Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici din Constanta (4)


170 raspunsuri la acest subiect

#31
layla

layla

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 21:36

Buna fetele, Dupa "lupte seculare" am aparut si noi. Alina imi pare tare rau, mult curaj in continuare! Sa incep cu vestile bune, am facut botezul pe 27.03. Daniel Alexandru a fost tare cumintel, a plans doar cand l-a bagat in apa. Dupa botez de atatia musafiri vreo 2 zile a fost foarte agitat, dar acum si-a revenit la programul lui. A facut trei luni pe 29.03 si cum imi place mie sa zic am trecut la un alt nivel, este mai cumintel, doarme mai mult, se joaca singurel, se rostogoleste de pe o parte pe burta, tine in mana o jucarie si o trece in cealalta mana. Partea proasta este ca eu am facut o otita de toata frumusetea. Pe 30.03 am crezut ca-mi pierd mintile de durere. Ma durea capul, dintii si mai ales urechea. Eu plangeam intr-o camera, BB-ul in alta. Nu stiam ce sa mai fac, ce buline sa iau dat fiind ca eu il alaptez in continuare exclusiv la san. Am gasit un medic ORL linga mine, si iata ca in fiecare zi am fost la Spital la pansat si la aspirat in ureche. Noroc ca este vacanta si a putut veni maica-mea de la Constanta, caci altfel nu stiu ce faceam.(depresie sigur). Azi am fost iar la control si mi-a zis ca daca in 3 saptamani nu imi trece trebuie sa fac operatie!!!! Am uitat sa va zic ca am timpanul perforat la urechea dreapta. I-am zis ca nu pot momentan sa-mi las copilul si sa ma internez in Spital pentru ca mai mult de 3 ore nu sta fara mine, nici cu maica-mea nici cu sotul. Sper sa se cicatrizeze pana atunci. Din pacate nu putem veni la Constanta de Pasti (si cat imi doream)! Pupici la toata lumea, Layla si Daniel Alexandru

#32
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 06 aprilie 2004 - 22:37

Layla draga mea ce vesti!!!!de cind te supara urechea????? e adevarat ca infectiile astea nu sunt de joaca....sper din tot sufletul sa cedeze la tratamentul asta si sa nu trebuiasca sa faci operatie pentru ca atunci intr-adevar alaptatul va fi o problema!! iti tinem pumnii sa te insanatosesti cit mai repede si sa vii cu vesti bune, Pupici tie si lui Daniel Alexandru, Roxi

#33
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 13:33

buna dimineatza dragelor. ce e cu voi, ati intrat deja in vacanta? ce liniste pe aici....[xx(]

#34
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 15:07

Bonjour ! eu am o zi infernala azi la serviciu, o gramada de raportari, una mai urgenta ca alta... S-ar putea ca directorul nostru sa ne dea liber la femei vineri, cica sa facem cozonaci[papica]. Ar fi super ptr. mine, oricum am o gramada de pregatiri de facut. De Paste voi fi gazda, am 14 musafiri. Azi merg la Mega-Image sa-mi fac o parte din cumparaturi. Ma tot gandesc la tine Alina, oare care a fost cauza necazului tau ?... Sper ca pana de Paste sa te simti mai bine. Stiu si eu cum e sa faci avort , am patit-o si eu anul trecut, si acum doi ani. Anul trecut am avut un avort spontan ,doar ca eu nu m-am mai dus sa ma chiureteze dr. pt. ca s-a eliminat tot, eram in 7 saptamani, deci sarcina era mai mica decat a ta. Dr. a zis ca era un produs de conceptie compromis dpv. genetic si l-a respins corpul meu. Acum 2 ani am facut un avort la cerere, dar pt. ca facusem niste injectii cu gentamicina si ampicilina inainte sa-mi dau seama ca eram insarcinata. Pe prospectul de la gentamicina scria ca administrata in luna mica de sarcina poate cauza hipoacuzie la fat, asa ca am hotarat sa fac intrerupere de sarcina. Cheaguri o sa mai ai vreo saptamana , maxim 14 zile. Ai grija de tine ! Laura - mama lui Vlad http://community.web.../user/vladut111

#35
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 15:12

wow Laura esti eroina!!! 14 musafiri???? eu anul asta nu fac decit drob, vopsesc oua...si ma bate un gind sa fac pasca, dar ma mai gindesc, cozonacii i-am comandat...si cam atit, friptura atunci....ca oricum nu e decit o zi libera si dupa aia ramine la mincare...cu gramada. va pup si spor la treaba tuturor, Roxi

#36
laura111

laura111

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 17:18

Da Roxi, anul acesta vin la mine in vizita de Paste finii nostri, nasii nostri, 2 familii de prieteni f. buni, un var de-al sotului si un var de-al meu, ambii cu consoartele. O sa fie misto... mie imi place sa fiu gazda, sa am multa lume in casa. Eu vopsesc maine ouale, friptura (si de miel, si de porc)o fac sambata seara, pasca nu ma risc sa fac pt. ca nu stiu iar drob imi face mama. Cozonac , la fel ca tine, o sa cumpar si eu. Spor la pregatiri ! Laura - mama lui Vlad http://community.web.../user/vladut111

#37
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 07 aprilie 2004 - 17:43

si mie imi palce la nebunie sa fiu gazda, dar de sarbatorile mari trebuie sa mergem la parinti si anul asta trebuie sa ma tin in lesa, cu sciatica.....mi-e frica sincera sa fiu. cu pasca nu stiu sa iti zic ce m-a apucat..am sa incerc, daca nu iese...asta e. pupici, R

#38
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 08 aprilie 2004 - 10:54

Buna dimineata! Azi stam si noi acasa si am putin timp sa va scriu. Suntem in pregatiri: ouale se fierb ca sa le vopsesc, apoi drob si cam atat, caci friptura de miel mancam in deplasare( sotul meu nu mamanca carne de miel), iar restu' le cumpararm, ca si voi. Alexia mea chiar cand am dedus mirata ca de o saptamana ne-a mai lasat cu durerea de dinti, noaptea trecuta am tinut cam 2 ore veioza aprinsa ca sa linistim copilu'! Gemea si tipa scurt saracuta la intervale de 2 minute apoi mai motaia putin, dupa ce a stat cam o ora treaza si am incercat tot ce se putea ceai, lapte, Nurofen, gel de dinti. Va pupacim! Ieri sau alaltaieri nu a mers site-ul? Eu nu am putut sa va scriu. CriXia

#39
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 08 aprilie 2004 - 11:56

buna dimineatza la mamici. ce faceti? cum va merg pregatirile? eu m-am enervat tare de tot aseara ca mi s-au spart la oua la fiert.....[xx(], parca ar fif ost prima data cind fierbeam, nu alta!!! eh, in fine, ce sa fac? voi cum sunteti? Crixia la mine a mers bine site-ul saptamina asta. biata Alexia cit or mai tine-o dintisorii? poate se linisteste in curind, sa te poti odihni si tu ca omul. Layla sper ca vindecarea otitei tale merge bine. va pup pe toate si spor la treburi, Roxi

#40
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 08 aprilie 2004 - 12:51

Buna fetelor! Iar am chiulit "motivat": treaba la birou. Dar azi stau linistita si mi se pare ca toate problemele de serviciu sunt minore. Aseara am avut un accident urat, dar multumesc lui Dumnezeu, am scapat eu doar cu sperietura si sotul meu cu contuzii usoare si o sperietaura si mai mare. Politistii care au venit la locul accidentului ne-au spus ca mare noroc am avut. S-a intamplat chiar in fata casei. Noi intram de pe "autostrada" care duce in zona libera, pe aleea noastra. Ne-a lovit un "papuc" din spate, cu toata viteza (nu a franat) si ne-a aruncat in parapet. A motivat ca nu ne-a vazut. In sfarsit, bine ca nu eram cu Maria in masina si noroc ca bara a intrat chiar in stalpul dintre usi si nu in usa din fata, ca altfel... Se pare ca masina nu se mai poate repara, dar in momentul asta nu ma mai intereseaza. Mariuta este bine. Am fost cu ea la controlul de 9 luni si totul este in regula. O sa ne fie f. greu acum sa ne deplasam, pt. ca nu exista mijloc de transport pana la noi, dar o sa vedem cum ne descurcam de sarbatori. Spor la pregatirile de Pasti! Va pup! Corneila http://community.web...ser/cornelianis


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -