica tare, tare de tot.. si bineinteles repaos, si fara efort.. bebele e bine, se dezvolta normal, nu s-a vazut sexul, dar avem noi timp sa-l aflam, sanatos sa fie! cam atat! voi ce mai faceti? cum va mai simtiti?? eu o sa am cateva zile libere, si daca azi nu mai am timp sa dau pe aici, va urez de pe acum un Paste Fericit, alaturi de toti cei dragi, si aveti grija de voi si de bebei! Va pup Cali, 15 saptamani si 2 zile

#85
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 13:23

Mihaela si eu am vomitat astazi si sufletul din mine. Iar am plans putin cred ca-mi va trece depresia asta cand ma voi simti si eu bine. Cali daca stai linistita nu ai de ce sa-ti faci probleme. Ai fost la eco 3D? Pupici Mel

#86
cali

cali

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 14:03

Mel, tot asa rau te simti.. imi pare rau! eu am facut eco normala, am intrebat de eco 3D, nu exista in Cta, ptr asta ar trebui sa ajung in Bucuresti, mi-e mai greu acum.. o sa vad, asta in ce saptamana se face? Cali

#87
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 17:26

Sunt asa suparata..stau la serviciu degeaba si ma doare spatele ingrozitor de la statul pe scaun. Nu stiu ce sa ma mai fac. Stau in fiecare zi cate 9 ore pe scaun. Durerile astea ii pot face rau lu bebe? Mihaela, 23 ani si puiul mic de 15 saptamani si 6 zile Dr Branescu, Polizu

#88
mel_g

mel_g

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 19:29

Cali pe la 20 de sapt este bine sa faci dar iti spun ca nu e obligatoriu. Eu la primul copil am facut doar eco obisnuit si a fost super ok. Mihaela incearca si tu sa te mai plimbi la fiecare ora. Ce o fi facut Vrabiuta la eco? Nu a dat nici un semn de viata. Voi stiti ceva de ea? Eu am ramas cam ingrozita de eco. Pupici Mel 15 sapt

#89
blue77

blue77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 364 mesaje

Postat 09 aprilie 2004 - 20:51

fetelor am gasit tot ce imi trebuie pt. drob gratie minoritatii arabesti care mananca tot de la miel :) nu ca frantuzii astia fandositi :)) si maine sunt gata pt. primul drob din viata mea... Sper ca Pastele sa va gaseasca fericite si voioase. Multa sanatate voua si bebeiilor vostri si sa auzim numai de bine in viitor , iar la Pastele viitor cine stie poate ne vedem cu toate plus bebeii mari si frumosi . Ma bucur ca v-am intalnit si ca parcurg aceasta etapa importanta din viata mea alturi de voi. Va pup pe toate si va strang in brate Paste fericit!!!!! Cristina [gravi] 17 sapt.UM

#90
roandre

roandre

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 772 mesaje

Postat 10 aprilie 2004 - 15:57

Va salut fetelor si va doresc Paste fericit cu multa lumina! PS: Am vorbit cu iepurasul sa treaca pe la toate mamicile! [pup] Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani Dr Branescu, Polizu


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -